V stanovisku CBA Slovakia k bločkovej lotérii zaznieva pochvala aj kritika…

LUČENEC, 3. septembra 2013 (tlacovasprava.sk) – CBA Slovakia považuje tzv. bločkovú lotériu za dobrú motiváciu pre spotrebiteľov. Zákazníci by  od svojho obchodníka, a to aj od ambulantných predajcov, mali vyžadovať platný pokladničný blok. Vysoké daňové úniky totiž sťažujú podnikanie a vrhajú tieň aj na tých, ktorí si plnia daňové povinnosti.

Už roky realizujeme spotrebiteľské súťaže so zbieraním pokladničných bločkov. Naposledy v súťaži School Battle vyhrala trieda z Gymnázia B.S.Timravy z Lučenca, a to výlet do AquaParku Tatralandia. Títo študenti len v predaniach Potraviny CBA a CENT Supermarket CBA v Lučenci nazbierali počas trvania súťaže vyše 26 500 bločkov,“ hovorí Vladimír Kocúrek, viceprezident CBA Slovakia a zdôrazňuje: „Dlhodobo poukazujeme na problematiku ambulantného predaja. Okrem diskutovanej kvality potravín tu vznikajú aj vážne úniky na DPH, nakoľko nepoctiví predajcovia buď pokladničné bločky nevydávajú, alebo vôbec nemajú registračnú pokladnicu. Vďaka takýmto únikom je naštrbená povesť serióznych obchodníkov. Bločkovú lotériu považujeme preto za jedno z opatrení, ktoré by malo zvýšiť povedomie spotrebiteľov o ich právach.“

CENT Supermarket CBA
Modernú maloobchodnú prevádzku CENT Supermarket CBA s poradovým číslom jedenásť otvorili v Rimavskej Sobote.

Zákazníci by si mali vždy pýtať doklad o zaplatení. Mali by si skontrolovať, či má všetky povinné náležitosti a či nejde len o fiktívny blok. Len s platným dokladom má spotrebiteľ zákonný nárok na reklamáciu, prípadne vrátenie tovaru a teda vrátenie kúpnej ceny výrobku.

Každý subjekt, ktorého sa používanie elektronickej registračnej pokladnice (ERP) týka, sa musí riadiť zákonom č. 289/2008 Z. z. o používaní ERP. S prechodom na novú menu, boli v rokoch 2008-2009 na tento účel vynaložené zo strany obchodníkov nemalé finančné prostriedky, ktoré v tak zložitom období ešte zvyšovali náklady. Ďalšie vysoké investície do fiskalizácie si vyžiadala novelizácia zákona o ERP, ktorá platí od 1. januára 2013.

Už neočakávame nové zmeny zákona o ERP, ktoré by mali viesť k vyššej administratívnej záťaži a zvýšeným nákladom na strane obchodníka. Považujeme ich za zbytočné. Súčasná legislatíva je totiž viac ako len postačujúca,“ uvádza V. Kocúrek, ktorý poukazuje na skutočnosť, že ich spoločnosť nedostala a nedostáva žiadne daňové úľavy ani iné stimuly.

Pritom ako uvádza napríklad aj portál TERAZ.sk, „sú nadnárodné spoločnosti, ktorým vláda schválila investičnú pomoc v rôznej výške, napríklad aj vo forme úľav na dani z príjmu, prípadne formou dotácie na dlhodobý hmotný majetok. Majú zato na oplátku vytvoriť pár desiatok  nových pracovných miest. Ich výhodou pre získanie stimulov je skutočnosť, že tieto spoločnosti nepochádzajú zo Slovenska. “

V spoločnosti CBA Slovakia zamestnávame 2500 ľudí a to prevažne v oblastiach s vysokou nezamestnanosťou ako je Poltár, Veľky Krtíš, Rožňava, Lučenec či Spiš. V silno konkurenčnom prostredí naďalej otvárame nové prevádzky a vytvárame tak nové pracovné príležitosti, a to napriek tomu, že ako slovenský podnikateľský subjekt nemáme nárok na žiadne stimuly alebo úľavy zo strany štátu.

O CBA Slovakia

Obchodná spoločnosť CBA Slovakia, s.r.o. Lučenec vznikla v roku 2003, aj keď podnikateľské aktivity jej zakladateľov siahajú až do roku 1992. V súčasnosti prevádzkuje dva veľkoobchodné sklady a 346 maloobchodných prevádzok po celom území SR, členených do troch hlavných maloobchodným reťazcov CBA Potraviny, Cent Supermarket CBA a Diskont CBA. Prevádzkuje tiež štvrtý formát, unikátny festivalový supermarket FEST Market CBA. Spoločnosť zamestnáva približne 2 500 zamestnancov a je členom nákupnej aliancie CBA SK.

Iveta Erdélyiová
Marketingový manažér
CBA Slovakia, s.r.o.
Dukelských hrdinov 2, 984 01 Lučenec
Tel.: +421 47 431 64 30
mobil: +421 910 961 777
mail: iveta.erdelyiova@cba-slovakia.sk
http://www.cba-slovakia.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.