*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY, Životné prostredie

Slovenský Červený kríž organizuje Pomoc pre Filipíny zasiahnuté tajfúnom, pripravuje finančnú zbierku

BRATISLAVA, 12. novembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Slovenský Červený kríž sa pridáva k Medzinárodnému hnutiu na podporu obyvateľov Filipín, podal žiadosť na Ministerstvo vnútra SR o povolenie vyhlásiť zbierku.

Slovenský Červený kríž dnes podal žiadosť na Ministerstve vnútra SR (MV SR) o povolenie vyhlásiť verejnú zbierku na podporu obyvateľov Filipín zasiahnutých ničivým tajfúnom. Reagoval tak aj na rozhodnutie Medzinárodného hnutia Červeného kríža a Červeného polmesiaca (ČK/ČP), ktoré dnes zverejnilo výzvu na pomoc pre takmer 10 miliónov ľudí v postihnutých oblastiach.

Slovenský červený kríž (SČK)

Slovenský červený kríž (SČK)

Medzinárodná výzva je vypísaná vo výške 87 miliónov švajčiarskych frankov (cca 70 miliónov eur).

Medzinárodná federácia ČK/ČP žiada o 72 miliónov švajčiarskych frankov (cca 58 miliónov eur) s cieľom prostredníctvom Filipínskeho Červeného kríža zabezpečiť pomoc 100-tisíc rodinám vo forme potravín, pitnej vody, strechy nad hlavou a ďalšej nevyhnutnej podpory po dobu 18 mesiacov.

Pomoc je potrebná v čo najkratšom čase. Filipínsky Červený kríž má širokú sieť v teréne, so silnou podporou Medzinárodného hnutia, to všetko uľahčí poskytovanie pomoci aj v odľahlých komunitách. Okrem tejto výzvy Medzinárodná federácia na svojom práve dnes začínajúcom Valnom zhromaždení v austrálskom Sydney uvoľnila na pomoc pre obyvateľov Filipín balík vo výške takmer 500-tisíc švajčiarskych frankov.

Medzinárodný výbor Červeného kríža vyhlásil výzvu na zvyšných 15 miliónov švajčiarskych frankov pre oblasti navyše postihnuté aj ozbrojenými konfliktami. Medzinárodný výbor zabezpečuje tiež spájanie rodín a kontakt rodinných príslušníkov.

Predpokladaný termín vyhlásenia zbierky SČK pod názvom „Pomoc pre Filipiny“ je 18. november 2013, zbierka by mala trvať do 18. decembra 2013. Číslo účtu SČK zverejní po doručení rozhodnutia MV SR o udelení povolenia.

Ing. Silvia Kostelná
Grösslingová 24
814 46 Bratislava
tel: +421 2 571 023 21
fax: +421 2 571 023 15
mobil: +421 902 934 008

Slovenský Červený kríž
ústredný sekretariát
Grösslingová 24, 814 46 Bratislava
tel: +421/2/57 10 23 21
fax: +421/2/57 10 23 15
e-mail: silvia.kostelna@redcross.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: