DACHSER prepravil nezvyčajnú zásielku – hmotnostný spektrometer – za 5 dní cez pol sveta (FOTO)

BRATISLAVA, 12. augusta 2013 (tlacovasprava.sk) – Hmotnostný spektrometer, vysoko citlivé zariadenie na určovanie hmotnosti častíc a stanovenie elementárneho zloženia atómov a molekúl, cestoval z nemeckých Brém do Kolumbie. Po absolvovaní cesty hornatým regiónom juhoamerických Ánd a tropickým dažďovým pralesom dorazil citlivý prístroj k zákazníkovi, ktorým je ropná a plynárenská spoločnosť. Za päť dní prekonal takmer 9 000 km, a to aj v extrémnych podmienkach Južnej Ameriky.

Hmotnostný spektrometer, vysoko citlivé zariadenie na určovanie hmotnosti častíc a stanovenie elementárneho zloženia atómov a molekúl, cestoval z nemeckých Brém do Kolumbie.
Hmotnostný spektrometer, vysoko citlivé zariadenie na určovanie hmotnosti častíc a stanovenie elementárneho zloženia atómov a molekúl, cestoval z nemeckých Brém do Kolumbie.

Dachser Air & Sea Logistics zabezpečil nielen bezpečnú prepravu drahého a citlivého hmotnostného spektrometra, ale postaral sa aj o kompletnú nakládku a vykládku, zodpovedajúce zabalenie zásielky a colné odbavenie. Šesť týždňov precíznej prípravy predchádzalo realizácii prepravy, ktorá potom vďaka starostlivému naplánovaniu trvala len 5 dní.

Pri plánovaní musel Dachser Air & Sea Logistics zohľadniť nielen rôzne druhy prepravy a kvalitu infraštruktúry v Južnej Amerike, ale takisto extrémne teplotné rozdiely. Zásielka odchádzala kamiónom zo severonemeckých zasnežených Brém na letisko do Amsterdamu, odkiaľ pokračovala letecky do tropickej Bogoty. Tu čakala na Dachser a jeho kolumbijského partnera najväčšia výzva – posledná časť cesty cez horský masív juhoamerických Ánd.

Kolumbijský partner spoločnosti Dachser zvládol špeciálne nároky a požiadavky suverénne a profesionálne – héliom naplnený magnet, najcitlivejšia časť zariadenia, bol vybavený indikátormi nárazu – citlivými senzormi, ktoré registrujú aj tie najjemnejšie otrasy. Našťastie niekoľko mesiacov pred realizáciou prepravy nepršalo, počasie bolo teplé a suché a cesty v dobrom stave, čo nie je samozrejmosťou v období dažďov, kedy sú často celé úseky ciest odplavené veľkým množstvom vody. I napriek tomu trvala preprava na poslednej, 400 km dlhej etape, celé dva dni.

Cieľom zásielky so špeciálnym zariadením bol veľký ropný koncern na severovýchode Kolumbie, ktorý sídli uprostred drsného regiónu v pohorí Ánd. Spektrometer dorazil do svojho cieľa bezpečne zabalený a chránený. Zastúpenie spoločnosti Dachser v Kolumbii sa na mieste postaralo aj o inštaláciu prístroja, takže spektrometer už teraz analyzuje chemické zlúčeniny plynu.

Ing. Roman Stoličný, Managing Director a člen predstavenstva Dachser Slovakia a. s., na margo špeciálnej zásielky  hovorí: „Projekt vyžadoval veľkú dávku logistických skúseností. Vďaka nášmu know-how a s pomocou našich partnerov v Bogote a v ďalšom kolumbijskom meste Bucaramanga, sme túto zásielku mohli profesionálne realizovať.“

Fotogaléria:

.

Základné informácie o skupine Dachser

Medzinárodný logistický koncern Dachser ponúka všetky služby v oblasti logistiky a prepravy. Má 347 vlastných pobočiek po celom svete a je jedným z lídrov na trhu poskytovateľov logistických služieb v oblasti European Logistics. V súčasnosti zamestnáva 21 650 ľudí z celého sveta, ktorí za minulý rok zrealizovali 49,8 miliónov zásielok vážiacich celkom 37,46 miliónov ton. Celkový obrat koncernu Dachser v roku 2012 predstavoval 4,41 miliardy €.

Základné informácie o spoločnosti Dachser Slovakia a. s.

História spoločnosti Dachser sa začína v roku 1995, kedy bola založená spoločnosť Lindbergh Air Freight, s.r.o. Zameranie aktivity spoločnosti v prvom roku bolo v poskytovaní kompletných zasielateľských služieb pri preprave leteckých zásielok. Následne po predložení požiadaviek od zákazníkov sa aktivity rozvinuli aj na poskytovanie námornej a pozemnej prepravy. V roku 2004 sa spoločnosť stáva súčasťou nemeckej logistickej spoločnosti Dachser a až do roku 2009 vystupuje na trhu pod menom LINDBERGH & DACHSER a. s. Od 1.1.2010 spoločnosť pôsobí na trhu pod obchodným menom Dachser Slovakia a. s. Premenovaním bol zavŕšený integračný proces spoločnosti do celosvetovej siete koncernu Dachser. V súčasnosti má Dachser na Slovensku 4 pobočky – v Bratislave, Lozorne, Martine a Košiciach, v ktorých pracuje 100 zamestnancov.

Pre viac informácií prosím kontaktujte:

Crest Communication a.s.
Katarína Selecká
PR manager
Tel.: +421 904 283 825
E-mail: katarina@pspr.sk
http://www.crestcom.sk

Dachser Slovakia a.s.
MSc Monika Hubenáková
Marketing Communications
Tel.: +421 2 6929 6183
Fax.: +421 2 6929 6229
E-mail: monika.hubenakova@dachser.com
http://www.dachser.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.