Album Priatelia Vianoc od LIDL ponúka slávne balady v novej úprave, nahrali ich Cmorik, Čekovský, Pocisková, Predná či Lipa (FOTO, VIDEO)

BRATISLAVA, 12. decembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Klasické vianočné balady v netradičných  prevedeniach, nové skladby okorenené sviežim textárskym vtipom, prekvapivé duety, aké na Slovensku ešte nikto nenaspieval, hudobné štýly hladko prechádzajúce od nežných kolied až po ohnivý čardáš. To všetko a ešte viac sa podarilo tvorcom poskladať do albumu s názvom Priatelia Vianoc. Nielen pri štedrovečernom stole si tak domácnosti na Slovensku budú môcť vďaka spoločnosti Lidl vychutnať vianočný darček v podobe jedenástich unikátnych skladieb od 22 známych slovenských interpretov.

Výber známych kolied a piesní poskladal hudobný dramaturg Matej Drlička. Hudobníci a speváci si väčšinu z nich upravili svojím nezameniteľným spôsobom. Album otvára duet Mirky Partlovej a Jána Koleníka. Zasnežený hit White Christmas v slovenskom prevedení známy herec doteraz nepoznal a priznal sa, že skladba patrila k jeho menej obľúbeným. „Tá swingová verzia ma však dostala, až som si povedal, že práve ju musíme spievať.“

Nezameniteľný hlas a prejav Petra Lipu oživil známu pieseň Búvaj dieťa krásne. Jazzman ju pozná z čias, keď ešte ako dieťa chodil do kostola. „Najlepšie sa mi spievajú veci, ktoré mám zažité a túto pieseň mám dokonale zažitú.“

Pesničku Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! priletela Celeste Buckingham naspievať rovno z Ameriky, skladbu Hallelujah okorenil rockovým prejavom Peter Cmorík, Anite Soul pomáhal v skladbe Modré Vianoce aj skvelý hudobník Eugen Botoš. Známy hit Jingle Bells si Marián Čekovský, Michal Hudák a Lukáš Latinák upravili sami, a to priamo pri nahrávaní. Keďže páni stavili na čistú improvizáciu, ide o hravú a vtipnú verziu.

„Bolo to úžasné, spravili také aranžmány, že to som vôbec nečakala,“ povedala Zdenka Predná o Cigánskych diabloch, ktorí svojím typicky ohnivým spôsobom upravili známe skladby Daj Boh šťastia tejto zemi a Poďme chlapci do Betléma. Zaspievala ich spolu so Silviou Šarköziovou.

Na albume tiež nájdete príjemnú skladbu River v podaní Zuzany Smatanovej, aj známu Ave Maria naspievanú Nelou Pociskovou v starej angličtine, ktorou boli písane náboženské texty pred viac ako storočím. Duet Tichá noc, svätá noc v opernom podaní Patricie Janečkovej a Filipa Tůmu, ktorí sa za jedným mikrofónom stretli premiérovo, je ďalšou perličkou tohto jedinečného vianočného CD.

Album uzatvára spoločný singel Šťastné a veselé, ktorý zhudobnil Marián Čekovský a otextoval Vlado Krausz. Videoklip nakrúcali v réžii Tomáša Zavarského 15 hodín priamo v koncertnej sále Slovenského rozhlasu.

Fotogaléria z krstu CD Priatelia Vianoc:

.

Kontakt pre médiá:
Tomáš Bezák
PR a Tlačový hovorca spoločnosti Lidl
Tel: +421 258 279 222
Mobil: +421 911 039 541
email: tomas.bezak@lidl.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.