Ľuboš Bartečko a Radoslav Suchý zverejnili podrobnosti o športovom komplexe ACTIVE ZONE Poprad

POPRAD, 5. novembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Odchovanci popradského hokeja Ľuboš BartečkoRadoslav Suchý už budúci rok v Poprade sprístupnia nový športovo-regeneračný areál s detským centrom. Nový multifunkčný komplex bude tvoriť hokejová hala, športoviská pre rôzne športy, fitness centrum, detské centrum, priestory na regeneráciu, ubytovanie, kaviareň a reštaurácia. Zámerom je vytvoriť veľkorysý priestor s plochou viac ako 21 tisíc metrov štvorcových nielen pre široké športové vyžitie, ale aj udržanie výkonnosti a kondície i s možnosťami na trávenie voľného času pre širokú verejnosť. Centrum plánujú hokejisti otvoriť v druhej polovici roku 2014, pričom prvé výkopové práce by mali stihnúť už v novembri.

Active Zone bude pozostávať z dvoch, navzájom prepojených športových hál a samostatnej haly s detským centrom.
Active Zone bude pozostávať z dvoch, navzájom prepojených športových hál a samostatnej haly s detským centrom.

Štatistiky sú neúprosné – deti a mládež už dávno netrávia voľné chvíle pri športe a pohybových aktivitách, ale pred televízorom či za počítačom. Pod Tatrami sa na to už dlhšie nemohli pozerať a rozhodli sa  urobiť maximum pre popularizáciu športu. Zamerať sa chcú na všetky vekové kategórie, najmenších nevynímajúc.

Cieľom je ponúknuť im lepšie podmienky na aktívny pohyb, kvalitný oddych a množstvo zábavy na bezpečných a kvalitných športových plochách pod jednou strechou. Za nápadom postaviť Poprad a Tatry na nohy stoja  naši úspešní hokejoví reprezentanti Ľuboš Bartečko a Radoslav Suchý.  Multifunkčné centrum pre profesionálnych a poloprofesionálnych športovcov, širokú verejnosť a rodiny s deťmi sprístupnia v druhej polovici budúceho roka.

„Mal som to šťastie, že som vyrastal v generácii, ktorá žila športom. Bol by som veľmi rád, keby sa tieto časy vrátili a ľudia opäť začali žiť aktívnejšie. Každý, kto k športu vedie aj deti, určite ocení možnosť vybrať si vhodné miesto na dokonalé vyžitie a zábavu. Teším sa, že sa to už čoskoro stane realitou,“ povedal majster sveta Ľuboš Bartečko.

Nové centrum v Poprade s troma halami bude oveľa komplexnejšie ako iné športové domy na Slovensku, bude vhodné pre rôzne športy, doplnené o priestory na regeneráciu, ubytovanie, trávenie voľného času pre širokú verejnosť, ako aj detské centrum.

Active Zone Poprad
Active Zone Poprad

Aréna s ľadovou plochou bude vhodná nielen na hokej, ale aj na verejné korčuľovanie či iné ľadové športy. Veľká multifunkčná hala zasa poskytne priestor pre kolektívne športy ako napríklad basketbal a volejbal, a  doplní ju fitness centrum, wellness, priestory na regeneráciu s odborným zdravotným personálom,  reštaurácia, kaviareň, športová predajňa a ubytovacie kapacity.

„Vnímam jediný rozdiel medzi našimi a zahraničnými športovcami a tým je dostupnosť ihrísk. Bez nich budeme bohužiaľ na zástupy úspešných reprezentantov onedlho už len spomínať. Verím, že aj prostredníctvom tohto projektu sa nám podarí pod Tatrami vychovať novú generáciu nielen hokejových nadšencov,“ zdôraznil popradský matador Radoslav Suchý.

Centrum s názvom ACTIVE ZONE sa bude nachádzať v blízkosti popradského sídliska Juh III, neďaleko cyklistického chodníka, spájajúceho Poprad so Svitom. Lokalita je teda veľmi zaujímavá aj pre rodiny s deťmi. Tretí objekt komplexu je aj preto detským centrom s priestormi vhodnými pre všetky deti už od batoliat. Priamo v objekte bude tiež kaviareň a v exteriéri poskytnú ďalšie plochy na hru.

„Okrem toho, že Poprad sa hrdí bohatou športovou tradíciou, má aj obrovskú konkurenčnú výhodu, ktorou je blízkosť hôr. Sme presvedčení, že vieme efektívne využiť potenciál Tatier, ktoré v posledných rokoch, či už v lete alebo v zime navštevuje čoraz viac klientov,“ doplnil Ľuboslav Baláž, posledný z trojice investorov.

Komplex takéhoto charakteru na Slovensku dosiaľ chýbal. Dobrou správou nielen pre Popradčanov je, že výkopové práce by sa mali stihnúť ešte na jeseň a multifunkčné centrum ACTIVE ZONE chcú sprístupniť verejnosti už v druhej polovici roka 2014.

Výstavba a prevádzkovanie multifunkčného centra Active Zone je zastrešená spoločnosťou Sport Project, s.r.o. Active Zone je komplexom určeným pre profesionálnych a poloprofesionálnych športovcov, širokú športovú verejnosť, ako aj rodiny s deťmi. Nosnou myšlienkou realizácie centra je vytvorenie vhodného a potrebného priestoru pre výchovu a rast športovcov, ako aj vytvorenie celku, ktorý pritiahne k pohybovým aktivitám deti a mládež. Active Zone bude pozostávať z dvoch, navzájom prepojených športových hál a samostatnej haly s detským centrom.

Kontakt:

Ing. Ľuboslav Baláž
Mobil: 0918 378 457
e-mail: balaz@sportproject.sk
http://www.active-zone.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.