Slovenská sporiteľňa umožnila nahliadnuť do účtu prezidentského kandidáta Procházku či kandidátky do VÚC Flašíkovej-Beňovej

BRATISLAVA, 3. októbra 2013 (tlacovasprava.sk) – S blížiacou sa voľbou hlavy štátu, predsedov a poslancov samosprávnych krajov, narastá aj záujem kandidátov ukázať verejnosti, ako financujú svoju kampaň. Na tieto účely môžu zriadiť transparentný účet, vďaka ktorému je možné nahliadnuť na detaily jednotlivých bankových transakcií prostredníctvom webovej stránky http://www.transparentneucty.sk.

Vďaka transparentnému účtu je možné nahliadnuť na detaily jednotlivých bankových transakcií prostredníctvom webovej stránky www.transparentneucty.sk.
Vďaka transparentnému účtu je možné nahliadnuť na detaily jednotlivých bankových transakcií prostredníctvom webovej stránky http://www.transparentneucty.sk.

V súčasnosti ho okrem viacerých neziskových organizácií už má aj prvý kandidát na prezidenta, kandidátka na funkciu županky či kandidát na poslanca VÚC. Jedinou slovenskou bankou, ktorá takýto účet ponúka, je Slovenská sporiteľňa.

„Ukazuje sa, že naše rozhodnutie vypočuť potrebu verejnosti a ponúknuť transparentný účet, bolo správne. Ako transparentná banka prinášame možnosť ukázať pohyby na účte všetkým organizáciám, ktoré hospodária s peniazmi ľudí. Veríme, že po prvých kandidátoch túto možnosť zvážia aj ďalší záujemcovia o verejné funkcie.“ povedala Ivica Bachledová, riaditeľka odboru verejného a neziskového sektora Slovenskej sporiteľne.

Ako funguje transparentný účet

Je to štandardný bežný účet určený na jednoduché, bezpečné a veľmi prehľadné riadenie financií. Jeho výhody môžu využívať napríklad neziskové organizácie, občianske združenia, nadácie, cirkvi, politické strany či kandidáti do verejných funkcií, teda všetci tí, ktorí hospodária s peniazmi verejnosti. Umožňuje komfortne sledovať účel využitia prostriedkov a jednoducho a rýchlo vyhľadávať jednotlivé transakcie zrealizované na tomto účte.

Ako sa s peniazmi hospodári, môže každý sledovať aj z pohodlia domova prostredníctvom internetovej stránky http://www.transparentneucty.sk. Získať takýto účet nie je zložité. Stačí navštíviť ktorúkoľvek pobočku Slovenskej sporiteľne, predložiť platný doklad totožnosti, uzatvoriť zmluvu o transparentnom účte a doložiť potrebné súhlasy. Využívať ho môžu aj fyzické aj právnické osoby.

V súčasnosti má v SLSP okrem viacerých neziskových organizácií transparentný účet aj prvý kandidát na prezidenta, kandidátka na funkciu županky či kandidát na poslanca VÚC.
V súčasnosti má v SLSP okrem viacerých neziskových organizácií transparentný účet aj prvý kandidát na prezidenta, kandidátka na funkciu županky či kandidát na poslanca VÚC.

Skúsenosti s transparentným účtom

Prvé transparentné účty v Slovenskej sporiteľni sú už od júna tohto roka realitou. Okrem kandidátov na politické funkcie si ho si ho zriadili napríklad mimovládna organizácia Úsmev ako dar, oficiálny slovenský fanklub FC Barcelona aj Nadácia Slovenskej sporiteľne.

Slovenská sporiteľňa je s 2,5 miliónom klientov najväčšou komerčnou bankou na Slovensku. Jediným akcionárom Slovenskej sporiteľne je rakúska Erste Group Bank. Slovenská sporiteľňa má dlhodobo vedúce postavenie v oblasti celkových aktív, úverov pre obyvateľstvo, vkladov klientov, v počte obchodných miest a bankomatov. Komplexné bankové služby poskytuje v 296 obchodných miestach a 17  firemných centrách na celom Slovensku.

Slovenská sporiteľňa, a. s., oddelenie komunikácie
Tomášikova 48, 832 37 Bratislava
Štefan Frimmer
tel. 02/48 62 43 54, fax 02/48 62 70 97
e-mail: frimmer.stefan@slsp.sk
press@slsp.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.