Liptovská hviezda: Porota pridelila 15 nových ocenení pre ubytovacie zariadenia na Liptove (FOTO)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, 12. decembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Ubytovacie zariadenia na Liptove sa oddnes môžu pýšiť certifikátmi kvality. Hodnotiaca komisia po viac ako dvoch mesiacoch inšpekcií vybrala najlepších z najlepších. Liptovské hviezdy napokon získali pätnásti hotelieri, ktorí splnili technické kritériá a obstáli pri viacerých návštevách kontrolórov.

Kontrolór kvality tatranských hotelov Martin Záhradník v akcii. Maximálny počet tri hviezdy nezískalo žiadne zariadenie, dvoma hviezdami ocenili tri 4* hotely v Demänovskej doline.
Kontrolór kvality tatranských hotelov Martin Záhradník v akcii. Maximálny počet tri hviezdy nezískalo žiadne zariadenie, dvoma hviezdami ocenili tri 4* hotely v Demänovskej doline.

Hodnotenie, aké tu doteraz nebolo, rozžiarilo na liptovskom nebi 15 nových hviezd. Rozhodla o nich odborná komisia – kontrolór kvality tatranských hotelov Martin Záhradník, michelinovský šéfkuchár Gabriel Kocák a populárny herec Peter Batthyany, ktorým pomáhali vyškolení kontrolóri. Maximálny počet tri hviezdy nezískalo žiadne zariadenie, dvoma hviezdami ocenili tri 4* hotely v Demänovskej doline.

„Dve hviezdy sú ocenením úsilia, ktoré venujeme starostlivosti o klientov, no zároveň aj obrovský záväzok. Uvedomujeme si, že stále máme čo zlepšovať. V budúcnosti sa zameriame na nedostatky, na ktoré nás upozornila komisia a verím, že o dva roky sa nám certifikát kvality podarí minimálne obhájiť,“ vyznala sa riaditeľka hotela Tri studničky Iveta Chovanová.

O pol hviezdy menej získali GINO PARADISE Bešeňová a Relax Hotel Sojka. Ďalším desiatim prevádzkam na Liptove sa ušla jedna hviezda. „Dobrá správa je, že kvalita služieb v ubytovacích zariadeniach na Liptove postupne rastie. Ešte stále je však čo zlepšovať a týka sa to všetkých ocenených. Naše hviezdy nie sú len o splnení technických kritérií, ale najmä o akejsi nadstavbe, ktorá najviac vplýva na celkový dojem hosťa. Najväčšie nedostatky vidím v detailoch a profesionalite personálu,“ nekládol si servítku pred ústa odborný garant projektu Martin Záhradník.

Do súťaže o Liptovskú hviezdu sa v prvej etape zapojilo iba 16 ubytovacích zariadení, ktoré sa nebáli ísť s kožou na trh. Rastúci počet návštevníkov na Liptove by však mohol motivovať aj ďalších. Šancu uspieť u zákazníkov majú totiž len prevádzky, ktorých cieľom je dokonalosť.

„Boli by sme radi, keby sa do tohto projektu v budúcnosti zapojilo viac hotelierov. Získajú tak jednak objektívnu predstavu o úrovni poskytovaných služieb a svojim zákazníkom zároveň vyšlú jasný signál, aké zariadenie sa chystajú navštíviť,“ apeluje riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Liptovská hviezda je otvorená súťaž pre ubytovacie zariadenia v regióne. Certifikát kvality je platný dva roky, po ktorých uplynutí oň prevádzky budú musieť zabojovať nanovo. Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV sa netají ambíciou priblížiť sa k michelinovskému oceňovaniu najlepších, kde majú šancu uspieť len perfektní. Týmto projektom chce zároveň návštevníkom uľahčiť výber ubytovania a naučiť ich orientovať sa na kvalitu.

Nebo nad Liptovom je oddnes opäť jagavejšie a nájsť si svoje hviezdy bude oveľa jednoduchšie. Kto sa nedokáže orientovať podľa hviezd, môže to skúsiť aj na http://www.visitliptov.sk.

Fotogaléria:

REGION LIPTOV, oblastná organizácia cestovného ruchu   

Združuje subjekty verejného a súkromného sektora s cieľom jednotnej propagácie regiónu
Liptov ako jedinečného „zeleného“ regiónu pre aktívne trávenie voľného času plného zážitkov.
Zakladajúci členovia: GINO Paradise Bešeňová, Aquapark Tatralandia, Kúpele Lúčky, Ski&bike park Malinô Brdo, mestá Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Liptovský Hrádok a obce Bešeňová, Lúčky a Pribylina.

Kontaktná osoba:

Ing. Miroslava Korčeková
Tel.: +421 917 111 044, +421 44 55 65 401, e-mail: korcekova@klasterliptov.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.