Nemocnica Košice-Šaca je podľa prieskumu poisťovne Dôvera najlepšou všeobecnou nemocnicou

KOŠICE, BRATISLAVA, 11. októbra 2013 (tlacovasprava.sk) – Podľa aktuálnych výsledkov prieskumu poisťovne Dôvera medzi pacientmi je Nemocnica Košice-Šaca a.s., 1. súkromná nemocnica najlepšou všeobecnou nemocnicou na Slovensku, v poradí už po štvrtýkrát. Na treťom mieste sa umiestnila taktiež nemocnica zo skupiny zdravotníckych zariadení UNIPHARMA – 1. slovenskej lekárnickej a.s., Nemocnica Handlová – 2. súkromná nemocnica, s.r.o.

Oddelenie šestonedelia má sedem izieb, ktorých zariadenie pripomína domáce prostredie.
Oddelenie šestonedelia má sedem izieb, ktorých zariadenie pripomína domáce prostredie.

Prieskum, ktorý hodnotil rok 2012, respondentom kládol otázky k spokojnosti so zdravotníckymi zariadeniami. Sledoval najmä správanie lekárov a sestier, ich starostlivosť, kvalitu ubytovania a stravy, celkovú spokojnosť so zdravotnou starostlivosťou, zlepšenie zdravotného stavu po prepustení a ochotu odporúčať nemocnicu. Pre UNIPHARMU, ktorá je materskou spoločnosťou dvoch z troch najlepších všeobecných nemocníc, je nemenej dôležitá modernizácia vybavenia a rozširovanie poskytovaných služieb pacientom.

„Pre nás je najdôležitejšia spokojnosť každého jedného pacienta, ktorý v našich nemocniciach bojuje s pomocou zdravotníckeho personálu so svojim ochorením. Vnímame aj citlivosť vzťahu pacienta a zdravotníckeho zariadenia, či personálu. Tento prieskum opätovne dokazuje, že náš cieľ prinášať občanom dar zdravia s úctou, sa priebežne a neustále napĺňa,“ povedal o hodnotení nemocníc Tomislav Jurik, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti UNIPHARMA.

Nemocnica Košice-Šaca disponuje ocenením Slovak Gold Exclusive, Certifikátom integrovaného systému manažérstva kvality a environmentálneho manažérstva STN EN ISO 9001 a STN EN ISO 14001, Cenou primátora mesta Košice a Certifikátom rodovo zodpovednej organizácie. Vďaka kvalitnému novorodeneckému oddeleniu získala nemocnica aj certifikát Baby Friendly Hospital. Nemocnica Handlová je nemocnicou rodinného typu a disponuje Certifikátom kvality EN ISO 9001:2008. Do skupiny zdravotníckych zariadení UNIPHARMA patria ešte Nemocnica Bánovce – 3. súkromná nemocnica, s.r.o. a špičkové medicínsko-diagnostické centrum UNIKLINIKA kardinála Korca v Prievidzi.

UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť  je slovenská spoločnosť vo vlastníctve lekárnikov a lekárov. Spoločnosť podniká vo farmaceutickom priemysle od roku 1992 a od roku 2002 poskytuje aj zdravotnú starostlivosť. UNIPHARMA je druhým najväčším veľkodistribútorom liekov, zdravotníckeho materiálu a doplnkového sortimentu na Slovensku. Svojich klientov zásobuje z troch Obchodno-distribučných stredísk v Bratislave, Bojniciach a Prešove. UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť  v roku 2012 zamestnávala 582 pracovníkov.

Viac informácií poskytne:
Mgr. Adriana Bednárová
mediálny poradca
MARCUS PR, s.r.o.
Hrušovská 229/34, 93101 Šamorín
tel./fax: 031/562 40 1
GSM: 0908/528 445
e-mail: bednarova@marcuspr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.