*
článok
Gastro, IT, TLAČOVÉ SPRÁVY

Vínna karta v iPade? Novinku ponúka ako prvý na Slovensku Kempinski Hotel River Park (FOTO)

BRATISLAVA, 5. augusta 2013 (tlacovasprava.sk) – V bratislavskom Kempinski Hoteli River Park si od začiatku augusta môžu hostia vybrať z ponuky vín prostredníctvom prvej elektronickej vínnej karty v iPade. Okrem informácií o druhu vína sa z nej môžu dozvedieť napríklad aj zaujímavosti o regióne, odkiaľ dané víno pochádza a tiež, kde sa aká odroda pestuje. Hotel navštívia stovky zahraničných turistov, a tak vínna karta predstavuje aj príležitosť pre slovenské vinárstva, ako sa zviditeľniť.

Okrem informácií o druhu vína sa z nej môžu dozvedieť napríklad aj zaujímavosti o regióne, odkiaľ dané víno pochádza a tiež, kde sa aká odroda pestuje.

Okrem informácií o druhu vína sa z nej môžu dozvedieť napríklad aj zaujímavosti o regióne, odkiaľ dané víno pochádza a tiež, kde sa aká odroda pestuje.

„Som rád, že ako jediná prevádzka na Slovensku máme vínnu kartu v iPade v takomto rozsahu,“ povedal hlavný someliér Kempinski Hotela River Park Rastislav Šuták.

„Vínna karta, na ktorej sme pracovali takmer pol roka, môže do určitej miery nahradiť výklad someliéra. Hostia sa z nej dozvedia informácie o víne v atraktívnej vizuálnej podobe. Pozrieť si môžu mapu odrôd aj videá z rôznych vinárstiev. Vďaka fotografiám fľaše vína a etikety si určite ľahko zapamätajú to, ktoré im najviac chutí,“ priblížil Rastislav Šuták, ktorý bude v septembri reprezentovať Slovensko na prestížnej súťaži Najlepší someliér Európy v talianskom Sanreme.

V Arte Bar & Lounge je pre milovníkov vína v ponuke viac ako 350 druhov vín. Zhruba 150 bielych, 150 červených a zvyšné sú šumivé alebo prírodné sladké vína.

Pri prvej prezentácii elektronickej vínnej karty boli podávané tieto vína:

Biele: Soave, Sereole Bertani 2011 (Taliansko) a Jean Paul Brun Beaujolais Blanc (FR),

Ružové: Cabernet Savignon Rosé Fundus Regius 2011 (SK) a Chateau Miraval Pink Floyd 2012 (FR) Provence,

Červené: Cabernet, Merlot – Karpatská perla 2009 – špeciálne pripravené pre hotely Kempinski na Slovensku a Pinot Noir  – Svetik – Levice 2006.

Fotogaléria:

.

Kempinski Hotel River Park a Grand Hotel Kempinski High Tatras patria do portfólia spoločnosti Best Hotel Properties a.s. Okrem týchto hotelov má spoločnosť v portfóliu aj hotel Crowne Plaza v Bratislave, moskovské hotely Kadashevskaya a Baltschug Kempinski a taktiež reštauráciu Buddha – Bar v Prahe. Akcie spoločnosti Best Hotel Properties a.s., sú kótované na Burze cenných papierov v Bratislave.

Mgr. Barbora Bognárová
PR manažér
bognarova@mediacentral.sk,
M: +421 917 135 184,
T: +421 252 635 665,
MEDIA CENTRAL, s.r.o.,
Grösslingova 45, 811 09 Bratislava
http://www.mediacentral.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: