Výroba prvého hatchbacku ŠKODA Rapid Spaceback odštartovala, prvý kus vyšiel z linky v Mladej Boleslave (FOTO)

BRATISLAVA, 20. augusta 2013 (tlacovasprava.sk) – ŠKODA odštartovala výrobu prvého hatchbacku značky v dôležitom segmente vozidiel nižšej strednej triedy. V hlavnom výrobnom závode spoločnosti ŠKODA v Mladej Boleslavi schádza z linky nový model ŠKODA Rapid Spaceback. Svetová premiéra nového modelu sa uskutoční na autosalóne IAA vo Frankfurte. Na európske trhy bude uvedený v októbri.

Štart výroby modelu Rapid Spaceback je už ôsmim tohtoročným nábehom nového alebo modernizovaného modelu značky ŠKODA. „Všetci zamestnanci spoločnosti ŠKODA, od nákupu cez technický vývoj, výrobu a logistiku až po riadenie kvality, opäť odviedli vynikajúcu prácu a nábeh tohto pre značku mimoriadne dôležitého modelu, zvládli spoľahlivo, kvalitne a včas,“ hovorí člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA pre oblasť výroby a logistiky Michael Oeljeklaus.

ŠKODA odštartovala výrobu prvého hatchbacku značky v dôležitom segmente vozidiel nižšej strednej triedy. V hlavnom výrobnom závode spoločnosti ŠKODA v Mladej Boleslavi schádza z linky nový model ŠKODA Rapid Spaceback.
ŠKODA odštartovala výrobu prvého hatchbacku značky v dôležitom segmente vozidiel nižšej strednej triedy. V hlavnom výrobnom závode spoločnosti ŠKODA v Mladej Boleslavi schádza z linky nový model ŠKODA Rapid Spaceback.

Pre výrobu modelu Rapid Spaceback ŠKODA modifikovala procesy a rozšírila výrobné linky v hlavnom výrobnom závode v Mladej Boleslavi. Počas celozávodnej dovolenky sa uskutočnila napríklad inštalácia nových zváracích robotov. Rapid Spaceback sa vyrába na spoločnej montážnej linke s modelom Fabia. Okrem nich vyrába ŠKODA v Mladej Boleslavi modely Octavia, Octavia Combi a Rapid.

S modelom Rapid Spaceback doplnila ŠKODA ponuku produktov medzi modelmi Fabia a Octavia a prvýkrát ponúka kompaktné vozidlo, v ktorom sa snúbi praktická kvalita vozidiel značky ŠKODA s tvarmi hatchbacku. Ako je pre vozidlo značky ŠKODA typické, Rapid Spaceback disponuje dostatkom miesta, radom „Simply Clever“ riešení, špičkovou bezpečnosťou, nízkou spotrebou a vynikajúcim pomerom ceny a úžitkovej hodnoty. Sviežim a dynamickým vzhľadom osloví Rapid Spaceback najmä mladých ľudí a rodiny.

V rámci prípravy výroby nových modelov Octavia/Octavia Combi a Rapid/Rapid Spaceback uviedla automobilka už na začiatku roka 2013 do prevádzky novú zvarovňu, plne automatické lakovanie interiéru a novú, vysoko modernú lisovaciu linku. Od apríla navyše zaisťuje nový logistický sklad výrobu vozidiel a agregátov rýchlejšie, pružnejšie a efektívnejšie ako doteraz.

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:
Roman Rajtár, PR manager, ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.
Roman.rajtar@skoda-auto.sk; +421 904 701 339

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.