Kniha známeho cvičiteľa psov Cesara Millana sa stáva na Slovensku bestsellerom

BRATISLAVA, 15. septembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Prvý slovenský preklad knihy od celosvetovo uznávaného cvičiteľa psov Cesara Millana sa stretol s veľkým záujmom čitateľov aj kníhkupcov.  Publikácia z vydavateľstva TIMY Partners s titulom „Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa“, ktorú pôvodne vydal National Geographic pod názvom „Short Guide to a Happy Dog“, oslovila nadšencov aj skúsených chovateľov.

Po prvý raz u nás vychádza kniha celosvetovo uznávaného cvičiteľa psov Cesara Millana. Vydavateľstvo TIMY Partners prináša titul „Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa“.
Po prvý raz u nás vychádza kniha celosvetovo uznávaného cvičiteľa psov Cesara Millana. Vydavateľstvo TIMY Partners prináša titul „Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa“.

Viacerí si v rámci svojich recenzií všimli, že v knižke sumarizuje Cesar Millan rovnomennú sériu televíznych dokumentov odvysielanú na Nat Geo Wild. „Veľa ľudí nám ďakuje, že vďaka tlačenej forme majú možnosť podrobnejšie si naštudovať jednotlivé rady,“ uviedol po dvoch týždňoch predaja Miroslav Dobrucký z TIMY Partners.

Potešilo ho, že titul sa stal vo viacerých veľkých internetových, ale aj kamenných obchodoch jedným z bestsellerov! „Očakávam ešte nárast záujmu zo strany obchodov s chovateľskými a kynologickými potrebami, kde má kniha šancu osloviť priamo cieľovú skupinu zákazníkov,“ dodal.

V publikácii totiž prináša Millan základné tipy a techniky, ktoré pomôžu pochopiť a usmerňovať správanie vášho psa.

Podobne, ako v jeho seriáloch The Dog Whisperer  (Znalec psej duše) a Cesar Millan’s Leader of the Pack (Vodca svorky), približuje cvičiteľ praktické prípady zo života, opisuje príbehy psov, práce s nimi a pomáha ľuďom pochopiť, ako vlastne vníma svet ich štvornohý miláčik.

Kniha „Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa“ má 200 strán, praktický formát  145 mm x 215 mm a je ilustrovaná čierno-bielymi fotografiami. Autorkou prekladu je Linda Fintorová. V týchto dňoch sa príručka dostáva do distribúcie na Slovensku i v Čechách s odporúčanou cenou 9,99 eur resp. 299 Kč.

Viac aj tu: Recenzie knihy Cesara Millana + objednávky

.

Cesar Millan (nar. 1969 v Mexiku ako Cesar Millán Favela) vyrastal na farme jeho starého otca v Mexiku. Ako 13-ročný sa rozhodol, že sa chce stať profesionálnym trénerom psov. Tesne po dovŕšení plnoletosti emigroval do USA, kde žil určitý čas ako bezdomovec, živil sa príležitostnými fuškami a neskôr pracoval ako vodič. V živote mal šťastie na to, že sa zoznámil s  vplyvnými prominentmi, ktorí mu pomohli nielen zvládnuť angličtinu ale aj naplniť sen o výukovom centre pre psov. Jada Pinkettová, manželka Willa Smitha, mu napríklad zaplatila kurz angličtiny po príchode do USA. Dnes je Cesar Millan americký občan a celosvetovo uznávaný znalec psej psychiky. Vydal celý rad náučných DVD, kníh a pripravil seriály The Dog Whisperer (Znalec psej duše) a Cesar Millan’s Leader of the Pack (Vodca svorky). S bývalou manželkou založil nadáciu Cesar and Ilusion Millan Foundation. Je rozvedený, má dvoch synov – Andreho a Calvina.

Kontakt:
Miroslav Dobrucký
TIMY Partners
timy@stonline.sk

2 comments

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.