*
článok
IT, TLAČOVÉ SPRÁVY

Ericsson preberá po ST-Ericsson výrobu LTE modemov, považuje ich za budúcnosť

BRATISLAVA, 11. augusta 2013 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosti Ericsson (NASDAQ: ERIC), popredný svetový poskytovateľ komunikačných technológií a služieb a STMicroelectronics (NYSE: STM) oznámili uzavretie transakcie týkajúcej sa rozdelenia firmy ST-Ericsson. Toto rozhodnutie plynie zo spoločného oznámenia firiem Ericsson a STMicroelectronics z marca 2013.

Od 2. augusta 2013 preberá spoločnosť Ericsson oblasť dizajnu, vývoja a predaja LTE modemových riešení, vrátane 2G, 3G, 4G a ich vzájomného prepojenia. Celkom to teda znamená, že sa takmer 1800 zamestnancov a zmluvných partnerov pripojí ku spoločnosti Ericsson.

Ericsson zverejnil najnovšiu štúdiu Ericssonu – Voice and Internet Vital to the City

Ericsson

STMicroelectronics na seba previedla existujúce produkty pôvodnej firmy ST-Ericsson, s výnimkou už zmienených modemov LTE. Riešenie konektivity pre GNSS (Global Navigation Satellite System) a niekteré montážne a skúšobné zariadenia boli predané tretej strane. Do STMicroelectronics tak pribudlo 1000 zamestnancov.

Douglas Gilstrap, Senior Vice President a hlavný stratég spoločnosti Ericsson konštatuje: „Vítame tím 1800 odborníkov na modemy, ktorí sa k nám pripoja. Ericsson stále vidí v LTE modemoch veľkú hodnotu, pretože sú dôležitou súčasťou našej celkovej vízie 50 miliárd pripojení v rámci zasieťovanej spoločnosti. Vidíme tu veľký trhový potenciál a Ericsson se teraz zameria na uvedenie najlepších modemov na trh a na úzku spoluprácu s našimi zákazníkmi pri integrácii týchto modemov.“

Týmto krokom získava Ericsson modemy vybavené špičkovou technológiou, ktoré sú určené pre smartfóny a tablety, rovnako ako aj pre ďalšie zariadenia. Mats Norin, šéf oddelenia modemov v spoločnosti Ericsson dodáva: „Tieto výrobky sú budúcnosťou, stanú sa štandardom a pokrývajú všetky hlavné prístupové normy, vrátane LTE FDD / TDD, HSPA +, TD-SCDMA a GSM. Malé rozmery a nízka spotreba energie, čo vedie k dlhšej životnosti batérie, robia z modemov veľmi atraktívny produkt. Teraz sa nachádzame sa vo veľmi zajímavej fáze realizácie, pričom úzko spolupracujeme vývojárskymi tímami u zákazníkov.“

Ericsson je popredným medzinárodným dodávateľom telekomunikačných technológií a služieb. Prostredníctvom riešení fungujúcich v reálnom čase vytvárame prepojenú spoločnosť, ktorá nám všetkým umožňuje študovať, pracovať a slobodnejšie žiť v trvalo udržateľných spoločnostiach po celom svete.
Našu ponuku tvoria služby, software a infraštruktúra informačných a komunikačných technológií určených telekomunikačným operátorom a iným odvetviam. V súčasnosti sa v sieťach od Ericssonu uskutočňuje viac než 40% celosvetovej mobilnej komunikácie a naša spoločnosť zabezpečuje servis sieti zákazníkov s viac než 2 miliardami užívateľov.

Pôsobíme v 180 krajinách a zamestnávame viac než 100 000 pracovníkov. Ericsson bol založený v roku 1876 a sídli v Štokholme vo Švédsku. V roku 2011 boli tržby našej spoločnosti 226,9 miliárd švédskych korún (35 miliárd amerických dolárov). Ericsson je zapísaný na štokholmskej burze NASDAQ OMX a newyorskej burze NASDAQ.

PRE VIAC INFORMÁCIÍ PROSÍM KONTAKTUJTE:

Ericsson Corporate Public & Media Relations
Phone: +46 10 719 69 92
E-mail: media.relations@ericsson.com
Ericsson Investor Relations
Telefon: +46 10 719 00 00
E-post: investor.relations@ericsson.com

PRAM Consulting s.r.o.
Viktor Škulec
Tel.: +421 2 5939 6200
Mobil: + 421 917 654 602
e-mail: viktor.skulec@pram.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: