Tatranská divočina v lete očakáva 100-tisíc detí! Čo pre ne pripravili orol Karol, kamzík Pirin, medveď Kubo a svišť Jurko?

VYSOKÉ TATRY, 12. júla 2013 (tlacovasprava.sk) – Päť nových dobrodružstiev projektu Tatranskej divočiny prichádza aj toto leto do Vysokých Tatier. Od 1. júla 2013 si deti môžu užiť prechádzky a výlety lanovkami so Sprievodcom Tatranskou divočinou vo vynovenej podobe.

Spievodca Tatranskou-divočinou.
Spievodca Tatranskou-divočinou.

Deti získajú brožúrku s dobrodružstvami zdarma k lístku na lanovky. Štyri známe tatranské zvieratká predstavia deťom opäť zábavno-náučný chodník v Tatranskej Lomnici, v okolí Skalnatého plesa, Lomnické sedlo so svojou Veľkou Lomnickou vežou až po Hrebienok, či Štrbské Pleso.

Obľúbené tatranské zvieratká orol Karol, kamzík Pirin, medveď Kubo a svišť Jurko sprevádzajú deti po najznámejších  miestach vo Vysokých Tatrách, ktoré by si určite nemali nechať ujsť.

Každé dieťa dostane zdarma brožúrku, ktorá je zlosovateľná. Deti spolu s rodičmi zažijú nejedno dobrodružstvo.

Na Skalnatom plese budú skladať „Stratené puzzle kamzíka Pirina“, do Lomnického sedla sa vydajú hľadať „Tajomstvo orla Karola“, v Tatranskej Lomnici ochutnajú „Palacinkové dobrodružstvo medveďa Kuba“,  na Hrebienku budú putovať „Po stopách tatranských zvieratiek“ k vodopádom a na Štrbskom Plese zažijú na vlastnej koži „Povesť o kvete, ktorý sa stal symbolom Tatier.“

Zábavnou formou sa deti môžu zapojiť do tajničky pri najväčšom apres-ski bare, pomocou navigácie alebo načítania QR kódu na mape poskladať stratené puzzle a nastaviť tak tajomný kryptex na vrchole Veľkej Lomnickej veže. Ak správne odpovedia na otázky v tabuľkách popri ceste k vodopádom alebo nájdu na mape pokračovanie povesti o Tatrách, môžu súťažiť o atraktívne ceny.

Súčasťou Tatranskej divočiny je tiež Svištia krajinka – eko-minipark na Skalnatom plese (1751 m.n.m). s originálnymi drevenými sochami, so svišťou chalúpkou s preliezkami a  ďalšími prekvapeniami. Dospelí a staršie deti si obohatia vedomosti o nové poznatky na zrekonštruovanom náučnom chodníku okolo Skalnatého plesa.

Nekomerčný projekt pre návštevníkov horských stredísk je vyhľadávanou atrakciou, ktorá každý rok priláka do hôr okolo 25-tisíc detí. „Za celé leto vyrieši všetky tajomstvá a zapojí sa do súťaže až do 2000 detí. Podarilo sa nám vytvoriť už štvrtý rok po sebe príťažlivý produkt, ktorý dopĺňa pobyt v horách hravou formou, vytvára a pestuje v deťoch pozitívny vzťah k Tatrám. Toto leto by mal projekt dosiahnuť až 100-tisícovú účasť detí,“ uviedol brand manager Juraj Chovaňák.

Projekt Tatranskej divočiny vznikol z iniciatívy spoločnosti TMR v spolupráci so Štátnymi lesmi TANAPu, Správou TANAPu a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry.

Na najmenších návštevníkov čaká počas leta množstvo ďalších zaujímavých atrakcií. Skvelú zábavu si môžu rodiny s deťmi užiť na tubingu na Hrebienku, člnkovať sa na hladine Štrbského plesa, vyšantiť sa na trampolíne, či pri lukostreľbe v Starom Smokovci. Výlety na bicykloch sú ideálnym doplnkom ako spoznať tatranský región. Požičovňa bicyklov je dostupná v Tatranskej Lomnici, v Starom Smokovci a na Štrbskom Plese v predajniach Tatry Motion.

Počas leta je pripravený aj netradičný festival medveďov na Hrebienku s názvom Medvedie dni (1.- 4.8.2013) a bodku za letom dá na Štrbskom Plese akcia s názvom Svište na Plese (31.8.-1.9.2013).

Spoločnosť  Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

ZUZANA FABIANOVÁ
PR & Communications
Tatry mountain resorts, a.s.
Demänovská Dolina 72, 031 01 L. Mikuláš
Tel.: +421 911 039 602
E-mail:  fabianova@tmr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.