Olympic Fashion Show on Ice: Predstavili oblečenie slovenskej výpravy na olympiádu v Soči (FOTO)

BRATISLAVA, 11. novembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Slovenský olympijský výbor 8. novembra prezentoval kolekciu oficiálneho oblečenia slovenskej výpravy na blížiace sa XXII. zimné olympijské hry v Soči, ktoré sa uskutočnia 7. – 23. februára 2014. Prezentácia oficiálneho oblečenia pod názvom Olympic Fashion Show on Ice, prebehla netradične na ľadovej ploche v bratislavskom Avion Shopping Parku.

Slovenskí olympionici sa v Soči predstavia v oblečení značky McKenley od spoločnosti Intersport, ktorá je hlavným partnerom Slovenského olympijského výboru a hlavným partnerom Slovenského olympijského tímu Soči 2014. Odevné doplnky vyrába popradská firma Sport Cool a spoločenskú obuv dodala spoločnosť Gabor, ktorá je dodávateľ Slovenského olympijského tímu. Kompletná kolekcia slovenského olympijského tímu Soči 2014 je doplnená rôznymi doplnkami od dodávateľov SOT, ako sú napríklad slnečné okuliare Bollé od spoločnosti Regina Import Levice, či produkty Daylong od spoločnosti Spirig Easter.

Na Olympic Fashion Show on Ice oblečenie predvádzali aj poprední krasokorčuliari - olympionik zo Salt Lake City 2002 Jozef Beständig a účastníčka európskeho olympijského festivalu mládeže v Brašove Bronislava Dobiášová.
Na Olympic Fashion Show on Ice oblečenie predvádzali aj poprední krasokorčuliari – olympionik zo Salt Lake City 2002 Jozef Beständig a účastníčka európskeho olympijského festivalu mládeže v Brašove Bronislava Dobiášová.

Ústredným motívom kolekcie oblečenia našej výpravy je čičmiansky vzor.

„Chceme pokračovať v ľudovej tradícii a v motíve z nášho kultúrneho dedičstva. Čičmiansky vzor je tvarovateľný a rôznorodý motív na grafické stvárnenie a použitie. Dá sa s ním krásne pracovať vo viacerých variantoch. Vzor krásne vynikne ako celok i jednotlivo,” uviedol prezident Slovenského olympijského výboru František Chmelár.

Kolekcia oficiálneho oblečenia pre ZOH pozostáva z troch modelov pre ženy a mužov. Prvý model oblečenia je predurčený na zloženie sľubu výpravy SOV u prezidenta SR, ktorý sa uskutoční 30. januára 2014. Ďalší ženský i mužský model bude mať naša výprava oblečená počas slávnostného otvorenia ZOH v Soči, ktoré sa bude konať 7. februára 2014.

Tretí model pre ženy a mužov je označený ako medailové oblečenie. Slovenská verejnosť verí, že naši olympionici sa v Soči objavia aj na stupni víťazov. Model na túto príležitosť tvorí vrchná biela bunda McKenley, softshellové nohavice, tričko s dlhým rukávom, vesta, čelenka, rukavice, šál s čičmianskym vzorom. Súčasťou kolekcie oblečenia pre ZOH 2014 sú aj doplnky ako tašky, ruksaky či tepláky.

„S čičmianskym vzorom pracujeme aj v rámci reklamnej kampane. Srdce, ktoré sa objavuje na olympijskom oblečení, je prepojené v mediálnej prezentácii Slovenského olympijského tímu: je prepojené tak, aby predstavovalo jeden tím. Chceme tým ukázať, že šport znamená pre Slovákov hrdosť a česť. Česť súťažiť za Slovenskú republiku a zároveň ju s hrdosťou reprezentovať. Srdce nás spája – Sme jeden tím,” uviedol Daniel Líška, predseda predstavenstva Slovenskej olympijskej marketingovej, a.s.

Na Olympic Fashion Show on Ice oblečenie predvádzali aj dvaja poprední slovenskí krasokorčuliari – olympionik zo Salt Lake City 2002 Jozef Beständig a účastníčka tohtoročného zimného európskeho olympijského festivalu mládeže v Brašove Bronislava Dobiášová.

Rozpis oblečenia slovenskej olympijskej výpravy v Soči

Oblečenie na sľub výpravy k prezidentovi SR

Žena
Červený sveter Sport Cool
Čierne nohavice
Tmavomodré tričko

Muž
Modrý sveter Sport Cool sveter
Čierne nohavice
Tmavomodré tričko

Oblečenie na slávnostné otvorenie ZOH 2014

Žena
Vrchná biela bunda
Biele otepľovačky
Biela softhshellová bunda
Čierny rolák
Čiapka
Rukavice
Šál

Muž
Vrchná biela bunda
Čierne otepľovačky
Modrá softhshellová bunda
Biely rolák
Čiapka
Rukavice
Šál

Medailové oblečenie

Žena
Vrchná biela bunda
Čierne softshellové otepľovačky
Modrá vesta Sportcool
Červené tričko dlhý rukáv
Čelenka
Rukavice
Tunel Sportcool

Muž
Vrchná biela bunda
Čierne softshellové otepľovačky
Modrá vesta Sportcool
Biely rolák
Baretka
Rukavice
Tunel Sportcool

Oblečenie ostatné

Tašky
Ruksak
Tepláky
Veselý mix

Fotogaléria:

O Slovenskom olympijskom výbore

Slovenský olympijský výbor (SOV) vznikol na ustanovujúcom zasadnutí 19. decembra 1992. SOV sa stal jedným z dvoch nástupcov Československého olympijského výboru (ČSOV). Jeho riadne uznanie za plnoprávneho člena medzinárodnej olympijskej rodiny schválilo 101. zasadnutie Medzinárodného olympijského výboru (MOV) 24. septembra 1993 v Monte Carle.

Aktivity SOV stoja na dvoch kľúčových pilieroch. Na uchovávanie olympijského dedičstva a šírenie kľúčového posolstva je zameraný prvý pilier, ktorý sa aplikuje v praxi vďaka Programu výchovy športom a k športu a Programu olympijskej výchovy. Druhý pilier je Olympijská výnimočnosť – Športový program SOV. Jeho významná úloha je koordinácia športovej prípravy Slovenského olympijského tímu a príprava účasti na olympijských hrách a ďalších svetových a európskych olympijských podujatiach.

Medzi kľúčové projekty SOV patria Olympijské festivaly Slovenska, Olympijský odznak všestrannosti a Olympijský top tím Slovensko. Aktivity SOV sú širokospektrálne pre všetky vekové kategórie. Nadväzujú na poslanie SOV a sú vyjadrené v slogane „Sme jeden tím”.

SOV dlhodobo spolupracuje s 20 regionálnymi olympijskými klubmi, s mestami a obcami, vyššími územnými celkami, školami všetkých stupňov, so Slovenskou asociáciou športu na školách i so združením Jednota dôchodcov Slovenska. SOV si získava čoraz väčšiu priazeň dobrovoľníkov.

Kontakty pre médiá

PhDr. Ľubomír Souček
manažér mediálnej komunikácie SOV
mobil: +421 905 758 537
e-mail: soucek@olympic.sk

Jana Malaga
Senior PR manažérka
agentúra Media In
Mobil: + 421 911 704 111
e-mail: jana.malaga@cohnwolfe.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.