Akcionári Tatry mountain resorts prijali návrh na zmenu stanov a vydanie dlhopisov vo výške 70 miliónov eur

DEMÄNOVSKÁ DOLINA, 15. októbra 2013 (tlacovasprava.sk) – Na mimoriadnom valnom zhromaždení spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR), ktoré sa konalo dňa 15. októbra 2013, prijali akcionári návrh predstavenstva na zmenu stanovvydanie dlhopisov vo výške 70 miliónov EUR.

Tatry mountain resorts, a.s. (TMR)
Tatry mountain resorts, a.s. (TMR)

Mimoriadneho valného zhromaždenia TMR (ďalej len „MVZ“) konaného v Holiday Village Tatralandia v Liptovskom Mikuláši sa zúčastnili akcionári vlastniaci 74% akcií TMR. Akcionári schválili všetky návrhy predložené predstavenstvom na MVZ, t.j. schválili zmenu stanov spoločnosti a vydanie dlhopisov v objeme 70 miliónov EUR.

Zápisnica z mimoriadneho valného zhromaždenia TMR bude vyhotovená v zákonnej lehote 15 dní odo dňa konania MVZ.

Spoločnosť  Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

ZUZANA FABIANOVÁ
PR & Communications
Tatry mountain resorts, a.s.
Demänovská Dolina 72
031 01 Liptovský Mikuláš
Tel.: +421 911 039 602
E-mail:  fabianova@tmr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.