Ivan Uhliarik reaguje na Tibora Mikuša v kampani do VÚC formou vtipných bilbordov (FOTO)

NITRA, 30. októbra 2013 (tlacovasprava.sk) – Otvorený list Ivana Uhliarika v reakcii na vyjadrenie T. Mikuša, predsedu TTSK, ktorý včera vyhlásil, že podniká voči Ivanovi Uhliarikovi právne kroky.

Vážený pán Mikuš,

včera som sa z médií dozvedel, že „Vzhľadom na nepravdivé a zavádzajúce tvrdenia podnikáte právne kroky na ochranu osobnosti.“ (TASR, 29.10.2013). Predpokladám, že Vám prekážajú bilbordy o Vašom pláne na privatizáciu nemocníc v Trnavskom kraji. Keďže by som Vám rád vyšiel v ústrety, ponúkam Vám tri alternatívne návrhy na nové bilbordy.

Dajte mi vedieť, ktorý by sa Vám pozdával viac:

Tento bilbord je môj favorit. Hovorí totiž priamo k pointe Vašej sťažnosti a k úplnej podstate týchto nastávajúcich volieb: nezáleží na tom, ako tento krok pomenujete, pre občanov bude výsledok stále rovnaký: Keď je nemocnica vlastnená alebo prevádzkovaná finančnými žralokmi, jej hlavný cieľ sa zásadne zmení z poskytovania zdravotnej starostlivosti na zarábanie peňazí a to je zlé.

Tento bilbord odhaľuje dvojitú facku, ktorú ste dali obyvateľom Trnavského kraja 2. októbra 2013. Doslova pár minút pred schválením privatizácie nemocníc ste v Zastupiteľstve Trnavského samosprávneho kraja presadil návrh, ktorým sa dlhy nemocníc, rádovo milióny eur, preniesli na občanov. Takže nielen že obyvatelia Trnavského kraja budú odsúdení na milosť finančným žralokom, ale ešte aj budú splácať dlhy nemocníc, o ktoré prišli.

Strana SMER-SD vždy bola a bude proti privatizácii zdravotnej starostlivosti – tak proti privatizácii nemocníc ako aj zdravotných poisťovní. Som presvedčený, že skutočný volič strany SMER-SD by nikdy nehlasoval za privatizáciu nemocníc. Ide o hodnoty, nie o politiku.

Skôr či neskôr budete musieť občanom nášho kraja odhaliť pravdu o privatizácii župných nemocníc (alebo ako to voláte vy, vstupe strategického investora). Namiesto toho, aby ste míňali svoj čas na zakrývanie pravdy, využite ho na to, čo ste sľúbili a zúčastnite sa 5. novembra debaty na tému privatizácie župných nemocníc na Univerzite Cyrila a Metoda v Trnave. Občania nášho kraja si to zaslúžia.

Očakávam Vašu odpoveď,
S pozdravom
MUDr. Ivan Uhliarik

Kontakt pre médiá:
Denisa Rumanová
PR a médiá
+421 915 636 146
denisaruman@me.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.