*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY

Slovenská pošta spustila v Rajeckej Lesnej 15. ročník Vianočnej pošty. Vonia jablkami ako táto známka (FOTO)

RAJECKÁ LESNÁ, 28. novembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Jubilejný 15. ročník Vianočnej pošty dnes, 28.11.2013, otvorila Slovenská pošta v jeho domove v Rajeckej Lesnej. V tejto dedinke na úpätí Súľovských vrchov si  Ježiško preberá svoje listy zo svojej poštovej schránky počas celého roka a odpovedá na ne pred Vianocami.

Prvý tohtoročný list prišiel na adresu 999 99 Ježiško začiatkom októbra až z ďalekého Hong Kongu. Slovenské deti Ježiškovi poslali prvý list v polovici októbra, so želaním, aby im poslal korytnačku. Živé zvieratá sú zatiaľ najčastejším želaním detí v tomto roku, potom nasledujú hračky lego, roboti, počítačové hry…

Vianočná poštová známka je obohatená o vôňu pečeného jablka. Kresbičku vlani poslala Erika Korkovánová zo Základnej školy v Kolárove.

Vianočná poštová známka je obohatená o vôňu pečeného jablka. Kresbičku vlani poslala Erika Korkovánová zo Základnej školy v Kolárove.

Ježiškovi na jeho adresu píšu nielen deti, ale aj dospelí. Za 15 rokov dostal Ježiško vyše milióna listov, v ktorých boli želania takmer z celého sveta.

Minulý rok prišlo zo zahraničia vyše 500 listov a to najmä z Nemecka, Českej republiky, Taiwanu, Rumunska a Anglicka, listy prišli ale aj z Ruska, USA, Číny, Izraela, či Nového Zélandu.

Do zahraničia odpisuje Ježiško od minulého roka aj v anglickom jazyku. Ježiško odpovedá aj na listy nevidiacim a slabozrakým deťom v Braillovom písme.

V domove Vianočnej pošty v Rajeckej Lesnej sa tento rok pokrstila špeciálna vianočná známka a miestnym školákom sa podaril slovenský rekord. Práve deti z tejto obce, kde sa nachádza aj najväčší vyrezávaný Betlehem na Slovensku, napísali a nakreslili minulý rok najdlhší list v histórii Vianočnej pošty. A tento rok sa zapísali medzi slovenské rekordy najväčším perníkovým listom. Spotrebovalo sa naň 2,5 kg hladkej múky, 3 kg cukru, kilo medu, 31 vajec a 10 balíkov rôzneho korenia.

Krstila sa novinka tohto ročníka Vianočnej pošty detská vianočná poštová známka, ktorá je obohatená o vôňu pečeného jablka. Kresbičku, ktorú poslala Erika Korkovánová zo Základnej školy v Kolárove do súťaže o najkrajšiu vianočnú kresbu Ježiškovi minulý rok, vyhodnotila porota ako najkrajšiu.

Ježiškovi môžu deti písať a kresliť aj tento rok. Na všetky listy Ježiško odpovie spolu s malým darčekom. Na písanie želaní môžu deti, ale aj dospelí využiť bezplatné pohľadnice s predtlačenou adresou 999 99 Ježiško, ktoré sú k dispozícii na ktorejkoľvek pošte.

Svoje priania môžu do špeciálnej poštovej schránky vhadzovať aj deti v Bratislave v nákupnom centre Centrál. Kreatívny návrh schránky vznikol v spolupráci s režisérom Radošinského naivného divadla Jurajom

Štepkom a vyrobil ju umelecký majster divadelných dekorácií Štefan Prelovský. Radošinské naivné divadlo je v tomto roku partnerom Vianočnej pošty a jeho zakladateľ Stanislav Štepka sa stal aj oficiálnym hlasom jubilejného ročníka Vianočnej pošty.

Celou Vianočnou poštou budú deti  sprevádzať postavičky Bibi a Viktora, ktorí budú postupne navštevovať rôzne krajiny a kultúry. Tento rok si vybrali Rusko a ďalekú Sibír. O tejto krajine sa viac dozvedia na webovej stránke Vianočnej pošty, ktorá bude deťom spríjemňovať čakanie na Ježiška rôznymi aktívnymi a užitočnými hrami. Bibi a Viktora si budú môcť rôzne obliekať, budú si môcť vyrobiť papierové vianočné ozdoby, zahrať sa online hru s Bibi a Viktorom. Pre staršie bude na http://www.vianocnaposta.sk pripravený náučný kvíz.

O spoločnosti:

Slovenská pošta vznikla 1. januára 1993 a 1. októbra 2004 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť so 100-percentnou účasťou štátu. Slovenská pošta je popredným poskytovateľom moderných komunikačných, distribučných a platobných služieb na domácom trhu, s vytvorenými logistickými podmienkami na podnikanie v strednej a východnej Európe. Spoločnosť je dôveryhodnou inštitúciou, ktorá zohľadňuje meniace sa potreby zákazníkov a ponúka nové produkty a komplexné riešenia s pridanou hodnotou a vysokou kvalitou. Disponuje najrozsiahlejšou pobočkovou infraštruktúrou s viac ako 1540 poštami. Ratingová agentúra Moody´s udelila Slovenskej pošte v roku 2006 rating úverového rizika na úrovni Aaa.sk, čo je najvyššia možná úroveň. Odvtedy sa rating spoločnosti nemení a jeho výhľad je naďalej stabilný. Spoločnosť garantuje profesionalitu a kvalitu služieb na základe čoho v roku 2008 získala Certifikáty manažérstva kvality a environmentálneho manažérstva, zodpovedajúce požiadavkám normy STN EN ISO 9001:2001 a STN EN ISO 14001:2005. Slovenská pošta je taktiež držiteľom prestížnej ceny HR Gold za inovatívny projekt v personalistike.

Kontaktné údaje:

Stanislava Pondelová
Hovorkyňa, Slovenská pošta, a. s.
Tel.: +421  903 130 571
E-mail: pondelova.stanislava@slposta.sk
Web: http://www.posta.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: