*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY, Šport & Fitness, Životné prostredie

Lionel Messi angažoval svojho syna Thiaga v reklame, využil na to jeho 1. narodeniny (FOTO)

BRATISLAVA, 29. októbra 2013 (tlacovasprava.sk) – Prvý syn svetoznámeho futbalistu Lionela Messiho oslavuje v sobotu 2. novembra svoje prvé narodeniny. Jeden z najlepších hráčov planéty sa ako vyslanec dobrej vôle UNICEF rozhodol spustiť kampaň, ktorej cieľom je pomáhať ohrozeným deťom v chudobných krajinách prežiť a v zdraví rásť.

Leo Messi pozýva priateľov a fanúšikov na celom svete, aby s ním prostredníctvom stránky www.unicef.org/messithiago oslávili narodeniny syna Thiaga.

Leo Messi pozýva priateľov a fanúšikov na celom svete, aby s ním prostredníctvom stránky http://www.unicef.org/messithiago oslávili narodeniny syna Thiaga.

Leo Messi oddnes pozýva priateľov a fanúšikov na celom svete, aby s ním prostredníctvom stránky  oslávili narodeniny syna Thiaga. Leo si pri príležitosti osláv prvého roku života svojho syna dal záväzok pomôcť deťom na celom svete. Chce, aby tak ako jeho syn, mali aj ostatné deti prístup k pitnej vode a výžive, boli chránené proti chorobám, ktorým sa dá predchádzať, a mohli chodiť do školy.

Hrdý otec pri tejto príležitosti povedal: „Minulý rok v novembri som dostal najkrajší darček. Narodil sa nám Thiago. Pomôžte mi na jeho prvé narodeniny pomáhať všetkým chlapcom a dievčatám, aby mali rovnaké šance žiť, rásť a rozvíjať sa.

Napriek tomu, že sa od roku 1990 aj vďaka pomoci organizácie UNICEF podarilo znížiť detskú úmrtnosť z 12 miliónov na 6,6 milióna v roku 2012, stále zomiera každý deň až 18 000 detí mladších ako 5 rokov na choroby, ktorým sa dá predchádzať.

Kapitán národného tímu Argentíny verí, že najlepšie, čo môžete pre svoje dieťa urobiť, je pomáhať šíriť správu o problémoch, ktoré musia deti v niektorých častiach sveta prekonať, aby sa mohli dožiť svojich prvých narodenín.

UNICEF pri tejto príležitosti vytvoril webovú aplikáciu s názvom „Leo Messi a Thiago oslavujú život (www.unicef.org/messithiago), ktorá je sprístupnená oddnes do 4. novembra. Ľudia sa na tejto stránke môžu pripojiť k jeho snahe a šíriť správu ďalej prostredníctvom sociálnych sietí. Najviac aktívni návštevníci môžu vyhrať podpísané kopačky či dres.

V prípade záujmu o bližšie informácie sa môžete s dôverou obrátiť na kanceláriu UNICEF Slovensko:

Tomáš Turčan, komunikačný manažér, media@unicef.sk, 0903 434 484, 02-5292-5919, sekretariát: 02-5296-5082

Detský fond UNICEF je financovaný z čisto dobrovoľných príspevkov a jeho poslaním je konkrétna a efektívna pomoc najviac ohrozeným a najzraniteľnejším deťom kdekoľvek vo svete.

Zaisťujeme zdravie a výživu detí, preventívne programy, núdzové dodávky liekov, vakcíny do rozvojových krajín, pitnú vodu, sanitáciu, základné vzdelanie, ochranu detí pred násilím, vykorisťovaním a AIDS. Propagujeme a ochraňujeme práva detí na celom svete, dohliadame na ich dodržiavanie v zmysle Dohovoru o právach dieťaťa a pomáhame deťom v núdzi prežiť a rozvíjať sa, od raného detstva cez obdobie dospievania.

Detský fond UNICEF bol založený v roku 1946 a dnes pomáha deťom v núdzi vo viac ako 190 krajinách a teritóriách sveta. Formálne patrí medzi agentúry OSN, ale nie je financovaný z fondov OSN, ani nemá pridelenú pevnú rozpočtovú položku zo štátneho rozpočtu. UNICEF je financovaný z čisto dobrovoľných príspevkov jednotlivcov a firiem a globálne až 93% používa priamo na programy pomoci deťom, 4% tvoria administratívne a 3% programové náklady.

Slovenský výbor pre UNICEF je autonómnou slovenskou mimovládnou organizáciou, ktorá je s Detským fondom UNICEF spojená akreditačnou dohodou. Našim poslaním je zbierať financie pre Detský fond UNICEF na pomoc deťom v núdzi. Usilujeme tiež o implementáciu Dohovoru o právach dieťaťa na Slovensku – advokačnou činnosťou, iniciatívou Baby Friendly Hospital, projektom Linka detskej istoty a školskými vzdelávacími programami.

Tomáš Turčan
Communication Manager
UNICEF Slovakia
Nám. SNP 13 – P.O.Box 52
SK – 810 00 Bratislava 1
Tel.: (+421) 903 434 484
Tel.: (+421) 02 5292 5919 – direct line
Tel.: (+421) 02 5296 5082 – office
E-mail: media@unicef.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: