Kozmetickú firmu Ikarov si všimla Európska komisia

BRATISLAVA, 26. júla 2013 (tlacovasprava.sk) – Prírodná kozmetika Ikarov sa predáva na Slovensku vyše pol roka. Slovenskí spotrebitelia sa už zoznámili s olejom Ikarov proti celulitíde, na obnovu vlasových korienkov či proti suchej pleti. Často sa pýtajú, odkiaľ je táto značka a zaujímajú sa o jej históriu. Všimla si ju aj Európska komisia.

Avokádový olej na suchú a citlivú pokožku patrí k posledným novinkám.
Avokádový olej na suchú a citlivú pokožku patrí k posledným novinkám.

Ikarov je prvou spoločnosťou, ktorá začala vyrábať čisto prírodnú kozmetiku vo východnej Európe. V bulharskom Plovdive ju založil Ivaylo Penkov.

Tento muž mal víziu vytvoriť produkty pre ženy s citlivou pleťou. Oprášil pri tom starodávne receptúry na výrobu kozmetiky s upokojujúcimi a ozdravnými účinkami. Jej zložkami je ovocie a vzácna Damašská ruža, ktorá sa pestuje na bulharských plantážach a vyváža sa do celého sveta. O výťažok z lupeňov, ružový olej, sa trhajú najviac francúzski výrobcovia parfumov, v ktorých nemôže chýbať.

Majiteľa firmy Ikarov si všimla Európska komisia a zaradila ho do najnovšej brožúry s názvom Inšpiratívni podnikatelia v EÚ v malých a stredných podnikoch. Ivaylo Penkov zdôrazňuje, že sa usiluje udržať maximálnu kvalitu za minimálnu cenu.

“Oleje Ikarov majú na Slovensku čoraz viac priaznivcov. Každým dňom sa táto značka na slovenskom trhu posilňuje,” skonštatoval JUDr. Dobromir Tabahnev, výhradný dovozca olejov Ikarov na Slovensko.

Kvalitné 100% rastlinné oleje získava firma Ikarov z orechov, semien a plodov rastlín lisovaných za studena. Sú zdrojom polonenasýtených mastných kyselín, zlepšujú hydratáciu, pomáhajú pri tvorbe kolagénu.  Zlepšujú lokálny obeh krvi, lymfy a obnovujú elasticitu pokožky. Spoločnosť v prvej fáze priniesla na trh 7 produktov: stimulátor na vlasy, olej na suchú pleť, olej na zrelú pleť, ružovú vodu, ružovú vodu s jojobovým olejom, telový mandľový olej a telový olej z hroznových jadier. Výrobky sa rozširujú o olej proti celulitíde, olej na spevnenie nechtov a avokádový olej. Informácie o produktoch a aktivitách Ikarov nájdete aj na Facebooku.

Fotogaléria:

.

Kontakt pre médiá:
Jana Beňová
Mediasel, s.r.o.
+421 907 560 107
ikarov@post.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.