ABB predstaví na veľtrhu ELOSYS v Trenčíne USB nabíjačku priamo v zásuvke aj rýchlonabíjaciu stanicu pre elektromobily (FOTO)

BRATISLAVA, TRENČÍN, 14. októbra 2013 (tlacovasprava.sk) – Tento týždeň na výstavisku v Trenčíne ožijú stánky vystavovateľov ponukami moderných výrobkov a inovačných technológií z oblasti elektroniky a elektrotechniky, energetiky a telekomunikácií.

Od 15. októbra sa na 19. ročníku Medzinárodného veľtrhu ELOSYS opäť predstaví aj svetový líder v inováciách efektívneho využívania elektrickej energie – nadnárodná spoločnosť ABB pôsobiaca aj na Slovensku. Do Trenčína na výstavisko prichádza tentoraz so svojimi novinkami v oblasti nízkeho napätia, riadiacich systémov a  kybernetickej bezpečnosti.

Za ostatných 12 mesiacov oznámila spoločnosť ABB niekoľko inovatívnych riešení, ktoré sa ukazujú ako významné míľniky na poli technológií. Takým je napríklad nová generácia výkonových ističov “EMAX 2”, ktorá poskytuje nielen ochranu a meranie ale aj riadenie energie a komunikáciu s inteligentnými sieťami.

Novinkou na trhu je tiež integrovaná USB nabíjačka do elektrickej zástrčky ABB. S riešením ABB už netreba hľadať pre tablet, smartfón či počítač nabíjačku, je totiž zabudovaná priamo do elektrickej zásuvky.
Novinkou na trhu je tiež integrovaná USB nabíjačka do elektrickej zástrčky ABB. S riešením ABB už netreba hľadať pre tablet, smartfón či počítač nabíjačku, je totiž zabudovaná priamo do elektrickej zásuvky.

Za zmienku stojí aj USB nabíjačka vstavaná priamo v elektrickej zásuvke, či technológia bezkontaktného nabíjania elektrických autobusov. K prevratným objavom patrí prvý výkonový vypínač na svete pre jednosmerný prúd ultra vysokého napätia (HVDC), ktorý bol ešte donedávna pre elektroinžinierov technologickým orieškom a ktorý umožňuje odstrániť doterajšíí problém obrovských strát energie pri prenose veľkých objemov na veľké vzdialenosti.

Odborníkov, ale aj širokú verejnosť určite tiež zaujmú vystavované riešenia zamerané na bezpečnosť riadiacich systémov “Industrial Defender”, ale aj distribuované riadiace systémy “DCS” pre riadenie priemyselnej výroby či unikátna rýchlonabíjacia stanica pre elektromobily.

Elektromobil “natankujete” už za 15 minút!

Rýchlonabíjaciu stanicu pre elektromobily Terra 53C predstaví na trenčianskom EloSYSe koncern ABB. Tento elektrostojan, ako jediný na trhu, dokáže vďaka svojmu výkonu nabiť elektromobil už za čas porovnateľný s klasickým tankovaním. Za 15 minút. V stánku spoločnosti ABB si ho záujemcovia budú môcť vyskúšať a “natankovať” nový VW e-up. VW e-up s maximálnou rýchlosťou 130 km/h a dojazdom 160km na jedno dobitie, je prvým sériovo vyrábaným elektromobilom automobilky Volkswagen.

Nabíjacia stanica ABB Terra 53C využíva výkon 50 kW a používa štandard vhodný pre elektromobily značiek Volkswagen, BMW alebo Audi. Spoločnosť vyrába nabíjacie stanice pre všetky tri štandardy (koncovky) a tri rýchlosti nabíjania, čím vytvára predpoklady pre dostupnosť infraštruktúry nabíjania elektromobilov aj na Slovensku.

Riadiace systémy zabezpečí priemyselný Defender

Riešenie ochrany priemyselných riadiacich systémov je schopné monitorovať a riadiť bezepčnosť veľkých technologických sietí. Zberať a analyzovať data z rôznorodých zdrojov siete, monitorovať, autorizovať a spravovať prístupy do riadiacich systémov. Je to komplexné SIEM riešenie.

Nabíjanie mobilu priamo v elektrickej zástrčke    

Novinkou na trhu je tiež integrovaná USB nabíjačka do elektrickej zástrčky ABB. Telefón, tablet, prehrávač –  väčšina z týchto novodobých komunikačných pomocníkov sa nabíja prostredníctvom USB kábla a sú stavané tak, aby sa dali nabiť aj cez USB port počítača alebo zo zásuvky 230 V AC
pomocou dodatočnej nabíjačky. S riešením ABB už netreba hľadať nabíjačku, je totiž zabudovaná priamo do elektrickej zásuvky. Poskytuje nabíjací prúd a napätie optimálne pre všetky zariadenia, ktoré môžu byť nabíjané pripojením k USB portu počítača (5 V DC, 700 mA).

Fotogaléria:

Nadnárodný koncern ABB sa radí k popredným spoločnostiam pôsobiacim v oblasti energetiky a automatizácie. Patrí k najinovatívnejším firmám roka ocenených aj uznávaným americkým inštitútom MIT. Vďaka svojmu neustálemu technologickému vývoju prináša skupina ABB svojim zákazníkom možnosti zvýšenia výkonnosti pri súčasnom znižovaní dopadov ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva niečo vyše 145 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.

Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má zastúpenie v 4 mestách a donedávna zamestnávala takmer 200 ľudí. V týchto dňoch sa po ukončenej akvizícii rozrástla o americkú spoločnosť Power One, ktorá má svoje zastúpenie aj na Slovensku, v Dubnici nad Váhom.
http://www.abb.sk

Pre viac informácií kontaktujte:
info@sk.abb.com
ABB, s.r.o.:
Eva Hipšová
Tel.: +421 2 594 81 801
eva.hipsova@sk.abb.com

Key2B, Marketing Communication Company:
Jana Klúčiková
Tel.: +421 902 108 669
klucikova@key2b.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.