Milovníci psov pozor: Cvičiteľovi Cesarovi Millanovi vychádza prvá kniha v slovenčine!

BRATISLAVA, 4. septembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Po prvý raz u nás vychádza kniha celosvetovo uznávaného cvičiteľa psov Cesara Millana. Vydavateľstvo TIMY Partners prináša titul „Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa“, ktorý pôvodne vydal National Geographic pod názvom „Short Guide to a Happy Dog“. V publikácii, ktorá je venovaná chovateľom a milovníkom psov, prináša Millan základné tipy a techniky, ktoré pomôžu pochopiť a usmerňovať správanie vášho psa.

Po prvý raz u nás vychádza kniha celosvetovo uznávaného cvičiteľa psov Cesara Millana. Vydavateľstvo TIMY Partners prináša titul „Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa“.
Po prvý raz u nás vychádza kniha celosvetovo uznávaného cvičiteľa psov Cesara Millana. Vydavateľstvo TIMY Partners prináša titul „Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa“.

Autor čerpá z tisícok tréningových stretnutí po celom svete a čitateľovi ponúka 98 základných lekcií, ktoré pomôžu majiteľom psov aplikovať kľúčové aspekty jeho  overenej filozofie pre vytvorenie čo najhodnotnejšieho vzťahu so psom.

Podobne, ako v jeho seriáloch The Dog Whisperer  (Znalec psej duše) a Cesar Millan’s Leader of the Pack (Vodca svorky), približuje cvičiteľ v knihe množstvo praktických prípadov zo života, opisuje konkrétne príbehy psov, práce s nimi a pomáha ľuďom pochopiť aj to, ako vlastne vníma svet ich štvornohý miláčik.

„Ako majiteľ psov viem, s akými praktickými situáciami sa každodenne stretávam pri jeho výchove. Knihu Cesara Millana sme sa pre slovenských milovníkov psov snažili získať už roky, o to viac ma teší, že sa to napokon podarilo. Pomohla nám trochu aj náhoda, keď sme sa na veľtrhu vo Frankfurte dozvedeli o novom projekte od manažéra Gordona Fourniera,“ povedal za vydavateľstvo TIMY Partners Miroslav Dobrucký, ktorý už v minulosti vydával monografie plemien psov z vydavateľstva Kynos Verlag.

Kniha „Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa“ má 200 strán, praktický formát  145 mm x 215 mm a je ilustrovaná čierno-bielymi fotografiami. Autorkou prekladu je Linda Fintorová. V týchto dňoch sa príručka dostáva do distribúcie na Slovensku i v Čechách s odporúčanou cenou 9,99 eur, resp. 299 Kč.

Cesar Millan (nar. 1969 v Mexiku ako Cesar Millán Favela) vyrastal na farme jeho starého otca v Mexiku. Ako 13-ročný sa rozhodol, že sa chce stať profesionálnym trénerom psov. Tesne po dovŕšení plnoletosti emigroval do USA, kde žil určitý čas ako bezdomovec, živil sa príležitostnými fuškami a neskôr pracoval ako vodič. V živote mal šťastie na to, že sa zoznámil s  vplyvnými prominentmi, ktorí mu pomohli nielen zvládnuť angličtinu ale aj naplniť sen o výukovom centre pre psov. Jada Pinkettová, manželka Willa Smitha, mu napríklad zaplatila kurz angličtiny po príchode do USA.

Kniha cvičiteľa psov Cesara Millana z vydavateľstva TIMY Partners sa v týchto dňoch dostáva do distribúcie na Slovensku i v Čechách s odporúčanou cenou 9,99 eur resp. 299 Kč.
Kniha cvičiteľa psov Cesara Millana z vydavateľstva TIMY Partners sa v týchto dňoch dostáva do distribúcie na Slovensku i v Čechách s odporúčanou cenou 9,99 eur resp. 299 Kč.

Dnes je Cesar Millan americký občan a celosvetovo uznávaný znalec psej psychiky. Vydal celý rad náučných DVD, kníh a pripravil seriály The Dog Whisperer (Znalec psej duše) a Cesar Millan’s Leader of the Pack (Vodca svorky). S bývalou manželkou založil nadáciu Cesar and Ilusion Millan Foundation. Je rozvedený, má dvoch synov – Andreho a Calvina.

Kontakt:
Miroslav Dobrucký
TIMY Partners
timy@stonline.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.