Vedeli ste, že ružový olej je drahší ako zlato? Liter stojí vyše 3 000 až 4 000 eur

BRATISLAVA, 2. augusta 2013 (tlacovasprava.sk) – Je najluxusnejším v kozmetike, pomáha i zdraviu. Ružový olej z Damašskej ruže pestujú na plantážach v Údolí ruží v Bulharsku. Práve táto krajina je najväčším dodávateľom ružového oleja na svetové trhy. Jeho tradičným odberateľom je francúzsky kozmetický priemysel, zavoniate ho preto v parfumoch Chanel či Dior. Olej z ruží dopestovaných v Bulharsku má bohaté zloženie, prekonáva tento produkt z iných častí sveta. A dokonca stojí viac ako zlato.

Rose olej Ikarov (500 ml rodinné a profi balenie s pumpičkou) obsahuje zmes ružového oleja, ako aj oleja aj z pelargónie, eukalyptu, plodov borievky a hroznových jadier.
Rose olej Ikarov (500 ml rodinné a profi balenie s pumpičkou) obsahuje zmes ružového oleja, ako aj oleja aj z pelargónie, eukalyptu, plodov borievky a hroznových jadier.

Kráľovná Kleopatra si ružovým olejom natierala po kúpeli celé telo a vďačila mu za zamatovo jemnú pokožku. Už za jej éry sa hovorilo o účinku oleja na sexualitu. Tento olej sa stal vyhľadávaným prírodným liečivom v kozmetike.  Ženy zistili, že vypína pleť a zjemňuje vrásky. Siahajú po ňom aj pre jeho dezinfekčný, antibakteriálny a antioxidačný účinok. Stimuluje obnovu buniek, odstraňuje fľaky a jazvy. Dobré výsledky s olejom ľudia zaznamenali pri celulitíde či psoriáze.

Masírovaním do pokožky celého tela sa dostáva do krvného obehu a lymfy. Urýchľuje tak metabolizmus a čistí telo od odpadových látok. Voňavá masáž pôsobí proti stresu, depresii, napätiu. Uľavuje tiež  od bolesti svalov a kĺbov, odstraňuje únavu chodidiel.

Plantáže Damašskej ruže, ktorej ľudovo hovoria aj bulharská, sa rozprestierajú v nížine medzi dvoma pohoriami Balkánske hory a Sredna Góra. Sú tam špeciálne klimatické podmienky, kde sa kvetom výrazne darí. Kry pripomínajú naše plané ruže, sú nežne ružové a intenzívne voňavé.

Náš tip: Po večernej sprche si natrite celé telo Rose olejom, budete sa cítiť ako po kúpeľnej procedúre.

Samotný ružový olej je veľmi drahý, liter stojí vyše 3 000 až 4 000 eur. Zberači kvetov sa naozaj narobia, kým ručne nazbierajú dosť na výrobu oleja. Zberajú skoro ráno, keď sú kvety najolejnatejšie. Na ilustráciu: z 50 kilogramov čerstvých lupeňov sa vyrobí len 7,5 miligramov oleja. Gram oleja je drahší ako gram zlata.

Náš tip: Po večernej sprche si natrite celé telo Rose olejom, budete sa cítiť ako po kúpeľnej procedúre.
Náš tip: Po večernej sprche si natrite celé telo Rose olejom, budete sa cítiť ako po kúpeľnej procedúre.

Rose olej Ikarov (500 ml rodinné a profesionálne balenie s pumpičkou) obsahuje zmes ružového oleja, ako aj oleja aj z pelargónie, eukalyptu, plodov borievky a hroznových jadier. Ružový olej si v tomto prípravku teda môže dovoliť každý. Je to aj pekný darček ku každému sviatku.

Všetky oleje v Rose olej Ikarov sú lisované za studena a majú podmanivú kvetinovú vôňu. Nenájdete v nich žiadne chemické látky. Ide o čisto prírodný prípravok s liečivými účinkami, ktorý cez póry preniká do organizmu. Dostanete ho na www.eshopikarov.sk

Rose olej Ikarov 500 ml obsahuje:

Ružový olej – pôsobí silne upokojujúco a antidepresívne

Geranium – odstraňuje nervové napätie, tlmí bolesť

Borievka – pomáha telu zbaviť sa odpadových látok, stimuluje krvný a lymfatický systém, pôsobí proti celulitíde

Eukalyptus – stimuluje nervový systém

Borovicový olej – antiseptický účinok

Olej z hroznových jadier – je silný antioxidant

Kedy si dáme masáž alebo sa sami natrieme s olejom Rose:

– po dlhej jazde autom
– po celodennej práci
– pri nespavosti
– dlho stojíme na nohách, tie opúchajú a pália
– pri nerovnomernom zaťažení tela
– pri únave

Kontakt:

Jana Beňová
Mediasel,sro
0907 560 107
ikarov@post.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.