*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY

VÚB banka bude mať od 1. októbra nového generálneho riaditeľa, nahradí Ignacia Jaquotot (FOTO)

BRATISLAVA, 4. septembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Novým generálnym riaditeľom a predsedom  predstavenstva VÚB banky sa od 1. októbra stane Alexander Resch, ktorý sa opäť vracia na Slovensko a vo funkcii nahradí Ignacia Jaquotot. Ten po 8 rokoch odchádza na ďalšiu riadiacu pozíciu v rámci skupiny Intesa Sanpaolo. Očakáva sa však, že Ignacio Jaquotot v orgánoch VÚB zostane i naďalej vo funkcii člena dozornej rady banky.

Novým generálnym riaditeľom a predsedom  predstavenstva VÚB banky sa od 1. októbra stane Alexander Resch.

Novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva VÚB banky sa od 1. októbra stane Alexander Resch.

Alexander  Resch nie je vo VÚB nováčikom. V rokoch 2008 – 2012 pôsobil ako člen jej predstavenstva a Vrchný riaditeľ úseku riadenia rizík a predtým ako podpredseda Predstavenstva Consumer Finance Holding, dcérskej spoločnosti VÚB so zameraním na spotrebné financovanie. Späť na Slovensko sa vracia z Albánska, kde od septembra 2012 viedol spoločnosť Intesa Sanpaolo Bank Albania.  Rozhodnutie ešte podlieha schváleniu Národnej banky Slovenska.

Rovnako ako Ignacio Jaquotot aj Alexander Resch pracuje pre Intesa Sanpaolo  celú svoju kariéru. Začal v spoločnosti Bankhaus Löbbecke&Co (Berlín), vtedy patriacej do skupiny Intesa Sanpaolo, kde bol zodpovedný za plánovanie, kontroling a risk manažment.

Na Slovensko prišiel v roku 2004 koordinovať akvizíciu skupiny spoločností splátkového predaja TatraCredit Group, ktorá sa následne transformovala  na Consumer Finance Holding, a.s.

Alexander Resch vyštudoval ekonomiku na University Cattolica del Sacro Cuore v Miláne a je tiež držiteľom titulov Executive MBA z  University of Minessota – Carlson School of Management a Vienna University of Economics and Business.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Ako jediná slovenská banka patrí podľa magazínu Global Finance medzi desať najbezpečnejších bánk strednej a východnej Európy a je aktuálnou držiteľkou ocenenia Najlepšia banka na Slovensku od magazínu EMEA Finance.. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete   200 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Informácie pre médiá:
Alena Walterová

Hovorkyňa a vedúca tlačového oddelenia

Tel.: +421-2-5055 2130

E-mail: awalterova@vub.sk

Michal Kopecký
PR špecialista

Tel.: +421-2-5055 2424

E-mail: mkopecky@vub.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: