Tatran vydáva román Alice Bartkovej “Šťastné konce, nešťastný svet”

BRATISLAVA, 20. augusta 2013 (tlacovasprava.sk) – Aký je súčasný život dnešných tridsiatnikov v meste? Je to sex, drogy, alkohol a veľa práce, alebo žiadajú od života niečo viac, aby naplnili očakávania staršej generácie? Najnovší román Alice Bartkovej Šťastné konce, nešťastný svet sa číta ako akčný triler odohrávajúci sa na poli medziľudských vzťahov! Traja aktéri príbehu podávajú svoj pohľad na príčiny a dôsledky, ktoré ich karmicky spojili do krátkeho príbehu. Spolu zastupujú nemalé spektrum súčasnej generácie a nastavujú jej zrkadlo.

Krátka správa o súčasnom živote Alica Bartková: Šťastné konce, nešťastný svet
Krátka správa o súčasnom živote Alica Bartková: Šťastné konce, nešťastný svet

Tá dnes žije rýchlo, občas hlučne, pre prítomný okamih, pizza, mnohí bez cieľa, bez záväzkov, netrpezlivo, skratkou, občas stereotypne a občas príde do cesty nevera…

Soňa s Petrom predstavujú ideálny manželský pár – aspoň v očiach okolia. Peter si postavil Soňu na piedestál, je centrom a náplňou jeho života, až kým ju nepristihne v posteli. S iným. A vtedy sa mu zrúti celý svet. Nespravil scénu, nepovedal ani slovo, iba si v rýchlosti zbalil pár vecí a zutekal. Rozvodom sa príbeh nekončí, v skutočnosti iba začína, obaja žijú samostatný, oddelený život, ale je tu ešte niečo…
Nezvyčajné vyústenie zapríčinené neverou je zobrazené veľmi citlivo, s mimoriadnym postrehom, pričom nevera v podaní autorky odráža súčasný život v celej jeho zložitosti a bizarnosti.

Alica Bartková, ktorá sa neskrýva pod pseudonym, patrí medzi výrazné talenty dnešnej mladej generácie. Z každodennosti urobila čítanie, ktoré môže viesť k závislosti. Svoje rukopisy dosiaľ dlho schovávala v šuflíku, kde podľa vzoru tých najzaujímavejších príbehov čakali na objavenie. Je len veľmi málo autorov, ktorí sa svojím rozprávačským umením dokážu dostať čitateľovi hlboko pod kožu a vyvolať zimomriavky.

Nie všetky konce bývajú šťastné, prečítať si tento román rozhodne nie je nešťastným začiatkom. Pozor však na rýchlu jazdu, treba sa pripútať, aby koniec neprišiel príliš neskoro v noci.

PhDr. Filip Švaňa
Managing Director
M +421 911 404 083
T +421 2 5441 2192
PR.Konektor
Mudroňova 27, 811 01 Bratislava
http://www.prkonektor.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.