YIT Reding začína v bratislavskom Novom Meste pri Rači stavať rezidenčný projekt s fínskym názvom Kivikko (FOTO)

BRATISLAVA, 10. septembra 2013 (tlacovasprava.sk) – V septembri štartuje prvá z troch fáz výstavby projektu Byty Kivikko, ktorý vnesie nový život do bratislavskej mestskej časti Nové Mesto v blízkosti Rače. Byty budú stáť za železničnou stanicou Vinohrady, pričom zo strany Karpát budú priamym susedom račianskych viníc.

Projekt sa bude skladať z troch samostatných objektov, ktoré majú dvakrát po osem a raz sedem nadzemných podlaží.
Projekt sa bude skladať z troch samostatných objektov, ktoré majú dvakrát po osem a raz sedem nadzemných podlaží.

Byty Kivikko sú už tretím projektom fínsko-slovenského developera YIT Reding – ideálnym pre mladých ľudí túžiacich po novom či svojom prvom bývaní. Poskytnú im dostupné, slušné a zároveň bezpečné miesto pre život v meste. Vďaka blízkosti železničnej stanice a zastávky MHD daná lokalita praje tým, ktorí potrebujú mať blízko do práce, do prírody, ale aj do mesta.

Tešíme sa, že môžeme Slovákom ponúknuť novú formu dostupného bývania na fínskej úrovni. Projekt sme navrhli tak, aby si každý našiel to svoje. Budúci majitelia bytov si môžu vyberať z rôznych veľkostí, dispozícií či výhľadov,“ uviedol Radek Pšenička, riaditeľ pre investície a predaj YIT Reding. Developer má v súčasnosti v ponuke už tri rezidenčné projekty. Byty Kivikko, Tarjanne Dúbravka a Byty Villinki v Kralovej Vsi prinášajú na slovenský trh spolu viac ako 200 bytov.

Samozrejmosťou sú trávnaté plochy, lavičky a chodníky, pričom rodiny s malými deťmi poteší aj detské ihrisko. V blízkosti je obľúbená rekreačná zóna Kamzík. Byty Kivikko budú zároveň napojené na cyklotrasy smerom na Biely kríž.

Projekt sa bude skladať z troch samostatných objektov, ktoré majú dvakrát po osem a raz sedem nadzemných podlaží. Výstavba bude prebiehať v troch fázach. Prvý objekt pri viniciach začnú stavať už v najbližších dňoch, s plánovanou kolaudáciou v prvom polroku 2015. Predpokladaný termín ukončenia výstavby celého projektu je záver roka 2017. Developer si dal záležať, aby do lokality priniesol únosný počet bytov pre danú zónu, pričom jednotlivé budovy sú od seba dostatočne ďaleko, aby nezakryli pekný výhľad na račianske vinice. Architektonicky bude  exteriér objektov oživený loggiami v kombinácii s balkónmi, ktoré im dodávajú zaujímavý moderný look.

Pre budúcich majiteľov prinesie pestrú ponuku bytov od menších jednoizbových až po  priestranné štvorizbové. Prevládať budú menšie, prakticky riešené dvojizbové byty. Do istého štádia výstavby si klienti môžu navrhnúť dispozičné zmeny, s ktorými im pomôže architekt v predajnom centre YIT Home. Byty budú vybavené v štandarde, to znamená, že z ponuky si klienti môžu vybrať preferované odtiene a farebné kombinácie podláh, interiérových dverí, obkladov alebo sanity. Všetky byty budú mať kuchyňu spojenú s obývačkou.

Jednoizbové byty s plochou 33 m2 budú mať dispozične oddelenú dennú a nočnú časť. Dvojizbové byty sú navrhnuté s rozlohami od 43 do 52 m2, trojizbové majú 55 m2 a štvorizbové 85 m2.

Pre každý byt je vyhradená pivničná kobka, dostatok úložného priestoru a pri žiadnom z nich nebude chýbať balkón alebo lodžia. Byty budú mať orientáciu na všetky svetové strany, záujemcovia si teda môžu vybrať výhľad podľa svojich predstáv. Každý z troch objektov ponúkne parkovanie v podzemnej garáži pre 15 áut a v exteriéri bude viac ako 250 parkovacích miest, z toho 10 státí pre imobilných.

Fotogaléria:

.

Ľudia hľadajúci dostupné bývanie v Bratislave môžu získať viac informácií v predajnom centre developera YIT Home, kde sa dozvedia bližšie informácie napríklad aj o cenách. Predaj bude spustený v novembri 2013, no v predpredaji majú záujemcovia možnosť rezervácie svojho budúceho bývania už teraz za výhodné ceny len do konca októbra 2013. Pre lepšiu predstavu ponúka YIT Reding aj možnosť virtuálnej prehliadky projektu.

