Budúcnosť prania podľa Procter & Gamble: Aké inovácie čakajú značky Ariel a Lenor a čo sú to látky budúcnosti? (FOTO)

BRATISLAVA, 29. novembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Prelomovú stratégiu inovácie v oblasti látok a módy pre svoje značky výrobkov starostlivosti o bielizeň Ariel a Lenor exkluzívne odhalila spoločnosť P&G na inauguračnom podujatí P&G Látky budúcnosti v Miláne. Giles Deacon a skupina prestížnych odborníkov zo sveta módy a navrhovania látok sa na stretnutí zaoberali najnovším pokrokom v oblasti tkanín a z neho vyplývajúcou výzvou – spôsobu starostlivosti spotrebiteľov o svoje odevy.

Divízia starostlivosti o látky spoločnosti P&G odhaľuje svoj nový 3-krokový technologický prístup k látkam, ktorý pomáha zachovať oblečenie ako nové dlhšie

Margarita Bahrikeeton z tímu P&G pre výskum a vývoj pri predstavení hlavných cieľov poodhalila, ako sa v divízii starostlivosti o látky spoločnosti P&G spojila inšpirácia a vedecké znalosti o značkách starostlivosti o vlasy a pokožku s celosvetovými štúdiami, týkajúcimi sa vzťahu spotrebiteľov k svojim odevom, s cieľom vytvoriť stratégiu „zmeny hry“ a zmeniť postavenie kategórie pracích prostriedkov. Bahrikeeton predstavila 3-krokový technologický prístup k látkam: prať, chrániť a zlepšovať trvácnosť, krásu a vlastnosti odevov, ktoré spotrebitelia obľubujú. Letmý podhľad do budúcich produktových inovácií P&G poskytol víziu, ako môže starostlivosť o látky zmeniť každodenné odevy na výnimočné módne kúsky.

Stretnutie myšlienok vedúcich svetových odborníkov zo sveta módy a látok

Giles Deacon je slávny módny dizajnér, ktorý obohatil svet svojimi hravými návrhmi, vyvolávajúcimi na prehliadkach dlhotrvajúci potlesk.
Giles Deacon je slávny módny dizajnér, ktorý obohatil svet svojimi hravými návrhmi, vyvolávajúcimi na prehliadkach dlhotrvajúci potlesk.

Sabina Le Chatelierová, módna riaditeľka spoločnosti Première Vision, oficiálneho partnera P&G Látky budúcnosti a uznávaného prognostika trendov v oblasti látok, otvorila podujatie prezentáciou o nových pokrokoch v textíliách.

Charakterizovaním „adventu tretej priemyselnej revolúcie“, vnímanej cez trend v oblasti tkanín a módy s názvom FutureCraft, Le Chatelierová objasnila, ako sa látky stávajú čímsi viac, ako len vizuálnymi predmetmi – sú zmyslovejšie ako kedykoľvek predtým, vyvolávajú celú škálu vnemov, a to najmä v spojení s odevmi, vyrobenými zo zložitých kompozícií, s rôznymi tkaninami, ktoré si vyžadujú opačné potreby v starostlivosti o ne.

Prezentáciu doplnila diskusia ďalších odborníkov z oblasti látok a módy, ako je Valérie Cailliez, prevádzková riaditeľka v Institut Français du Textile et de L’Habillement (IFTH), uznávaná pedagogička zo sveta módy, profesorka Louise Wilson, OBE z Central Saint Martins, Siegfried Winkelbeiner, generálny riaditeľ Schoeller Textiles a Gianluca Longo, módny návrhár a komentátor podujatia. Táto rozmanitá skupina odborníkov zo sveta látok a módy vníma príchod sofistikovaných látok tak, že slová „prací“ a „módny“ sa už navzájom nevylučujú a práve toto je východiskovým bodom pre odvetvie.

Najnovšia inovácia gélové kapsuly Ariel Power – nová definícia starostlivosti o bielizeň a prania

S uvedením najnovšieho prelomového výrobku značky Ariel spoločnosť P&G predstavila svoju jednoznačnú odpoveď na otázku zachovávania trvácnosti a krásy módy. Sú v nej zároveň obsiahnuté vynikajúce vlastnosti jej inovačných technológií prania, ktoré prináša 3-kroková technológia P&G v oblasti látok.

V reakcii na možných 900 rôznych výziev v oblasti prania, vyvolaných „novým – normálnym“ v móde a tkaninách každodenného oblečenia, gélové kapsuly Ariel Power perú, chránia a zvyšujú kvalitu tkanín na úrovni vlákna, vďaka čomu zanechávajú čistotou sa skvejúcu bielizeň, ktorá dlhšie vyzerá ako nová. Na tejto inovácii, ktorá získala viac ako 50 patentov, pracovalo vyše 100 vedcov a inžinierov a zahŕňala skúšky, v ktorých cez 5000 spotrebiteľov použilo 8 ton bielizne.

Predstavenie nového Lenoru s technológiou STEP a dlhotrvajúcou sviežou vôňou

Po troch rokoch rozsiahleho testovania oddelenia pre výskum a vývoj, s tímom viac ako 25 vedcov, Lenor vyvinul nové zloženie so zmäkčujúcimi zložkami, ktorých častice sú až 10-krát menšie ako predtým, takže počas prania sa dostanú rýchlejšie a hlbšie cez vrstvy látky a ošetria vlákna, čím sa znižuje trenie medzi tkaninami. Vďaka tomu sa minimalizujú možnosti poškodenia a predčasného opotrebovania odevov.

Viditeľný rozdiel možno spozorovať už po piatich alebo desiatich praniach, čo dokazuje, ako prelomová technológia ochrany vláken prispieva k tomu, že oblečenie dlhšie vyzerá ako nové. Lenor sa predáva v šiestich podmanivých, klasických a luxusných vôňach, pričom každý jeho variant obsahuje parfumy, vytvorené v spolupráci s prvotriednymi výrobcami parfumov.

Giles Deacon predstavuje svoju exkluzívne navrhnutú prvú kolekciu pre P&G Látky budúcnosti, ktorú možno prať v práčke

Táto nová obchodná stratégia sa zrodila na módnej prehliadke novovymenovaného globálneho módneho poradcu P&G Gilesa Deacona, ktorý pred diskusiou o inováciách v oblasti tkanín a o tom, ako ovplyvnili a ovplyvnia jeho návrhy, exkluzívne predstavil svoju prvú kolekciu oblečenia, ktoré sa dá prať v práčke.

Giles Deacon povedal: „Pre túto kolekciu som chcel vytvoriť niečo neočakávané. Použil som siluety, u ktorých by ste nečakali, že sú pracie – ako napríklad róbu, spolu s najmodernejšími látkami, čím sa spochybňujú ustálené predstavy o tom, ako majú vyzerať odevy, ktoré sa dajú prať v práčke. Prácou s odborníkmi z divízie starostlivosti o látky v P&G som sa naučil, že spotrebitelia chcú, aby ich odevy vyzerali čo najdlhšie ako nové a spolu s P&G pracujem na tom, aby sa toto želanie stalo realitou. Som si istý, že časom budeme svedkami toho, že čoraz viac módnych návrhárov pri navrhovaní zohľadní možnosť prania odevov v práčke.

Mohamed Samir, viceprezident divízie starostlivosti o látky spoločnosti P&G v Európe, uviedol:
„V divízii starostlivosti o látky spoločnosti P&G sa neustále snažíme napĺňať ustavične sa vyvíjajúce potreby ľudí. Inovujeme a zlepšujeme naše výrobky, aby sme zabezpečili, že budú napredovať spolu s meniacimi sa trendmi v oblasti módy a látok.  V čase, keď inovácie tkanín urobili módu dostupnejšou vďaka možnostiam, medzi ktoré patria aj odevy módnych návrhárov, ktoré možno prať v práčke, sme na kritickej križovatke medzi každodenným vzťahom ľudí k týmto novým módnym kúskom a požiadavkou na inovačnú starostlivosť o látky, ktorú vyvolali tieto úžasné odevy. Vidíme priestor na to, aby sme spojili módny priemysel a nový technologický prístup spoločnosti P&G k inovácii v starostlivosti o bielizeň, s cieľom viac sprístupniť módu a zjednodušiť starostlivosť o ňu pre bežného človeka.“

Giles Deacon predstavuje svoju prvú kolekciu, ktorú možno prať v práčke, exkluzívne navrhnutú pre divíziu starostlivosti o látky spoločnosti P&G.
Giles Deacon predstavuje svoju prvú kolekciu, ktorú možno prať v práčke, exkluzívne navrhnutú pre divíziu starostlivosti o látky spoločnosti P&G.

Mohamed Samir ďalej pokračoval: „Program a partnerstvá v rámci P&G Látky budúcnosti odrážajú naše poslanie pomáhať ľuďom starať sa o módne oblečenie, ktoré si obľúbili, aby vyzeralo dlhšie ako nové. Je skutočne úžasné, že po prvý raz spolupracujeme s tými, ktorí stoja na čele v ovplyvňovaní módy a látok a ktorí majú pre krásu módy a látok rovnakú víziu a vášeň ako P&G. Vďaka týmto partnerstvám a novému inovačnému prístupu chceme predefinovať a pozdvihnúť to, čo znamená pranie a starostlivosť o bielizeň.“

O spoločnosti Procter & Gamble

P&G slúži so svojimi značkami približne 4,8 miliarde ľudí po celom svete. Spoločnosť má jedno z najsilnejších portfólií uznávaných značiek vysokej kvality s vedúcim postavením na trhu, medzi ktoré patria aj Ace®, Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Duracell®, Fairy®, Febreze®, Fusion®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Iams®, Lenor®, Mach3®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, Prestobarba®, SK-II®, Tide®, Vicks®, Wella® a Whisper®. Spoločenstvo P&G má prevádzky približne v 70 krajinách po celom svete. Najnovšie správy a podrobné informácie o spoločnosti P&G a jej značkách nájdete na internetovej stránke http://www.pg.com.

O Gilesovi Deaconovi

Giles Deacon je slávny módny dizajnér, ktorý obohatil svet svojimi hravými návrhmi, vyvolávajúcimi na prehliadkach dlhotrvajúci potlesk.
V roku 1992 ukončil štúdium na Vysokej škole umenia a dizajnu Central Saint Martins v Londýne a rozhodol sa cestovať a získavať skúsenosti v rôznych módnych domoch. Dva roky strávil spoluprácou s francúzskym módnym návrhárom Jean Charles De Castelbajacom a potom sa vrátil do Londýna, kde pracoval pre niekoľko slávnych módnych domov. V tom čase sa Giles stretol s majiteľom módnej značky Bottega Veneta a od roku 1998 do roku 2002 bol vedúcim návrhárom v Bottega Veneta a v Gucci Group.

V roku 2004 Deacon predstavil svoju vlastnú značku GILES na Londýnskom týždni módy, za čo zožal veľké uznanie. Jeho kolekcia získala početné ocenenia, vrátane Britského návrhára roka od British Fashion Awards v roku 2006 a prestížnu francúzsku cenu za módu ANDAM v roku 2009. Značka GILES oslávi v roku 2014 10. výročie existencie.

O Première Vision

Première Vision S.A. je vedúca francúzska spoločnosť, ktorá organizuje textilné a módne veľtrhy od roku 1973. Spoločnosť najprv pôsobila lokálne, schopne sa však rozvinula a získala svetový rozmer. Première Vision je v súčasnosti základom komplexnej medzinárodnej siete. S dvanástimi dcérskymi spoločnosťami a zahraničnými kanceláriami po celom svete spoločnosť v súčasnosti organizuje 32 podujatí ročne vo Francúzsku a v najdôležitejších lokalitách, ako je New York, Šanghaj, Sao Paulo, Moskva, alebo Brusel. Jej prehliadky sú známe zručným kombinovaním selektívnej, kreatívnej a doplnkovej ponuky výrobkov – kvalitnými látkami, doplnkami, priadzou, vláknami a textilnými návrhmi – s originálnymi a prelomovými informáciami o móde, ktoré sú zamerané na budúcnosť.

Fotogaléria:

.

Pre ďalšie informácie sa obráťte na:

Lenka Bosá
Neopublic Porter Novelli
M +421 903 780 698
lenka.bosa@neo.sk

Juraj Králik
Procter & Gamble Czech Republic, s.r.o.
M: +420 724 606 212
kralik.j@pg.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.