*
článok
Doprava & Motorizmus, Priemysel, TLAČOVÉ SPRÁVY

ŠKODA je podľa štúdie „Deloitte Top 500 CE“ najväčším výrobným podnikom v strednej Európe

BRATISLAVA, 1. októbra 2013 (tlacovasprava.sk) – ŠKODA AUTO je po tretíkrát v rade najväčším výrobným podnikom v strednej Európe – uvádza správa „Deloitte Top 500 CE“. Štúdia audítorskej spoločnosti Deloitte je najrozsiahlejším rebríčkom svojho druhu v celej strednej Európe. Základom pre stanovenie aktuálneho poradia bol obrat, ktorý podniky dosiahli v roku 2012.

ŠKODA AUTO je tretíkrát za sebou na prvom mieste medzi výrobnými podnikmi podľa štúdie „Deloitte Top 500 CE“

ŠKODA AUTO je tretíkrát za sebou na prvom mieste medzi výrobnými podnikmi podľa štúdie „Deloitte Top 500 CE“

Pozícia spoločnosti ŠKODA AUTO ako najväčšieho výrobného podniku v strednej Európe a tretieho najväčšieho podniku v regióne je odrazom vynikajúceho rozvoja tejto tradičnej automobilky. „ŠKODA je dôležitou súčasťou českej ekonomiky. Rozvinula sa vo veľkú a medzinárodne uznávanú automobilku,“ hovorí Bohdan Wojnar, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA pre oblasť personalistiky. ŠKODA krok za krokom buduje svoju pozíciu veľkosériového výrobcu a zvyšuje obrat a predaj.

Spoločnosť Deloitte zverejnila zoznam 500 najväčších firiem v strednej Európe už po siedmykrát. Do štúdie boli zaradené podniky z celkovo 18 krajín regiónu. Vďaka svojim výsledkom sa ŠKODA pravidelne umiestňuje na popredných miestach. V roku 2012 dosiahla automobilka obrat 10,4 miliardy eur a je tak výrobným podnikom s najvyšším obratom v strednej Európe. S 939 200 vozidlami dodanými zákazníkom, čo v porovnaní s rokom 2011 predstavuje nárast o 6,8 percenta, dosiahla česká automobilka v minulom roku nový historický predajný rekord. Prevádzkový zisk dosiahol hodnotu 712 miliónov eur.

Aj v najbližších rokoch očakáva ŠKODA ďalší rast. Cieľom Rastovej stratégie 2018 je zvýšiť dodávky zákazníkom na najmenej 1,5 milióna vozidiel ročne. ŠKODA preto začala najväčšiu modelovú ofenzívu vo svojej histórii. Len v roku 2013 značka uvádza na trh osem nových alebo zásadne prepracovaných modelov.

Vo svojich rastových plánoch vsádza ŠKODA na rast na perspektívnych trhoch v Číne, Indii, Rusku aj v Európe. Pre posilnenie svojej trhovej pozície v Európe automobilka investuje do svojich českých závodov. Len v roku 2012 vzrástli hmotné investície podniku o zhruba 46 percent na novú špičkovú hodnotu 832 miliónov eur. Väčšina pripadá na investície v Českej republike.

Pre výrobu modelu ŠKODA Rapid/Rapid Spaceback a novej generácie modelu ŠKODA Octavia bol rozšírený a modernizovaný hlavný výrobný závod v Mladej Boleslavi. V súčasnej dobe sa buduje technologické a vývojové centrum v Česane v blízkosti hlavného sídla podniku v Mladej Boleslavi. Len do stavby nového centra vývoja motorov smerovali investície vo výške približne 34 miliónov eur – jedna z najvyšších súčasných investícií do vývoja v Českej republike. ŠKODA je jedinou automobilkou, ktorá v Českej republike automobily nielen vyrába, ale aj vyvíja.

Dôkazom mimoriadneho významu automobilky ŠKODA pre českú ekonomiku je rad ocenení: Automobilka tento rok už po šestnásty krát zvíťazila v súťaži Czech TOP 100′. ŠKODA zvíťazila aj v kategórii ,Najobdivovanejší podnik’. Koncom roka 2012 bola automobilka vyhlásená ,Investorom dvadsaťročia’ v Českej republike.

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:

Roman Rajtár, PR manager, ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.
roman.rajtar@skoda-auto.sk; +421 904 701 339

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: