Nadácia Detského kardiocentra: Kalendár umeleckých diel od Jany Kekety priniesol 17 850 eur, krstila ho Iveta Radičová (FOTO)

BRATISLAVA, 27. novembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Pomoc chorým deťom je dôležitá. Uvedomujú si to aj umelci a mediálne známe tváre. Aj vďaka nim vznikol unikátny kalendár pre rok 2014, ktorý mal za cieľ pomôcť deťom s chorými srdiečkami.

Pre Nadáciu Detského kardiocentra ho nafotila fotografka Jana Keketi, ktorá na ňom zvečnila umelecké diela od trinástich rôznych umelcov. V utorok večer ho uviedli do života ľudia, ktorým záleží na osude takýchto detí. Súčasťou krstu kalendára bola aj dražba umeleckých diel. Vďaka nim poputuje na pomoc chorým deťom neuveriteľných 17 850 eur.

Najvyššou sumou v dražbe bolo 5-tisíc eur, ktoré bol úspešný dražiteľ ochotný zaplatiť za dielo Arpáda Pála Sila lásky.
Najvyššou sumou v dražbe bolo 5-tisíc eur, ktoré bol úspešný dražiteľ ochotný zaplatiť za dielo Arpáda Pála Sila lásky.

Už niekoľko rokov je patrónkou nadácie aj Iveta Radičová. Tá prevzala žezlo po svojom manželovi. „Patrónmi nadácie boli, myslím od roku 1998, Jarko Filip a Stanko Radič. Potom ich srdiečka prestali tĺcť, aby tĺkli v iných. Je úplne prirodzené, že som to prevzala ja. Veľmi oceňujem prácu všetkých autorov. Dúfam, že tento kalendár nám zostane na stoloch bez ohľadu na to, aký je na ňom rok. Veľmi si želám, aby sme na tie srdiečka mysleli každou minútou a okamihom. A veľmi prosím, aby to nebolo len v čase Vianoc,“ povedala Radičová.

V kalendári sa objavili diela výtvarníkov Arpáda Pála, Gordany Turuk, Ivett Axamitovej, Jany Frajkorovej, Martiny Konkoľovej, rezbára Vladimíra Morávka, umeleckého výtvarníka a fotografa Daniela Brogyányiho, sochára Ivana Patúca a Margaréty Horákovej, módnych návrhárov a dizajnérov Fera Mikloška, Kataríny Feix, Róberta Bartolena, ale i tradičnej slovenskej čipkárky Márie Hnidkovej.

„Myšlienka bola super, realizácia však veľmi náročná. So staršími deťmi to išlo ľahko, ale s tými mladšími to bol niekedy boj,“ prezradila o vzniku kalendára fotografka Jana Keketi. Na fotografiách sa okrem umeleckých diel objavili aj malé deti, medzi nimi aj deti choreografa Jara Bekra a herečky Moniky Hilmerovej či deti speváčky Márie Čírovej.

Uvedenie kalendára do života sprevádzala moderátorka Jarmila Hargašová a zaspievala aj Kráľovná detských sŕdc, Katka Hasprová. Tá spolu s Radičovou, primárom DKC Mariánom Hrebíkom, Janou Keketi a Erikou Grossertovou a Máriou Kadlečíkovou z Nadácie DKC uviedli kalendár do života farebnými flitrami. Výsledok následnej dražby umeleckých diel všetkých príjemne prekvapil.

Celková suma, takmer 18-tisíc eur, bola nad očakávanie všetkých a všetky peniaze poputujú chorým deťom. Najvyššou sumou v dražbe bolo 5-tisíc eur, ktoré bol úspešný dražiteľ ochotný zaplatiť za dielo Arpáda Pála Sila lásky.

„Som skutočne v šoku. Obrovská vďaka za to, čo dnes ľudia prejavili voči malým pacientom, pretože vieme, že si to zaslúžia. Že si to zaslúži celý tím lekárov a sestier Detského kardiocentra. Tá suma deťom pomôže dostať sa z tých situácií, ktoré sú pre nich veľmi ťažké,“ poďakovala správkyňa Nadácie DKC Mária Kadlečíková.

Fotogaléria:

.

Mgr. Dodo Mikláš
konateľ
ACCESS Production, s.r.o.
Rulandská 6, 902 01  Pezinok
http://www.accesspro.sk
0903 231321

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.