Hit sezóny v stredisku Jasná: Ikonická stanica Rotunda na Chopku za 4,5 milióna eur znovu otvorená! (FOTO)

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (21. október 2013) –  Lyžiarske stredisko Jasná prichádza v zimnej sezóne s viacerými novinkami. Lyžovačka na Liptove bude bohatá o ďalší rozmer. Ten uľahčí nielen prepravu na svahoch novou lanovkou „Lúčky“ a novým nástupným bodom do Jasnej, či parkoviskom Krupová, ale aj samotným nákupom skipasov cez internet. O nový zážitok priamo z Chopku sa v zime postará ikonická stavba Rotunda s nezameniteľným výhľadom na Horehronie a Západné Tatry.

Prepojenie lyžiarskych svahov lanovkami Funitel na severnej strane Chopku spolu so samoobslužným výťahom Twinliner a 15-miestnou gondolou na jeho južnej strane, vyvrcholilo tento rok stavbou, ktorá plynulo nadväzuje na druhú etapu investícií v Jasnej. Rotunda – teda prepojená vrcholová stanica lanovky Funitel a opláštená stanica kabíny Chopok Juh – bude miestom oddychu pre návštevníkov aj počas nepriaznivého počasia.

Všetky nové objekty staníc aj Rotundy boli postavené na pôvodnom mieste starej stanice len s veľkorysejšími a komfortnejšími priestormi.
Všetky nové objekty staníc aj Rotundy boli postavené na pôvodnom mieste starej stanice len s veľkorysejšími a komfortnejšími priestormi.

Všetky nové objekty staníc aj Rotundy boli postavené na pôvodnom mieste starej stanice len s veľkorysejšími a komfortnejšími priestormi, súvisiacimi s nárastom objemov samotných dopravných zariadení. Rotunda by mala byť sprístupnená v zime, počasie ukáže, či so všetkými zamýšľanými prvkami.

„Nová stavba staníc lanovky a Rotundy na Chopku má so starou spoločnú nadčasovú myšlienku koncepcie a dispozičného riešenia, keď cestujúci na lanovkách mali už v 50. rokoch minulého storočia možnosť aj pri horšom počasí na Chopku prestupovať suchou nohou  z dopravných zariadení zo severnej strany strediska na južnú a naopak,“ uviedol Ján Štetka, riaditeľ horského strediska Chopok Sever.

Vyhliadková reštaurácia s exkluzívnym 360 stupňovým panoramatickým výhľadom v nadmorskej výške 2 004 m.n.m bude mať kapacitu 100 miest. Návštevníci si budú môcť vychutnať jedinečnú okolitú scenériu z najvyššie položeného Rum Baru s bohatou ponukou rumov a dezertov. Prízemie Rotundy poskytne rýchle občerstvenie v podobe Energy Baru s kapacitou 60 miest.

Ubytovacia časť bude obmenou apartmánu Dedo na Lomnickom štíte. Rotunda ponúkne 3 izby vyššieho štandardu a 2 izby nižšieho športového štandardu so samostatnou recepciou a sociálnym zariadením. Oproti minulosti sa z panoramatickej reštaurácie bude dať vystúpiť na slnečnú 200-miestnu terasu umiestnenú nad stanicou lanovky na južnej strane. Celková investícia stavby dosiahne 4,5 milióna EUR.

O pohodlie lyžiarov je túto zimu postarané. Nová 6-sedačková lanovka v lokalite Lúčky s novým prístupovým bodom v Jasnej, hneď vedľa záchytného parkoviska, zaručuje dokonalý a komfortný nástup na svah. 350-miestne parkovisko Lúčky tak bude túto zimu ski-in a ski-out. Údolná stanica lanovky od firmy Leitner sa nachádza v nadmorskej výške 944 m.n.m., jej vrcholová v 1 287 m.n.m.

S prepravnou hodinovou kapacitou 2 460 osôb/h bude jedinou lanovkou v Nízkych Tatrách s modrými sklami (bublinami), ktorej jazda bude trvať 6 minút a 16 sekúnd. Prevádzka novej lanovky za 7 miliónov EUR spočíva v preprave lyžiarov na populárnu zjazdovku Turistická. Prevratnou novinkou už túto zimu bude nákup skipasov cez internet. Lyžiari tak výrazne ušetria čas a nemusia stáť na skipas v rade, ale priamo z auta vystúpia na svah a lyžujú. „Tento platobný systém je novinkou aj v najlepších svetových lyžiarskych strediskách ako Whistler (USA), Are (Švédsko) a Laax (Švajčiarsko). Slovenské lyžiarske strediská tak v tejto službe predbehnú i mnohé alpské,“ uviedla Sylvia Artzová, brand manažérka Jasnej.

Fotogaléria:

Ďalšou z pripravovaných zmien je napojenie zjazdovky Turistická na zjazdovku v smere na Lúčky. Nová modrá zjazdovka „Lúčky“ o dĺžke 1,2 kilometra bude vhodná pre menej náročných lyžiarov a rodiny s deťmi. Jej úprava si vyžiada 230 tisíc EUR. Nový nástupný bod v lokalite Lúčky doplnia aj služby v podobe nového Aprés-ski baru, pokladní a požičovne lyží. Dokončením minuloročných investícií je aj nové moderné opláštenie nástupných a výstupných staníc na Chopku. Novým nástupným bodom na južnej strane Chopku bude už túto zimu 520 miestne parkovisko Krupová.

K skvalitňovaniu služieb prispieva v celom stredisku Jasná 11 trendových obchodov Tatry Motion, 8 požičovní lyží, najväčšia lyžiarska škola a 3 Maxiland arény pre najmenších lyžiarov. Kongresová turistika na Liptove je bohatšia o novinku – presklenú kongresovú halu pri Wellness Hoteli Grand Jasná**** s 350-miestnou kapacitou a s jedinečným výhľadom na Chopok.

Novinkou tejto zimy v lokalite Záhradky je aj výstavba 6 nových Chaletov de Luxe, či rekonštrukcia zážitkovej „a la carte“ reštaurácie Von Roll na severnej strane Chopku. Horský Hotel Strdiečko*** na južnej strane druhého najvyššieho vrchu Nízkych Tatier sa v zime predstaví návštevníkom v novom šate. Zrekonštruovaná bude recepcia so vstupnou časťou, lobby bar a pribudne aj nové wellness centrum.
Bezplatné skibusy nadviažu aj túto zimu na rozbehnutú spoluprácu s regionálnou dopravou. Lyžiari budú môcť využívať nielen skibusy k 46 kilometrom zjazdových tratí, ale aj aquaskibus, ktorý opäť spojí najväčší slovenský akvapark Tatralandia so strediskom Jasná.

Top stredisko Jasná Nízke Tatry čaká v najbližšom období pravidelná technická údržba. A po nej už každý lyžiar očakáva otvorenie zimnej sezóny 2013/14.

Spoločnosť  Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerov Mlyn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2012 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 144 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

ZUZANA FABIANOVÁ
PR & Communications
Tatry mountain resorts, a.s.
Demänovská Dolina 72, 031 01 L. Mikuláš
Tel.: +421 911 039 602
E-mail:  fabianova@tmr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.