*
článok
Priemysel, TLAČOVÉ SPRÁVY

Nadácia Volkswagen Slovakia za 5 rokov podporila deti, mladých ľudí aj zamestnancov sumou 869 000 eur

BRATISLAVA, 6. december 2013 (tlacovasprava.sk) – Presne päť rokov podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia (VW SK)  aktívnych študentov, učiteľov i zamestnancov pri zlepšovaní vzdelávania na Slovensku.

Prvé aktivity Nadácie Volkswagen Slovakia sme odštartovali v decembri 2008. Išlo o bilingválne triedy v materských školách pre verejnosť. Postupne pribudlo 6 grantových programov pre základné, stredné a  vysoké školy. Za päť rokov sme podporili sumou 869 000 celkovo 177 projektov,“ hovorí Boris Michalík,  správca Nadácie VW SK. Nadácia VW SK smeruje svoju podporu vzdelávania do troch oblastí. Sú to  technické vzdelávanie, dopravná výchova a vzdelávanie v nemeckom jazyku. Podporuje aj deti v  detských domovoch, siroty, či inak znevýhodnené skupiny.

Presne päť rokov podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia (VW SK) aktívnych študentov, učiteľov i zamestnancov pri zlepšovaní vzdelávania na Slovensku.

Presne päť rokov podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia (VW SK) aktívnych študentov, učiteľov i zamestnancov pri zlepšovaní vzdelávania na Slovensku.

Nadácia pravidelne vyhlasuje grantové programy pre škôlky a základné školy „Hravo s technikou“,  „Tajomstvá labákov“ a „Bezpečne na cestách“. Stredné školy sa môžu uchádzať o granty v rámci  programu „Stredné školy a technika“, študenti a učitelia univerzít zasa prostredníctvom programov „Rozvíjať technikou“ a „Vysokoškoláci a technika“. Tie sa orientujú sa na zvyšovanie kvality technického  vzdelávania s dôrazom na praktické riešenia, inovatívne postupy vyučovania, najmodernejšiu techniku a  participáciu žiakov a študentov na riešení zadaní. Grantový program Budúcnosť = Vzdelanie sa  sústreďuje na realizáciu vzdelávacích projektov v prospech detí v detských domovoch.

Nadácia Volkswagen Slovakia podporuje deti a mladých ľudí už päť rokov

– viac ako 177 podporených projektov

– 97 dobrovoľníckych projektov zamestnancov

– vynaložených 869 000 eur

Z viac ako 200 bilingválnych, slovensko-nemeckých škôlkarov, už prví študujú vďaka Nadácii bilingválne  aj na základnej škole. Okrem toho je ich výučba obohatená o na Slovensku jedinečný technický koncept. Jeho zámerom je prebudiť v deťoch záujem o techniku a rozvíjať ho.

Významnou oblasťou podpory Nadácie VW SK sú dobrovoľnícke projekty zamestnancov VW SK, ktorých podporila doteraz už 97. Pomohla tak zvýšiť kvalitu života a vzdelávania v regiónoch po celom Slovensku. Mnohé z nich pritom obyvatelia lokalít považovali za priority. ,,Naším mottom je „Vedomosti tvoria  budúcnosť“. Investície do vzdelávania považujeme za kľúčové nielen pre konkurencieschopnosť  hospodárstva krajiny, ale najmä pre budúcnosť celého Slovenska,“ dodáva B. Michalík.

Nadácia Volkswagen Slovakia je verejnoprospešná nadácia. Aktívne sa snaží o spoluvytváranie  „moderného priestoru pre život“ vo vedomostnej spoločnosti. Ťažiskom jej podporných programov je  oblasť vzdelávania. Podporuje inovatívne vzdelávacie projekty a svoj dôraz kladie na vzdelávanie  mladých ľudí. Každoročne tiež realizuje kreatívne projekty pre detské domovy.

Volkswagen Slovakia, a. s.
Public relations/ Komunikácia
Kontakt: Vladimír Machalík, hovorca spoločnosti
Telefón: +421-2-69 64 30 47
Mobil: +421-902 470 592
E-Mail: vladimir.machalik@volkswagen.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: