*
článok
Gastro, Obchod, TLAČOVÉ SPRÁVY

BILLA začala predávať pod značkou Slovenská farma bravčové mäso z farmy Tekro Nitra – Mlynský Sek (FOTO)

BRATISLAVA, 4. decembra 2013 (tlacovasprava.sk) – BILLA Slovensko (člen skupiny REWE) od včera v rámci svojej privátnej, garantovane slovenskej, značky Slovenská farma ponúka už aj čerstvé bravčové mäso z farmy v Mlynskom Seku, Lipová v okrese Nové Zámky.

Označenie Slovenská farma, ktorá doteraz ponúkala len sezónne ovocie a zeleninu je našimi spotrebiteľmi veľmi vyhľadávaná. Navyše, podľa našich skúseností zákazníci najcitlivejšie reagujú na pôvod mäsa“ hovorí Jaroslaw Szczypka, generálny riaditeľ BILLA Slovensko a Česká republika. “Ponúkať garantovane slovenské mäsové produkty je preto logický krok ďalšieho rozvoja Slovenskej farmy.“

Značka Slovenská farma ponúka už aj čerstvé bravčové z farmy ošípaných firmy Tekro Nitra v Mlynskom Seku, Lipová v okrese Nové Zámky.

Značka Slovenská farma ponúka už aj čerstvé bravčové z farmy ošípaných firmy Tekro Nitra v Mlynskom Seku, Lipová v okrese Nové Zámky.

Bravčové mäso Slovenská farma BILLA začala ponúkať vo vybraných 33 predajniach. Bude balené v ochrannej atmosfére, ktorá mu zabezpečí dlhšiu čerstvosť a zákazník ho ľahko nájde vďaka nezameniteľnej etikete, na ktorej nechýba podpis samotného farmára.

Od 4.12. 2013 tak na pultoch pribudne bravčové na guláš, bôčik, karé bez kosti, karé s kosťou, krkovička bez kosti, krkovička s kosťou, panenka, plece a stehno z ošípaných narodených a spracovaných na Slovensku. Vytvorením tejto značky BILLA priamo podporuje miestnych farmárov a spracovateľov mäsa a prispieva tak k podpore udržania a tvorby pracovných miest v regióne s nadpriemernou nezamestnanosťou.

„Myšlienka dodávať garantovane slovenské mäso vznikla dávnejšie no, okrem dlhodobej cenovej dostupnosti a schopnosti dodávať objednaný tovar v dostatočnom objeme sme tiež skúmali garancie dodávateľa na dlhodobé zabezpečenie kvality a domáceho pôvodu. Farma ošípaných firmy Tekro Nitra v Mlynskom Seku nás presvedčila,“ dodáva Szczypka.

„Sme radi, že sme v Bille našli chápajúceho a ústretového partnera,“ hovorí Ing. František Valášek, ktorý na svojej farme chová viac ako 7 000 ošípaných. „Všetky prasiatka sú narodené a chované v našom okrese,  kde ich aj ďalej spracúvame a balíme. Našich 23 zamestnancov má na nejakú dobu o prácu postarané. Som pevne presvedčený, že domáce potraviny sú pre našich ľudí tie najlepšie. Najmä pre jednoduchú vysledovateľnosť a preukázateľnosť kvality ich chovu a spracovania. dodáva Ing. František Valášek. „Navyše, pokiaľ sa preukáže a potvrdí záujem o slovenské mäso, sme pripravení slovenskému spotrebiteľovi, po nevyhnutných investíciách, vychovať ročne až 55 tisíc ošípaných,“ dodáva Ing. František Valášek.

Slovenská farma, okrem mäsa z Mlynského Seku, aktuálne ponúka jablká z Dunajskej Lužnej, cesnak z Kolárova, žltú cibuľu z Miloslavova, zemiaky Senca, hrušky z Hrušova, slivky zo Svodína, strapcové rajčiaky z Marcelovej a Novák, cuketu z Kolárova, zeleninovú papriku z Marcelovej a Mostovej, papriku kápiu z Marcelovej a gazdovskú kvasenú kapustu z Okoča a Zlatnej na Ostrove. Najpredávanejšími produktmi sú slovenské zemiaky a rajčiaky.

Fotogaléria:

REWE International AG je lídrom na rakúskom trhu v oblasti predaja potravinového a drogistického tovaru a jedným z najväčších zamestnávateľov v Rakúsku. Vo viac ako 3600 predajniach v Európe zamestnáva 76 000 zamestnancov. V roku 2012 sa jej obrat zvýšil na 12,75 miliárd EUR.

Firma je súčasťou nemeckej skupiny REWE Group, ktorá patrí k najvýznamnejším európskym maloobchodným skupinám a predajcom rodinných dovoleniek. S obratom 49,7 miliárd EUR v 13 európskych krajinách zamestnáva 327 600 zamestnancov v 15 700 predajniach.

REWE International AG, so sídlom v rakúskom Wiener Neudorfe, prevádzkuje značky BILLA, Merkúr, Penny, BIPA, ADEG, ako aj viacero vlastných produktových značiek. S firmami ITS BILLA Reisen, JAHN REISEN, MERKUR Ihr Urlaub a Penny PACK‘N’GO operuje aj na trhu rodinných dovoleniek. V segmente supermarketov má predajne v Taliansku a siedmych krajinách strednej a východnej Európy – v Bulharsku, Chorvátsku, Českej republike, Rumunsku, Rusku, na Slovensku a na Ukrajine.

BILLA Slovensko pôsobí ako súčasť REWE International AG od roku 1993. Je lídrom v segmente supermarketov na Slovensku. V súčasnosti ich prevádzkuje 123 a zamestnáva takmer 4 000 pracovníkov. V supermarketoch priemernej rozlohy 900 m² BILLA ponúka široký sortiment značiek, vrátane vlastných aj diskontných. Dominantnými medzi vlastnými značkami sú organické produkty Naše bio domáca Slovenská farma a cenovo výhodný Clever. Rovnako dôležitý je v ponuke podiel čerstvých produktov v oblasti lahôdok, pečiva, ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov.

Kontakt pre médiá
Ľudovít Tóth, event2all
Tel: 0907 982 2221
E-Mail: toth@event2all.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: