*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY

Tipsport o škandále so stávkovaním: Cezhraničné online stávkové kancelárie jedným z vinníkov korupčných afér

ŽILINA, 13. septembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Práve prebiehajúci korupčný škandál poukázal okrem už dávno v kuloároch omieľaných problémov slovenského futbalu (meškajúce výplaty hráčov, podozrenia z korupcie rozhodcov a hráčov) aj na inú skutočnosť – riziká vyplývajúce z cezhraničného online tipovania.

Tipsport stávková kancelária

Tipsport stávková kancelária

Základným problémom je už samotná skutočnosť, že sa z tipovania na zahraničných portáloch sa nevracia absolútne nič do štátneho rozpočtu (kým domáce licencované stávkové kancelárie okrem platenia daní, odvodov platia i odvody z každého vkladu hráča bez ohľadu na to či vyhrá alebo nie), a teda ani do športu, do klubov a v konečnom výsledku ani na výplaty hráčov (ktorých meškanie je uvádzané ako najčastejšou motiváciou ku korupcii zo strany hráčov).

Čo je v tejto kauze podstatnejšie, je rozmer ťažkej kontrolovateľnosti tipovania v cezhraničných stávkových kanceláriách. A to navodzuje možnosť ľahšej manipulácie zo strany „ tipérskych mafií“  oveľa zložitejšie vyšetrenie existujúcich podozrení zo strany polície. A toto je zásadný rozdiel oproti stávkovým kanceláriám licencovaným a pôsobiacim na Slovensku.

Pri akomkoľvek podozrení z korupcie v niektorom z tipovaných zápasov, je našou povinnosťou maximálne spolupracovať s políciou. Koniec – koncov je v našom najvyššom záujme, aby bol šport na Slovensku čistý (a veríme, že prípady podobné tomu aktuálnemu sú výnimkou, nie pravidlom). To sa však, žiaľ, o cezhraničných subjektoch povedať nedá. Štátne orgány na ne nemajú žiadny dosah, a preto je aj vyšetrenie takýchto káuz mimoriadne zložité,“ povedal Jaroslav Taraba, riaditeľ stávkovej kancelárie TIPSPORT SK, a.s.  a doplnil:

V prípadoch nezvyčajného objemu prijatých stávok a z toho vyplývajúcich podozrení z manipulácie zápasov reagujeme promptne a okrem zablokovania/obmedzenia stávok informujeme aj príslušné orgány. Snažíme sa minimalizovať možnosť  vzniku takýchto situácií a priebežne investujeme nemalé prostriedky, ako aj ľudské zdroje,  do rozvoja oddelenia riadenia rizík.“

Cezhraničné online stávkové kancelárie majú pre hráča ešte jednu nevýhodu – v prípade podozrivých tiketov jednoducho nevyplatia výhru. V prípade, že by takto postupovala licencovaná stávková kancelária na Slovensku, je viac ako pravdepodobný scenár, na základe ktorého by došlo k odobratiu jej licencie, a to bez ohľadu na odhalenú/neodhalenú korupciu.

Kontakt

Ing. Miroslav Baranec
marketingový riaditeľ
TIPSPORT SK, a.s.
J. Kalinčiaka 14, 010 01 Žilina
Tel.: +421 (0) 41 505 94 02
Fax: +421 (0) 41 562 00 92
Mobil: +421 911 905 900
E-mail: miroslav.baranec@tipsport.sk
http://www.tipsport.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: