Ako vidia obchodné reťazce Slováci? Pozrite si, v akých oblastiach vyhral Kaufland, Lidl či Tesco

BRATISLAVA, 4. augusta 2013 (tlacovasprava.sk) – Agentúra TNS Slovakia zrealizovala v máji tohto roku na vzorke 500 respondentov internetový prieskum, v rámci ktorého zisťovala informácie o nakupovaní v jednotlivých obchodných reťazcoch. Prieskum okrem iného zisťoval, v ktorých predajniach sa najvýhodnejšie nakupuje, v ktorých sa dá najlepšie orientovať, aká je lojalita k jednotlivým obchodným reťazcom, prípadne ktoré obchodné reťazce ponúkajú najčerstvejšie výrobky.

Z výsledkov prieskumu vyplynulo, že najvýhodnejšie nakupujeme v obchodnom reťazci Kaufland. Takto sa vyjadrila takmer tretina (36%) obyvateľov Slovenska. Podľa štvrtiny opýtaných sa vo všeobecnosti oplatí nakupovať aj v Lidli (26%), prípadne v predajni Tesco (25%).

Podľa Slovákov dominuje Kaufland (33%) medzi obchodnými reťazcami aj v predaji najčerstvejších výrobkov. Čerstvé potraviny sa dajú zohnať podľa tretiny opýtaných v sieti obchodov Lidl (30%), štvrtiny v Tescu (24%) a podľa pätiny v Coop Jednota (20%). 14% ľudí deklaruje, že čerstvé produkty predávajú aj v Bille.

Aj napriek tomu, že Kaufland je tým obchodným reťazcom, ktorý ponúka najčerstvejšie výrobky a zároveň najvýhodnejší nákup, najlepšie na Slovákov pôsobia predajne Tesco (38%). Na tretinu opýtaných pôsobia dobre aj predajne obchodného reťazca Kaufland (33%) a Lidl (30%). V Kauflande zvyknú nakupovať viac muži ako ženy.

Lojalitu k obchodným reťazcom má u slovenských spotrebiteľov najvyššiu Lidl (83). Za ním nasleduje Kaufland (80) a prvú trojku uzatvára Tesco (67). V porovnaní s Európou (75) je TRI*M Index lojality vyšší.

Grafy z prieskumu:

.

O prieskume

Prieskum realizovala agentúra TNS Slovakia prostredníctvom internetu. Vzorka 500 respondentov je reprezentatívna pre populáciu Slovenska vo veku 15 – 65 rokov z hľadiska veku, vzdelania, veľkosti miesta bydliska a kraja. Terénna fáza výskumu sa uskutočnila v máji 2013.

O agentúre TNS Slovakia

Agentúra TNS Slovakia vznikla 1.1.2011 spojením agentúr TNS SK a TNS AISA Slovakia, na Slovensku poskytuje svoje služby od roku 1995. Zamestnáva 80 kvalifikovaných zamestnancov a okolo 150 vyškolených anketárov pre osobné dopytovanie. Je členom európskej asociácie marketingového výskumu ESOMAR a na Slovensku aj členom SAVA (Slovenská asociácia výskumných agentúr), Britskej obchodnej komory a združenia Global Compact. Pre zabezpečenie maximálnej kvality služieb dodržuje pri otázkach a spracovaní údajov pravidlá a princípy týchto organizácií.
Viac informácií o spoločnosti TNS Slovakia získate na webovej stránke: http://www.tns-global.sk

O skupine  TNS

TNS je líder v oblasti poskytovania marketingových informácií. Realizujeme zber, analýzu a interpretáciu informácií, aby sme tak pomohli našim klientom lepšie pochopiť potreby a ciele ich zákazníkov. Poskytujeme prieskumy, rady a hlbší pohľad do segmentácie trhu, reklamy, vývoja nových produktov, výkonu značiek a riadenia vlastníkmi. Patríme medzi lídrov v oblasti poskytovania sociálnych a politických prieskumov. Naša celosvetová sieť, ktorá pokrýva 70 krajín, poskytuje lokálnu odbornosť a poznatky, spolu s medzinárodne zhodnými informáciami a analýzami pre multinacionálne organizácie. Skupina TNS patrí do siete Kantar Group.

O Kantar Group

Kantar Group je jedna z najväčších celosvetových skupín v oblasti marketingového prieskumu a poradenstva. Zjednocuje viac ako 20 rôznych špecializovaných spoločností, medzi ktoré patrí aj sieť TNS. Skupina sa zameriava na hlavne na to, aby sa stala popredným poskytovateľom marketingových prehľadov pre globálnu obchodnú komunitu. Zamestnáva 26 500 ľudí v 80 krajinách. Kantar Group patrí do skupiny WPP Group plc.

Pre ďalšie informácie kontaktujte, prosím:

Zdenka Vavrovičová
Client Service Director
t: 02/ 32 366 455,
e: zdenka.vavrovicova@tns-global.sk

Jana Šuľová
Marketing Assistant
t: 02/32 366 107
e: jana.sulova@tns-global.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.