*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY, Šport & Fitness

Takto tehotná Martina Moravcová hľadá talenty na plaveckom kempe s podporou Nadácie Poštovej banky (FOTO)

PIEŠŤANY, 8. augusta 2013 (tlacovasprava.sk) – Najúspešnejšia slovenská plavkyňa a zároveň aj držiteľka dvoch olympijských medailí Martina Moravcová pokračuje v hľadaní nádejných talentov už na 4. ročníku Letného plaveckého kempu. V jej rodných Piešťanoch budú v auguste mladí plavci rozvíjať svoj talent a zdokonaľovať sa v plaveckej technike. Plavecký kemp v doterajších štyroch ročníkoch absolvovalo viac ako 320 detí. Nadácia Poštovej banky každoročne hradí účasť v kempe až 42 deťom.

Najúspešnejšia slovenská plavkyňa a zároveň aj držiteľka dvoch olympijských medailí Martina Moravcová je v pokročilom štádiu tehotenstva.

Najúspešnejšia slovenská plavkyňa a zároveň aj držiteľka dvoch olympijských medailí Martina Moravcová je v pokročilom štádiu tehotenstva.

Letného plaveckého kempu Martiny Moravcovej sa zúčastní približne 150 detí od 10 do 15 rokov z celého Slovenska. Program kempu zahŕňa tri turnusy, pričom v každom z nich ich bude trénovať približne päťdesiatka mladých talentov. Vďaka Nadácii Poštovej banky sa ho bude môcť bezplatne zúčastniť spolu 42 detí.

Nadácia Poštovej banky, ktorá je partnerom kempu, finančne podporila 36 nádejných talentov. Navyše Správna rada Nadácie Poštovej banky každoročne udeľuje aj tzv. Divoké karty, ktoré umožňujú uhradenie pobytu ďalším šiestim deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia.

„Na Slovensku máme veľa talentovaných detí, ktoré pri správnom vedení môžu vyniknúť a zaznamenať aj svetový úspech. Práve to je cieľom nášho Letného kempu. Navyše, s podporou Nadácie Poštovej banky je tento kemp prístupný aj talentovaným deťom, ktorých rodičia nemajú finančné možnosti na profesionálny tréning,“ povedala Martina Moravcová.

Letný plavecký kemp je postavený na vysoko kvalitnom a profesionálnom tréningovom zabezpečení štyrmi až piatimi trénermi, ktorí sú doplnení hosťujúcimi inštruktormi pilatesu a kvalitným animátorskym personálom hotela. Kemp je bohatý aj na teoretickú a špecializovanú prípravu, z ktorej plavci môžu získať poznatky o plaveckej technike, trendoch v tréningovej príprave, športovej výžive, správnych stravovacích návykoch, ako aj športovej psychológii od najlepších odborníkov. Letný plavecký kemp Martiny Moravcovej sa koná od 6. do 22. augusta 2013 v piešťanskom hoteli SOREA Sĺňava.

Viac o akcii aj tu: Kemp Martiny Moravcovej ukončený, na rozlúčku prišiel aj Chára (FOTO)

.

Podľa správkyne Nadácie Poštovej banky Oľgy Pažitnej má podpora vybraných detí jasné a športové pravidlá. Získajú ju dvaja najlepší chlapci a dve najlepšie dievčatá a tiež dvaja skokani roka z každej vekovej kategórie. „Divokú kartu ďalším šiestim deťom udeľuje Správna rada nadácie, pričom z množstva uchádzačov vyberá nielen na základe ich plaveckých výsledkov, ale aj napísanej eseje či referencií ich trénerov. Samozrejme berieme do úvahy aj sociálne zázemie žiadateľa,“ povedala Oľga Pažitná.

Fotogaléria:

Nadácia Poštovej banky podporuje projekt „Letný plavecký kemp Martiny Moravcovej“ už od roku 2010. K hlavným cieľom projektu patrí rozvoj a podpora mladých plaveckých talentov, zlepšovanie plaveckých techník, tréningy vo vode aj na suchu, diskusie na tému zdravej výživy a nadväzovanie nových kontaktov. Martina Moravcová ako vrcholová športovkyňa letný kemp sama vedie a s deťmi sa delí nielen o cenné rady v plávaní, ale aj o zážitky z rôznych súťaží a turnajov, ktoré sama úspešne absolvovala.

Kontakt pre doplňujúce informácie:

Naďa Urbanová
Vedúca oddelenia PR Poštovej banky
0910 866 896
nada.urbanova@pabk.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: