Dachser využil obrovský Antonov AN124-100 na prepravu 95-tonovej časti generátora z Grazu na Floridu (FOTO)

BRATISLAVA, 9. decembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb Dachser zorganizoval prepravu časti generátora vážiacu 95 ton z rakúskeho Grazu do americkej Tampy na Floride. Aby mohol tento kolos pokoriť Atlantik, najal Dachser nákladné lietadlo Antonov AN124-100.

Letisko v Grazi vydalo špeciálne pre tento projekt povolenie pre vzlet tohto obra. Pre nakládku bola v rekordne krátkom čase vyrobená a prenajatá špeciálna manipulačná technika podľa potreby a špecifikácie leteckej spoločnosti.

Generátor bol vyrobený v rakúskom Štajersku. Dachser zabezpečil kompletne jeho nakládku, vykládku a prepravu k cieľovému zákazníkovi, jednej z popredných svetových spoločností v oblasti energetiky.

Nakládka do lietadla Antonov AN124-100. Foto: DACHSER Air & Sea
Nakládka do lietadla Antonov AN124-100. Foto: DACHSER Air & Sea

Základné informácie o skupine DACHSER

Rodinná spoločnosť Dachser so sídlom v nemeckom Kemptene je popredným európskym poskytovateľom logistických služieb. Dachser poskytuje komplexnú prepravnú logistiku, skladovanie a individuálne zákaznícke služby v troch obchodných oblastiach: Dachser European Logistics, Dachser Food Logistics a Dachser Air & Sea Logistics. Ponuku dopĺňajú ďalšie služby ako kontraktná logistika, konzultácie a poradenstvo a špecifické riešenia prispôsobené na mieru jednotlivým odvetviam. Vďaka komplexnej dopravnej sieti ako v Európe, tak i v zámorí a informačným technológiám, ktoré sú plne integrované do všetkých systémov, poskytuje Dachser inteligentné logistické riešenia po celom svete. V súčasnosti zamestnáva 21 650 ľudí v 37 krajinách a 346 pobočkách po celom svete. Za minulý rok zrealizoval 49,8 miliónov zásielok vážiacich celkom 37,46 miliónov ton. Celkový obrat koncernu Dachser v roku 2012 predstavoval 4,41 miliardy €. Pre viac informácií navštívte http://www.dachser.sk.

Základné informácie o spoločnosti Dachser Slovakia a. s.

História spoločnosti Dachser sa začína v roku 1995, kedy bola založená spoločnosť Lindbergh Air Freight, s.r.o. Zameranie aktivity spoločnosti v prvom roku bolo v poskytovaní kompletných zasielateľských služieb pri preprave leteckých zásielok. Následne po predložení požiadaviek od zákazníkov sa aktivity rozvinuli aj na poskytovanie námornej a pozemnej prepravy. V roku 2004 sa spoločnosť stáva súčasťou nemeckej logistickej spoločnosti Dachser a až do roku 2009 vystupuje na trhu pod menom LINDBERGH & DACHSER a. s. Od 1.1.2010 spoločnosť pôsobí na trhu pod obchodným menom Dachser Slovakia a. s. Premenovaním bol zavŕšený integračný proces spoločnosti do celosvetovej siete koncernu Dachser. V súčasnosti má Dachser na Slovensku 4 pobočky – v Bratislave, Lozorne, Martine a Košiciach, v ktorých pracuje 100 zamestnancov.

Pre viac informácií prosím kontaktujte:
Crest Communications a.s.
Katarína Selecká
PR manager
Tel.: +421 904 283 825
E-mail: katarina@pspr.sk
http://www.crestcom.sk

DACHSER Slovakia a.s.
MSc Monika Hubenáková
Marketing Communications
Tel.: +421 2 6929 6183
Fax.: +421 2 6929 6229
E-mail: monika.hubenakova@dachser.com
http://www.dachser.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.