Tak ako pri našich rezidenčných projektoch Byty Villinki či Tarjanne Dúbravka sme opäť  hľadali inšpiráciu vo Fínsku. V hlavnom meste – v Helsinkách – je mestská časť Kivikko, ktorá podobne ako lokalita pre náš nový projekt v Bratislave patrí k najzelenším štvrtiam mesta. Je dokonca súčasťou tzv. Green belt, teda Zeleného pásu mesta Helsínk, ktorý sa vyznačuje špecifickou faunou a flórou a zahŕňa parky, lesy, bežecké a turistické trate či jazerá. Lokalita projektu Byty Kivikko nám blízkosťou viníc, Malých Karpát, spleťou turistických a cyklistických trás veľmi pripomína túto mestskú časť hlavného mesta Fínska,“ doplnila Jana Velická, vedúca predaja a marketingu YIT Reding.

Spoločnosť YIT Reding v blízkej budúcnosti prinesie na trh ďalšie rezidenčné projekty, vďaka ktorým Slováci dostanú jedinečnú možnosť bývania na fínskej úrovni.

O spoločnosti YIT Reding:

Spoločnosť YIT Reding je súčasťou silnej fínskej skupiny YIT. Vznikla v roku 2010 po úspešnej akvizícii renomovanej slovenskej stavebnej a developerskej spoločnosti REDING a.s. fínskou firmou YIT. Developer razí cestu v stavebníctve. Vytvára atraktívnejšie a udržateľnejšie mestské prostredie tým, že stavia byty, kancelárske priestory a infraštruktúru a celé oblasti. Spoločnosť má na európskom trhu silnú pozíciu: je najväčšou stavebnou firmou vo Fínsku v bytovej výstavbe a najväčšou zahraničnou firmou v bytovej výstavbe v Rusku. Je tiež jednou z najväčších stavebných firiem v oblasti výstavby obchodných priestorov a infraštruktúry vo Fínsku. YIT aj naďalej pokračuje v dobre riadenom a ziskovom raste vo všetkých svojich podnikoch vo Fínsku, Rusku, pobaltských krajinách a strednej a východnej Európe. Príjmy spoločnosti predstavovali v roku 2012 približne 2 miliardy eur. Pôsobí v siedmich krajinách a má viac ako 6000 zamestnancov. Akcie YIT sú kótované na NASDAQ OMX burze v Helsinkách. Viac informácií sa dozviete na http://www.yitgroup.com.

Okrem nového projektu Byty Kivikko má YIT Reding vo výstavbe dva rezidenčné projekty: Tarjanne Dúbravka a Byty Villinki v Karlovej Vsi pri Líščom údolí a jeden dokončený administratívny projekt Reding Tower 2. Viac informácií sa dozviete na http://www.yithome.sk, http://www.yit.sk alebo http://www.redingtower2.sk.

Kontakt pre médiá:
Mgr. Lenka Krnáčová
Account Manager
Kharisma, s.r.o.
Mobil: +421 948 710 720
E-mail: lenka.krnacova@kharisma.sk

2 comments

  1. Ten kto sa rozhodne pre tieto byty,určite neurobí zle.Po dĺžke trate sú rodinné domy a ludia tam bývajú desaťročia a spýtajte sa ich,či im vlak vadí. Nevadí,pretože to viem a poloha týchto bytov je fantastická a čo sa týka zápchy v doprave,zápch je len po odbočku na Nobelovu,som priamo pri tej výstavbe a pri hlavnej ceste už dvadsať rokov,takže viem o čom hovorím a napojenie s prírodou je neprekonatelné-45 minút pešo cez les na Kolibu,bikom chvíla cez krásnu zjazdovku,vinohradmi na Ahojku na skok,napojenie na Peknú cestu a horáreň,ďalej na červený a Biely Kríž. A okrem toho byty nie sú úplne pri ceste a všade som odtialto za chvílu,aj keď je zápcha,pretože ako som spomínal,hneď za Zelezničným mostom končí a to striktne 20 rokov.

  2. Urcite neodporucam kupovat tieto byty… Buduju sa hned vedla zeleznice a zeleznicnej stanice + na druhej strane je odstavisko MHD autobusov a otacanie sa elektriciek. A to nehovorim o Racianskej ulici, aka je hlucna…
    Navyse dopravne zapchy, ktore su smerom do mesta su neunosne uz teraz a spolu s tymito bytmi to bude este hrosie.
    A okrem ineho, byty ktore budu mat zatial vyhlad na vinohrady on onedlho pridu, lebo v pozadi sa bude stavat dlasi velky develoopersky projekt. Takze gratulujem kazdemu kto sa rozhodne pre tieto byty))

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.