Zriadenie odboru počítačovej kriminality má Slovensku pomôcť v boji proti IT pirátom

BRATISLAVA, 11. septembra 2013 (tlacovasprava.sk) — BSA – The Software Alliance víta zriadenie odboru počítačovej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru, ktorý od 1. 7. 2013 začal svoju aktívnu činnosť.

BSA The Software Alliance
BSA The Software Alliance

„Polícia dlhé roky rieši prípady počítačovej kriminality, pričom  sleduje nárast trestných činov, ktoré sú páchané čoraz častejšie prostredníctvom Internetu. Zriadenie tohto špecializovaného odboru výrazne pomôže metodicky viac kontrolovať, odhaľovať a  objasňovať  trestné činy počítačovej kriminality, čo aktívne presadzuje naša organizácia už desiatky rokov,” povedala právna zástupkyňa BSA na Slovensku Adriana Tomanová.

Ako objasnil fungovanie nového odboru  hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka: „Nový odbor poskytne odbornú pomoc pri realizácii prípadov organizovanej trestnej činnosti, trestných činov mimoriadne závažných a spoločensky obzvlášť nebezpečných, ak sú páchané prostredníctvom internetu alebo výpočtovej techniky. Slovom bude ťažšie a rizikovejšie páchať takéto zločiny a to je našim hlavným cieľom, aby sme ich množstvo znížili na minimum.“

Zástupcovia oboch inštitúcií sa zhodujú na tom, že počítačová kriminalita  je nezdravý fenomén súčasnosti a preto je nevyhnutné proti nemu bojovať na rôznych frontoch. Jednak školením policajných expertov ako takéto nelegálne konanie odhaľovať, ale aj edukačnými kampaňami, ktoré pravidelne pre slovenskú verejnosť pripravuje  BSA – The Software Alliance.

O organizácii BSA
BSA | The Software Alliance (www.bsa.org) je vedúcou globálnou organizáciou zastupujúcou softvérový priemysel. Ide o združenie najväčších svetových spoločností, ktoré každoročne investujú miliardy dolárov do vytvárania softvérových riešení, ktoré oživujú ekonomiku a zlepšujú kvalitu moderného života. Prostredníctvom medzinárodných vzťahov na vládnej úrovni, ako aj prostredníctvom presadzovania práv duševného vlastníctva a výchovnej činnosti rozširuje organizácia BSA horizonty digitálneho sveta a buduje dôveru v nové technológie, ktoré náš svet posúvajú vpred.

Ing. Margareta GAČKOVÁ
DEVON COMMUNICATION, s.r.o.
Beskydská 7330/17, 811 05 Bratislava
tel: +421 911 234 774

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.