Začína sa rozsiahla oprava Račianskej a Žitnej ulice – pozrite sa, kde čakajú vodičov obmedzenia!

BRATISLAVA, 15. augusta 2013 (tlacovasprava.sk) – Budúci týždeň sa na hlavnom ťahu medzi Račou a Novým Mestom začnú opravy najkritickejších úsekov Račianskej a Žitnej ulice. V rámci Rače sa budú opravovať štyri úseky, dva v smere do mesta a dva v smere na Svätý Jur.

Opravovať sa budú nasledovné štyri úseky (viď priložené mapy):

1. Račianska ulica od predajne Auto Rotos v pravom jazdnom pruhu v smere von z mesta (dĺžka opravovaného úseku bude 734m2, cena 44 774 EUR)

2. Žitná ulica v pravom jazdnom pruhu v smere von z mesta od č. 42 po č. 58 (744m2, 45 384 EUR)

3. Žitná ulica v pravom jazdnom pruhu v smere do mesta od križovatky s Detvianskou (vrátane celého priestoru križovatky aj s priechodom pre chodcov) po križovatku so Stolárskou ulicou

4. Žitná ulica v pravom jazdnom pruhu v smere do mesta od križovatky s Bukovinskou ulicou po Žitnú č. 18 (obidva úseky v smere do mesta majú dĺžku dohromady 1934m2 a cena ich opravy je vyčíslená na 117 974 EUR)

Mapky rekonštrukčných prác:

.

Tieto opravy zabezpečuje a hradí magistrát, pričom sa jedná sa o účelovú dotáciu z BSK, ktorá bola Hlavnému mestu poskytnutá na opravu regionálnych ciest.  Všetky práce sa budú vykonávať v termíne od 20. 8. do 23.8. 2013 vzhľadom na podmienku dokončiť opravy ešte počas letných prázdnin. Práce bude vykonávať súčasne Skanska SK a.s. a Pittel+Brausewetter s.r.o.

Cesty si opravuje aj Rača

Koncom augusta sa v Rači budú opravovať cesty v réžii mestskej časti. Konkrétne pôjde od Alstrovu ulicu (od kostola po križovatku s ulicou Barónka, oba jazdné pruhy, cca 850 m2), dolnú časť ulice Barónka pri NKD (pravý jazdný pruh, cca 170 m2), časť Stupavskej ulice pod lesom (350 m2), Kubačovu ulicu pri pošte (úprava povrchu, 80 m2) a Hagarovu ulicu (cca 250 m2). K tomu opravia aj veľké výtlky na Výhonskej ulici. Ide o druhú etapu zmluvných prác, pričom v prvej etape už bola opravená Albánska ulica (1 035 m2), Kubačova ulica (169 m2) a Piesková ulica (718 m2).

I keď zmluvný termín ukončenia prác je do konca októbra, firma ASTAP, s.r.o. Gbely, ktorá opravy realizuje, predpokladá ukončenie prác už koncom augusta. Práce na všetkých spomínaných úsekoch by mali trvať približne 3 dni. Opravy hradí mestská časť Rača, ktorá za všetky opravené úseky zaplatí 54 809, 56 eur s DPH.

Eva Miklánková
hovorkyňa starostu Rače
vedúca mediálneho a marketingového oddelenia MČ Rače
0908 700 551
eva.miklankova@raca.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.