*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY, Verejná správa & Politika

Kandidát na župana má kampaň bez bilbordov, peniaze radšej rozdal!

BANSKÁ BYSTRICA, 14. októbra 2013 (tlacovasprava.sk) – Kampaň najvážnejšieho kandidáta na župana bude bez bilbordov. Pôvodne na bilbordovú kampaň vyčlenených 30 000 eur postupne rozdáva na charitu. Peniaze venuje deťom, mladistvým a seniorom v Banskobystrickom regióne, ktorí sú pre svoje postihnutie odkázaní na pomoc iných.

Župan Vladimír Maňka s návrhom predvolebných bilbordov, ktoré sa napokon v kampani neobjavia.

Župan Vladimír Maňka s návrhom predvolebných bilbordov, ktoré sa napokon v kampani neobjavili.

Kampaň na voľby do vyšších územných celkov beží naplno. Aj v banskobystrickom kraji sú mestá a obce zaplavené bilbordmi kandidátov. O to prekvapujúcejšie je rozhodnutie banskobystrického župana Vladimíra Maňku.

Rozhodol sa peniaze určené na bilbordy venovať radšej tým, ktorých životné osudy sú ťažké a bez pomoci iných často neriešiteľné.

A tak celých 30 000 eur, pôvodne vyčlenených na dvojmesačnú bilbordovú kampaň, daroval súčasný župan V. Maňka na charitu. „Tieto peniaze venujem ľuďom v 75 zariadeniach sociálnych služieb v našom kraji, ktorí to naozaj potrebujú,“ spresnil.

„V týchto zariadeniach žijú deti, mládež aj seniori s rôznym zdravotným postihnutím a tiež ľudia v krízovej životnej situácii. Zariadenia poskytujú napríklad núdzové bývanie matkám s deťmi, ktoré sa ocitli bez domova a bez pomoci, deťom, mladistvým a seniorom, ktorí sú pre zdravotné postihnutie odkázaní na pomoc iných,“ vysvetlil župan. „Zdravotnícke a rehabilitačné pomôcky alebo finančné prostriedky darujem podľa požiadaviek a potrieb riaditeľov jednotlivých zariadení. Verím, že spomínaným ľuďom takto aspoň trochu uľahčím ich život,“ dodal.

Veľkú radosť spôsobila poskytnutá suma v Domove dôchodcov a domove sociálnych služieb Záhonok. „Vladimír Maňka, je človek, ktorý svojimi činmi dokazuje, že má záujem o klientov, ktorí žijú v zariadeniach sociálnych služieb,“ konštatuje Mária Machayová, riaditeľka zariadenia DD a DSS Záhonok, DSS Symbia, DSS Zvolen, DD a DSS Zvolenská Slatina.

Vladimír Maňka aj tieto zariadenia osobne navštívil a rozdal darčeky v hodnote 1 350 eur. Deťom daroval trampolínu, seniorom televízny prijímač a záhradný gril. „Všetky vecné dary nás potešili hlavne preto, lebo z bežného rozpočtu by sme si ich nemohli dovoliť kúpiť. Ďakujeme pán predseda, že aj touto formou sa o nás staráte a rozdávate radosť tým, ktorí sú odkázaní na pomoc iných,“ dodala riaditeľka zariadenia.

Takisto v banskobystrickom DD a DSS Senium sa už presvedčili, že župan to s rozdaním sumy pôvodne určenej na billboardovú kampaň myslí vážne! „Len to, čo robíme pre druhých, naozaj za niečo stojí,“ vraví Jana Dupáková, ktorá si pochvaľuje príjemné posedenie Vladimíra Maňku s ich klientmi.  Vďaka podpore 1200 eur majú tamojší seniori v kuchynkách nové chladničky, mikrovlnky, rýchlovarné kanvice či žehličky. „Ľudia si veľmi cenia, že darčeky im odovzdal osobne, vypočul si ich trápenia, ale aj radosti. Svojím prístupom dokázal, že je človek s veľkým srdcom.“

Odovzdávanie darov seniorom a klientom domovov sociálnych služieb:

Vladimír Maňka má aj povesť dobrého hospodára. Počas jeho pôsobenia na poste predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja sa stav župy výrazne konsolidoval. Transparency International vyhlásila Banskobystrický samosprávny kraj v roku 2011 za najtransparentnejší na Slovensku.

Prínos Vladimíra Maňku v rokoch 2009 – 2013: Takmer 260 miliónov pre Banskobystrický kraj

.

RACIONALIZÁCIA: 39 miliónov eur

Opatrenia, ktoré sa týkali personálnych a prevádzkových zmien, dodávateľských a iných vzťahov na samotnom úrade ako aj v spravovaných inštitúciách (napr. zdravotníctvo, školstvo, sociálne služby).

VYHRATÉ SÚDY: 106 miliónov eur

Pri nástupe do funkcie predsedu čelil BBSK desiatkam súdnych sporov. Pri tom najväčšom išlo o 18 miliónov eur! Okrem neho bolo doteraz v prospech kraja ukončených ďalších takmer 100 sporov.

OSOBNÝ PRÍNOS, DOBROČINNOSŤ: 300 tisíc eur

Vo funkcii predsedu BBSK si nedal vyplácať plat v sume 200-tisíc eur. Na služobné účely používa vlastné auto, počítač aj telefón. Cestuje bez nároku na diéty či na preplatenie ubytovania. Na charitu venuje formou finančných a iných darov 100 000 eur.

EUROFONDY A INÉ ZDROJE: 112 miliónov eur

Kraj úspešne realizuje projekty z eurofondov za takmer 50 miliónov eur eur v oblasti investícií, dopravy, sociálnych služieb či školstva. V príprave sú projekty podporené eurofondami za 21 miliónov eur a aktivity financované z iných zdrojov za 41 miliónov.

Kontakt pre médiá:

Ľubica Končalová
tlačový odbor strany SMER – sociálna demokracia
e-mail: tlacove@strana-smer.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: