*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY

Veľtrh agroturistiky a jazdectva Fieracavalli 2013: Milovníci koní si vo Verone opäť prídu na svoje

BRATISLAVA, 24. októbra 2013 (tlacovasprava.sk) – V dňoch 7. až 11. novembra 2013 sa v talianskej Verone bude konať už 115. ročník veľtrhu agroturistiky a jazdectva Fieracavalli. Návštevníci z mnohých krajín ale aj obyvatelia Verony sa môžu tešiť na zaujímavé predstavenia, súťaže, preteky a ďalšie sprievodné aktivity, ktoré kombinujú starobylé tradície a súčasnú modernú dobu. Veľtrh sa koná pod hlavičkou vystavovateľskej správy Veronafiere.

Organizátori tento rok chystajú okrem iného zaujímavé dostihy plné adrenalínu – tzv. barelový pretek (barrel racing). Ide o ženský pretek na čas medzi barelmi, ktorý historicky vznikol ako alternatíva k mužskému rodeu.

Verona je tým pravým mestom pre všetkých milovníkov koní. Tradícia veľtrhu a Fieracavalli siaha až do roku 1897. Vtedy šlo o významný konský trh. Dnes je jednou z najvýznamnejších udalostí v Taliansku, kde sa schádzajú státisíce návštevníkov z celého sveta, niekoľko sto vystavovateľov a tisíc domácich aj zahraničných novinárov.

V minulom roku sa veľtrhu zúčastnilo 650 vystavovateľov, z ktorých 136 bolo zahraničných z 24 krajín. Fieracavalli pritiahol spolu 156 000 návštevníkov, ktorí sa pohybovali na celkovej ploche veľtrhu 96 313 m². Ďalšími dôležitými návštevníkmi bolo celkom 2500 koní, viac ako 60 rás.  Viac o veľtrhu Fieracavalli na: www.fieracavalli.it.

Vystavovateľská správa Veronafiere

Veronafiere sa zaoberá organizáciou veľtrhov už viac ako sto rokov.

Veronafiere sa zaoberá organizáciou veľtrhov už viac ako sto rokov.

Veronafiere sa zaoberá organizáciou veľtrhov už viac ako sto rokov. Vďaka strategickej polohe Verony patrí k najväčším a najdôležitejším organizátorom veľtrhov minimálne v európskom meradle.

V priebehu rokov sa vystavovateľská správa Veronafiere niekoľkokrát prispôsobila požiadavkám verejnosti a okrem potravinárskeho a poľnohospodárskeho sektoru, ktorý bol vždy hlavným smerom, sa začala zaoberať aj inými oblasťami ako napríklad stavebníctvom, dopravou, cestovným ruchom a inými. Veronafiere kontinuálne podporuje podniky v ich stratégii dobývania medzinárodných trhov.

Viac o Veronafiere nájdete na: www.veronafiere.it.

Pre viac informácií, prosím, kontaktujte:

Mgr. Martina Pašteková
Omnimedia Public Relations, s.r.o.
E-mail: pastekova@omnimedia.sk
Tel.: +421 240 200 828,  +421 917 958 014

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: