Vyskúšajte si v AGEM Computers bezplatne budúcnosť fotografie – techológiu NFC a spotrebné materiály PRINT IT

BRATISLAVA, 18. júla 2013 (tlacovasprava.sk) – Letné mesiace sú obdobím, kedy sa každý z nás snaží prežiť a odfotiť čo najviac spomienok a zážitkov. Či už pri „slovenskom“ mori, na pive pod tieňom Eiffelovky, alebo v prvom rade na letnom festivale – najlepšie s pomocou najnovších fotografických technológií.

Fotografie sú všade – na ploche vášho počítača, v mobile, iPode, iPade. Denne si desiatky fotiek pozrieme na internete, sú súčasťou reklám, zdobia naše domovy a kancelárie. Stačí jeden obrázok, aby sme si dokázali dokonale vybaviť situáciu, ktorá by sa inak stratila v špirále netriedených spomienok.

Pred dvomi dekádami sa nám za posteľou kopili nevyvolané filmy, teraz nám zapĺňajú dátové disky počítačov zabudnuté priečinky plné záberov z výletov. Firmy zamerané na vývoj technológií sa snažia čo najviac zjednodušiť proces vzniku fotografií a tým oživiť zážitky a nenechať spomienky stratiť sa v záplave množstva súborov a obrázkov.

Spôsobov ako tomu zabrániť existuje viac. Jedným z najpohodlnejších je zabaliť si so sebou na cesty instantný fotoaparát, ktorý fotografiu hneď aj vytlačí a nebude hroziť riziko jej vymazania omylom. Fotoaparát sa však nie vždy zmestí do už aj tak preplneného dovolenkového kufra.

Technologický trend sa uberá smerom zmenšovania, ak však nebude vyhovovať ani  „mini“ model série Instax a dávate radšej prednosť rýchlemu foteniu mobilom, na trh prichádza nová technológia, pomocou ktorej môžete zábery z mobilného telefónu efektívne a pohodlne vytlačiť.

Technológia NFC umožňuje veľmi jednoducho tlačiť a skenovať pomocou mobilného telefónu. Prevedenie celej operácie trvá pod minútu a nie sú k tomu potrebné špeciálne káble či softvér,“ hovorí Ferdinand Rezník z firmy Agem Computers.

Celú správu si prečítajte tu: Agem: Foť si, tlač si!

.

Technológiu NFC a spotrebné materiály PRINT IT si zákazníci môžu prísť vyskúšať bezplatne v období najbližších štyroch týždňov (od 15.7. do 9.8.) v priestoroch spoločnosti AGEM Computers na Panónskej 42. Viac na http://www.agem.sk.

Vznik instantného fotoaparátu

V roku 1943 sa malé dievčatko opýtalo otca, prečo nemôže vidieť obrázok okamžite potom, ako ho vyfotí. Práve táto nevinná detská otázka odštartovala jeden z revolučných vynálezov v oblasti fotografie. Otcom dievčatka bol totiž americký vedec Edwin Land a o päť rokov neskôr verejnosti predstavil prvý prístroj, ktorý pre vyvolanie záberov nepotreboval čiernu komoru – instantný fotoaparát.

O tom, že išlo o vysnívaný produkt komerčného trhu, svedčí aj prejav, ktorý adresoval svojim zamestnancom: „Je nádherné na niečom pracovať, napriek tomu, že je pred vami päť tisíc krokov, ktoré musíme urobiť, než si to uvedomíme. Stačí urobiť prvých desať a následne ďalších dvadsať a nakoniec si uvedomíte, ako rýchlo ste ich všetky zvládli.“

Vynálezca Land čoskoro založil firmu Polaroid špecializujúcu sa na instantné fotoaparáty a niekoľko desaťročí bojoval o popredné miesta na trhu s fotoaparátmi. V roku 2001 však z finančných dôvodov spoločnosť zanikla a spoločnosť FUJI je momentálne jediným výrobcom ponúkajúcim instantné fotoaparáty.

15 najdôležitejších rokov v dejinách fotografie

1800: Thomas Wegwood experimentuje s technikou zvanou camera obscura, vytvorí niekoľko snímkov, ktoré sa však rýchlo zneškodnia
1824: prvý zachovaný snímok s názvom „Pohľad z okna“ vyfotí francúzsky vynálezca Niépce
1837: vynálezca Daguérre použije na ustáľovanie snímkov kuchynskú soľ, vzniká technika zvaná daguérrotypia
1868: Ducan de Hauron publikuje knihu, kde navrhuje niekoľko spôsobov, ako vytvoriť farebnú fotografiu
1880: George Eastman zakladá firmu, ktorú neskôr premenuje na Kodak
1900: prvý komerčný fotoaparát od firmy Kodak s názvom Brownie
1934: v Japonsku bola založená spoločnosť Fuji Photo Film
1947: predstavenie aparátu na okamžitú fotografiu spoločnosťou Polaroid
1960: zahájenie distribúcie fotoaparátov Polaroid v Japonsku
1980: 500.000 predaných fotoaparátov Polaroid a Kodak
1981: Fujifilm prichádza s vlastnými výrobkami typu Instant s označením FOTORAMA
1990: firma Adobe predstavila program Photoshop
2000: Firma Sharp/ J-Phone predstavila mobilný telefón s fotoaparátom
2001: ukončenie výroby instantného fotoaparátu Polaroid
2012: výrazne poklesol predaj fotoaparátov na úkor smartfónov

Vydal:
AGEM Computers s.r.o

PR servis:
Advantage , spol. s.r.o.
Linda Vodislavská
Junior manager
Advantage, s. r. o.
Michalská 12, 811 01 Bratislava
0911/422 120, 02/5443 0478
vodislavska@advantage.sk, office@advantage.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.