*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY, Trh práce, Školstvo & Vzdelávanie

V projekte TwinEntreprenuers získa 10 slovenských mladých firiem koučing za 10 000 eur zdarma

BRATISLAVA, 14. novembra 2013 (tlacovasprava.sk) – V podnikaní je informácia, ktorá rozšíri obzory a vytýči nové ciele, často na nezaplatenie. Hlavne v čase, keď sa firma snaží expandovať na nové trhy je dôležité nezanedbať právne a ekonomické aspekty trhu a tým predísť komplikáciám, či strate zákaziek.

Prieskum mladých firiem a start-upov v regióne mesta Viedeň a Bratislavy ukázal, že až 57% opýtaných slovenských firiem by rado expandovalo k našim rakúskym susedom. Ide o kúpyschopný trh s 8,4 mil. spotrebiteľov, ktorý sa vyznačuje stabilným podnikateľským prostredím, či modernou infraštruktúrou.

Veľký potenciál, malý rozpočet?

Ako uvádza Tomáš Husár zo Združenia mladých podnikateľov Slovenska: „Pri zahraničnej expanzii je potrebné vyriešiť okrem obchodných aj legislatívne, daňové a organizačné otázky. Odpovede je často problém nájsť a v prípade spolupráce s profesionálnymi poradcami sa dostanete k niekoľko tisícovým faktúram.“

Združenie mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS)

Združenie mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS)

Aké sú možnosti startupov a mladých firiem pri vstupe na zahraničný trh? Aké sú úskalia? Na čo všetko musia byť podnikatelia pripravení? Na tieto a mnohé iné otázky odpovedia profesionálni kouči v rámci projektu TwinEntreprenuers. Ten organizuje Združenie mladých podnikateľov Slovenska s Agentúrou mesta Viedeň pre podporu podnikania a Národnou agentúrou pre rozvoj malého a stredného podnikania. Vďaka Združeniu mladých podnikateľov Slovenska a podpore Európskej únie  budú mať podnikatelia jedinečnú možnosť získať individuálne konzultácie od profesionálov v hodnote viac ako 10 000 Eur!

10 slovenských mladých firiem dostane rady ako expandovať od profesionálnych koučov

Zahraničná expanzia znamená pre spoločnosť nielen veľa administratívnych úkonov, v ktorých sa podnikateľ môže ľahko stratiť, ale taktiež potrebu znalosti trhu, konkurencie a potenciálu podniku. Pre tieto firmy sú konkrétne informácie priam na nezaplatenie.

V rámci individuálnych konzultácií podnikatelia získajú vzácne rady od profesionálov šité priamo pre nich. Kouči, etablovaní v biznise oboch krajín, pomôžu podnikateľom identifikovať a riešiť nielen konkrétne ekonomické, právne a sociálne otázky, ale zanalyzujú potenciál každej firmy osobitne, identifikujú podnikateľské príležitosti a rozvojový potenciál. Cieľom takéhoto koučovania je minimalizovať riziká a vytvoriť transparentnú koncepciu rastu. Konzultácie pomôžu najmä tým, ktorí nemajú veľké skúsenosti so zahraničnou expanziou.

Koučing bude poskytovaný v slovenskom jazyku v Bratislave v prvom polroku 2014.  Záujemcovia sa môžu prihlásiť prostredníctvom online formulára na stránke Združenia mladých podnikateľov Slovenska.

O projekte TwinEntrepreneurs

„Spojiť sa a rásť“ je hlavná myšlienka projektu TwinEntrepreneurs, ktorý realizuje Združenie mladých podnikateľov Slovenska v spolupráci s Agentúrou mesta Viedeň pre podporu podnikania a Národnou agentúrou pre rozvoj malého a stredného podnikania. Tento projekt pozostáva z viacerých networkingových a vzdelávacích aktivít. Tie sú zamerané tak na existujúce, ako aj začínajúce spoločnosti s potenciálom rastu a cezhraničnými ambíciami.

Podujatia organizované počas realizácie projektu pomôžu pri výmene skúseností a nadviazaní nových partnerstiev medzi podnikateľmi a partnermi projektu v Rakúsku a na Slovensku. Projekt je spolufinancovaný z EURÓPSKEHO FONDU REGIONÁLNEHO ROZVOJA, programu cezhraničnej spolupráce SLOVENSKÁ REPUBLIKA – RAKÚSKO 2007-2013.

Pre ďalšie informácie, fotografie kontaktujte:

Lýdia Žačková
zackova@divino.sk
+ 421 910 973 041
Divino, Juicy PR agency

Tomáš Husár
tomas.husar@zmps.sk
+ 421 905 410 912
ZMPS

Združenie mladých podnikateľov Slovenska (ZMPS)
Združenie mladých podnikateľov Slovenska bolo založené v roku 2010 ako organizácia združujúca slovenských podnikateľov do 40 rokov. Víziou združenia je stať sa hlasom mladých podnikateľov a podnikateliek, ktorý bude obhajovať ich záujmy v inštitúciách formujúcich podnikateľské prostredie v SR a vytvárať mosty medzi úspešnými podnikateľmi dneška a zajtrajška. Medzi hlavné aktivity ZMPS patrí  propagácia podnikania, pomoc pri realizácii a financovaní inovatívnych podnikateľských nápadov, networking a mentoring mladých podnikateľov a pomoc pri expanzii na zahraničné trhy.

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: