*
článok
Blogy & Stanoviská, TLAČOVÉ SPRÁVY, Verejná správa & Politika, Zdravie & Lifestyle

Trnavská župa potvrdila záujem predať nemocnice ešte pred voľbami, Ivan Uhliarik proti tomu mobilizuje občanov

TRNAVA, 25. septembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Po tom, čo župan Tibor Mikuš potrvdil zámer 2. októbra hlasovať v Zastupiteľstve Trnavského samosprávneho kraja o predaji nemocníc v Trnavskom kraji, kandidát na župana Ivan Uhliarik zintenzívňuje mobilizáciu občanov a komunálnych politikov proti tomuto kroku. Podľa Uhliarika je jedno, či župan schová privatizáciu za termín strategické partnerstvo alebo akýkoľvek iný, jej cieľom stále bude zisk, pričom pre ľudí je podstatné zdravie.

Potom, ako sa dnes potvrdilo, že hlasovanie o privatizácii regionálnych nemocníc v Dunajskej Strede a Galante sa uskutoční päť týždňov pred voľbami, kandidát na župana Ivan Uhliarik organizuje stretnutia s cieľom získať podporu pre jej zastavenie: “Chcem stretnúť všetkých, ktorí môžu zastaviť privatizáciu nemocníc – od pacientov, cez lekárov až po župných poslancov a komunálnych politikov. Nedovolím, aby sa naši obyvatelia ocitli v situácii, v akej sú teraz obyvatelia Malaciek – na pokraji zrušenia pohotovosti v miestnej nemocnici,” vysvetľuje svoj zámer Uhliarik.

Ešte dnes preto stretne primátora Dunajskej Stredy a župných poslancov za KDH, ktorých bude presviedčať, aby 2. októbra, päť týždňov pred voľbami hlasovali proti návrhu na privatizáciu nemocníc a aby nechali rozhodnúť občanov vo voľbách, 9. novembra. Nasledujúce dni budú stretnutia pokračovať.

Podľa Uhliarika sa Tibor Mikuš snaží skryť privatizáciu nemocníc pod označenia, ako vstup strategického partnera: „Nie je podstatné, aký právny termín na to použijete – pacient rozdiel medzi privatizáciou a strategickým partnerom pocíti rovnako – v oboch prípadoch sa priority nemocníc posunú od pacienta smerom k zisku pre nového majiteľa. Toto obyvatelia nášho kraja nesmú dovoliť. Tibor Mikuš vidí vo vstupe finančných skupín záchranu nemocníc, no je smutné, že chce zachraňovať to, čo mal 8 rokov vo funkcii župana riadiť. Prvým krokom ku skutočnej záchrane bude zastaviť hlasovanie v parlamente 2. októbra, druhým budú župné voľby 9. novembra. Tí, ktorí súhlasia s predajom nemocníc finančným žralokom, v nich budú voliť Tibora Mikuša. Tí, ktorí sú proti, podporia mňa. “ hovorí na záver Uhliarik.

Denisa Rumanová
PR a médiá
denisaruman@me.com
+421 915 636 146

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: