Košice uvidia elitných jazdcov Red Bull X-Fighters!

KOŠICE, 14. októbra 2013 (tlacovasprava.sk) – Zostava jazdcov na Sony Xperia Freestyle X-Night v košickej Steel Arene 16. novembra 2013 bude mať nekompromisný punc svetovej triedy! Po angažovaní svetového šampióna a nedávneho víťaza prestížnych X-Games Libora Podmola zverejnili organizátori ďalšie tri mená extrémnych motokrosárov patriacich do absolútnej špičky.

Rob Adelberg, Austrália.
Rob Adelberg, Austrália.

Po prvý raz sa nám na Slovensko podarilo zabezpečiť účasť Andreho Villu – nórskeho jazdca so španielskymi koreňmi. V roku 2010 bol druhý v celkovom poradí série Red Bull X-Fighters, má viacero medailových umiestnení z X-Games a stále si udržiava skvelú výkonnosť!“ potvrdil skvelú správu Jozef Murín, šéf organizačného výboru adrenalínovej akcie roka na Slovensku.

Villa by mal byť najvážnejším konkurentom Libora Podmola v boji o prvenstvo – a aj o najväčšiu časť z balíka vypísaných prémií v celkovej výške 20 000 eur. Cestu za prvenstvom by im však mohli skomplikovať aj ďalší dvaja jazdci, ktorí  potvrdili štart.

Japonský kamikadze Daisuke Suzuki jazdiaci na Yamahe YZ 250 je ešte väčší šoumen, ako bol predtým miláčik košického publika Kota Kogimura, na ktorého si mnohí určite dobre pamätajú. Daise sa už do Košíc veľmi teší, počul, aké je u nás skvelé publikum a atmosféra! Divákov vždy prekvapuje novými či vylepšenými trikmi,“ tvrdí Murín a pripomína, že Suzuki je výkonnostne vyššie než spomenutý Kota Kogimura.

Ďalším v zostave Top jazdcov je Rob Adelberg. „Už viackrát sme jeho pozvanie zvažovali, ale vždy do toho niečo vošlo a plány sa zmenili. Teraz všetko klaplo – na dobré veci sa ale oplatí počkať! Vidieť tohto blázna naživo bude jedným z vrcholných zážitkov!“ sľubuje promotér Sony Xperia Freestyle X-Night a jeho slová potvrdzuje aj pohľad na posledné výsledky tohto nadupaného Austrálčana.

V prebiehajúcej sezóne patril medzi účastníkov série Red Bull X – Fighters, skončil celkovo na 4. mieste a pokoril aj takých borcov ako je Levi Sherwood, Javier Villegas čí víťaz X-Games 2009 Todd Potter!

V hlavnej súťaži Sony Xperia Freestyle X-Night bude štartovať osem jazdcov, promotér pre nich vypísal prémie v celkovej výške 20 000 eur.

Viac o akcii aj tu: Víťaz X-Games Libor Podmol potvrdil účasť na Sony Xperia Freestyle X-Night v Košiciach (FOTO)

.

Ak chcete mať istotu, že uvidíte Podmola, Villu, Adelberga, Suzukiho a ďalších šialencov v akcii, využite predpredaj vstupeniek na www.ticketportal.sk. Vstupné je 19,90 eur, organizátori ponúkajú aj zvýhodnený balíček Quattro pre 4-členné skupiny za 71,60 eur.

Fotogaléria:

Zoznam potvrdených účastníkov

Libor Podmol (Česká republika)
Narodený: 1. júna 1984
Motorka: Suzuki RM 250

André Villa (Nórsko)
Narodený: 27. apríla 1982
Motorka: Yamaha YZ 250

Rob Adelberg (Austrália)
Narodený: 7. novembra 1988
Motocykel: Yamaha YZ 250

Daice Suzuki (Japonsko)
Narodený: 25. februára 1981
Motorka: Yamaha YZ 250

Kontakt pre médiá:
Jozef Murín
Boardcore Agency
e-mail: murin@fmx.sk
http://www.fmx.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.