*
článok
Blogy & Stanoviská, Médiá & Internet, Obchod, TLAČOVÉ SPRÁVY

Stanovisko SAPKN k ukončeniu činnosti Shopcity.sk: Spoločnosť si problémy spôsobila sama, netýkajú sa celého segmentu!

BRATISLAVA 21. august 2013 (SAPKN) – Ako Slovenská asociácia portálov kolektívneho nakupovania sme si vedomí situácie, ktorá nastala ukončením činnosti portálu Shopcity.sk. Krach spoločnosti nie je príjemný pre žiadnu zo zúčastnených strán. Na druhej strane – ako asociácia, ktorá chráni práva a záujmy zákazníkov, ochraňuje poskytovateľov a združuje portály s preverenou kvalitou ponúkaných služieb nám nie je táto situácia ľahostajná, pretože sa dotýka nás všetkých.

Každý člen pri vstupe súhlasil aj s podmienkou dokladovania svojej solventnosti a schopnosti splácať svoje záväzky. Pokiaľ by Shopcity.sk bol členom asociácie, o problémoch, ktoré prevádzkovateľ mal by sme vedeli dávnejšie a v spolupráci s ostatnými členmi sa mohli riešiť. Asociácia by k takejto situácii vydala verejné stanovisko, čím by sme znížili riziko strát pre klientov. Vzniknutá situácia sa týka konkrétnej spoločnosti, ktorá si svoje problémy spôsobila sama. Netýka sa celého segmentu. Podľa údajov najväčšieho agregátora zliav na Slovensku je 2. kvartál tohto roka silnejší o 19 % oproti rovnakému obdobiu minulého roka“ povedal dnes pre médiá hovorca asociácie Marian Tar.

Je nám ľúto zákazníkov aj obchodných partnerov, ktorí prišli o svoje peniaze. Do budúcna odporúčame spolupracovať najmä s overenými portálmi, ktoré sú združené v Asociácii.

O asociácií:

Asociácia vznikla za účelom posilnenia a zabezpečenia trhu kolektívneho nakupovania na Slovensku, skvalitnenia ponúkaných služieb i produktov a zároveň utuženia dôvery zákazníka voči portálom kolektívneho nakupovania. Má za úlohu rozvíjať tento segment trhu a chrániť spotrebiteľa. Združuje podstatnú časť slovenských portálov kolektívneho nakupovania a predstavuje výber tých hráčov trhu, ktorí majú záujem riešiť nielen vlastné interné záležitosti, ale chcú sa podieľať aj na spoločnom riešení všetkého, čo súvisí s týmto segmentom.

Reportovaním prevádzok, ktoré neposkytujú svoje služby či tovar v dostatočnej kvalite, asociácia postupne eliminuje nekvalitné a neseriózne firmy. Zároveň do svojich radov prijíma iba tie portály, ktoré spĺňajú podmienky vstupu, čo pre zákazníka znamená bezpečnejší nákup u overeného portálu.

Marian Tar
SAPKN – Slovenská Asociácia Portálov Kolektívneho Nakupovania
Dunajská 4, Bratislava 811 08
tel.: +421 907 444 000

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: