Gastroprestup roka: Martin Korbelič šéfom 30 reštaurácií MEDUSA GROUP! (FOTO)

BRATISLAVA, 16. októbra 2013 (tlacovasprava.sk) – Výkonným šéfkuchárom tridsiatich reštaurácií najväčšej slovenskej gastroskupiny MEDUSA GROUP sa stal 1. októbra Martin Korbelič, ktorý je považovaný za jedného z najlepších slovenských šéfkuchárov. Martin je víťazom slovenského kola najprestížnejšej kuchárskej súťaže na svete Bocuse d`Or (2010), Šéfkuchárom roka 2013 a posledné roky viedol slovenské top „haute cusine“ podniky – U.F.O., Camouflage, či Le Monde Restaurant & Bar.

Korbelič bude mať v novej funkcii na starosti okrem supervízie nad konceptmi jednotlivých reštaurácií aj dohľad nad odborným rastom pracovníkov prevádzok MEDUSA GROUP a nad systémom zaškoľovania nových zamestnancov.

Kapitánsky mostík Medusa group - zľava: Michal Riják (33),  prevádzkový riaditeľ MEDUSA GROUP (chief operating officer). Martin Korbelič, od 1.10.2013 executive chef MEDUSA GROUP. Peter Štecko, majiteľ.
Kapitánsky mostík Medusa group – zľava: Michal Riják (33), prevádzkový riaditeľ MEDUSA GROUP (chief operating officer). Martin Korbelič, od 1.10.2013 executive chef MEDUSA GROUP. Peter Štecko, majiteľ.

„Z Martinovho príchodu sa veľmi teším. Verím, že náš projekt MEDUSA Academy vďaka nemu zaradí vyšší prevodový stupeň a bude pre jeho frekventantov ešte atraktívnejší.  Martinove schopnosti a skúsenosti z najlepších európskych reštaurácií sú pre nás mimoriadne cenné,“ hovorí Peter Štecko, majiteľ MEDUSA GROUP. „Kuchyňa našich podnikov sa musí neustále zlepšovať. Martinove skúsenosti z haute cuisine chceme vhodne pretaviť do našej každodennej práce. Našich 250 kuchárov sa má na čo tešiť.“

„V MEDUSA GROUP mám množstvo bývalých kolegov. Najviac ich je vo viedenskej Meduse, kam prešiel takmer celý môj bývalý tím z Camouflage, ktorý som viedol štyri roky“ hovorí nový executive chef MEDUSA GROUP Martin Korbelič.

„Najprv sa chcem zoznámiť s tímom a prácou každej medusáckej prevádzky a spoznať ako fungujú jednotlivé kuchyne. V ďalšom kroku chcem nastaviť, spolu s tímom šéfkuchárov, nový systém vzdelávania ale i praktických výcvikov kuchárskeho tímu a ostatného personálu, bez ktorého žiadna reštaurácia nemôže dobre fungovať. Mojim cieľom je odborne posúvať a podchytiť  ľudí, ktorí o to stoja.”

„Do MEDUSA Academy chceme na základe Martinových odporučení pozvať špičkových európskych špecialistov na jednotlivé kuchyne. Každá kategória  kuchyne má svojich majstrov – od ľudí, ktorí vedia na takmer nedosiahnuteľnej úrovni pripraviť pizzu až po expertov na molekulárnu kuchyňu. V MEDUSA GROUP chceme robiť s najlepšími,“ hovorí Michal Riják, prevádzkový riaditeľ skupiny, ktorý zabezpečuje denný chod reštaurácií ako i personálny rast zamestnancov a dodáva: „MEDUSA má dnes tisíc zamestnancov a, logicky, mesačne do nej pribúdajú desiatky nových ľudí. Zákazník to nesmie spoznať a svoje obľúbené jedlo musí dostať naservírované vždy na prvotriednej úrovni. Túto úroveň chceme s Martinom pravidelne zvyšovať. Nebudeme spať na vavrínoch.“

Kontakt pre médiá:
Ľudovít Tóth, event2all
0907 982 221, toth@event2all.sk

Martin Korbelič, od 1.10.2013 executive chef MEDUSA GROUP, bohaté skúsenosti zbieral doma aj na zahraničných stážach. Ako šéfkuchár pôsobil v bratislavskom hoteli Apollo, rozbiehal Ufo, pokračoval v Camouflage, od roku 2007 aj ako jej  šéfkuchár. V roku 2010 sa stal víťazom slovenského kola najprestížnejšej kuchárskej súťaže na svete Bocuse d`Or. V roku 2013 získal titul Šéfkuchár roka. Pôsobil aj ako porotca kuchárskej show svetového formátu MasterChef, kde súťažiacim rozdával svoje kulinárske skúsenosti.

Michal Riják (33),  prevádzkový riaditeľ MEDUSA GROUP (chief operating officer). V skupine pracuje od roku 2004, t.j. od úplného začiatku, a na pozíciu riaditeľa sa vypracoval doslova z pozície brigádnika. Pracoval na pokladni v Preste, následne si skúsil pozíciu foodrunnera, barbacka či pomocného barmana. Od roku 2004 sa usadil na stálej pozícii obsluhujúceho personálu v prvej prevádzke MEDUSA. Následne sa vypracoval najprv na pozíciu vedúceho zmeny, neskôr na „general managera“ tejto prevádzky. Už ako general manager dozoroval a otváral v roku 2005 prevádzku Primi na Michalskej, ktorá sa v tom čase nachádzala pod Medusou. Dnes vedie veľký tím ľudí, ktorí zabezpečujú plánovanie, denný chod, atraktivitu a konkurencieschopnosť aktuálnych aj plánovaných reštaurácií.

MEDUSA GROUP bola založená v roku 2003 otvorením reštaurácie MEDUSA v historickom centre Bratislavy. MEDUSA bola vôbec prvým večerným podnikom a cocktail barom v Bratislave s vystúpeniami DJ-ov a v krátkom čase sa stala legendou nočného života. V tom istom roku (2003) bol vytvorený koncept samoobslužných reštaurácií PRESTO spolu so sieťou reštaurácií Al dente. Dnes prevádzkuje skupina tridsať vlastných gastrozariadení, v ktorých pracuje vyše 1 000 zamestnancov. MEDUSA GROUP je najväčšou gastronomickou skupinou pôsobiacou na slovenskom trhu.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.