Intel partnerom FC Barcelona: Logo je rafinovane ukryté na vnútornej strane dresov v duchu hesla Intel Inside (FOTO)

BARCELONA, Španielsko, 13. decembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Intel Corporation a futbalový klub FC Barcelona 12. decembra 2013 oznámili, že uzavreli Dohodu o partnerstve. Dohoda spája tieto dve svetové značky vo veci spoločných základných hodnôt v oblasti inovácií, ako aj podpore komunít, ktorým svoje aktivity ponúkajú.

Nové dresy boli po prvýkrát verejne predstavené dnes v tréningových priestoroch klubu prezidentom FC Barcelona, pánom Sandro Rosellom a hráčmi klubu Gerardom Pique a Carlesom Puyolom.
Nové dresy boli po prvýkrát verejne predstavené dnes v tréningových priestoroch klubu prezidentom FC Barcelona, pánom Sandro Rosellom a hráčmi klubu Gerardom Pique a Carlesom Puyolom.

Pre Intel je to viac ako len sponzorstvo,” hovorí Deborah Conrad, marketingová riaditeľka spoločnosti Intel. „Technológie a programy, na ktorých spoločne pracujeme sú navrhnuté tak, aby futbalový klub FC Barcelona povýšili na jeden z technologicky najvyspelejších tímov na svete. Rovnako chceme zahájiť realizáciu ambicióznych plánov pre aktivity v oblasti vzdelávania.”

Podstata partnerstva je vyjadrená na nových dresoch futbalového klubu, ktoré obsahujú logo spoločnosti Intel. Logo partnera je na dresoch zobrazené vôbec prvýkrát v histórii klubu. Nové dresy boli po prvýkrát verejne predstavené dnes v tréningových priestoroch klubu prezidentom FC Barcelona, pánom Sandro Rosellom a hráčmi klubu Gerardom Pique a Carlesom Puyolom. Hráči dres oblečú po prvýkrát v ligovom zápase proti tímu Villareal, ktorý sa odohrá 14. decembra.

„Pre klub FC Barcelona je poctou spolupracovať a zdieľať hodnoty v oblasti inovácií so spoločnosťou takej svetovej prestíže, akou je Intel,” povedal Sandro Rossel. „V branžiach, v ktorých pôsobíme, sme obaja lídri a som presvedčený, že spolupráca, ktorú dnes nastoľujeme, bude veľmi dôležitá. Bude znamenať omnoho viac ako len finančnú podporu.”

Aktivity vzájomnej spolupráce, ktoré boli dnes predstavené zahŕňajú:

– Poskytovať najnovšie dostupné technológie spoločnosti Intel študentom známej akadémie La Masia s cieľom rozvíjať a podporovať ich kreativitu.

– Hráčom a trénerom poskytovať počas aktívneho pôsobenia v klube najnovšie zariadenia spoločnosti Intel pre rozvoj výskumnej a odbornej prípravy prostredníctvom  novodobých technológií.

– Pracovať na zlepšení zážitkov fanúšika prostredníctvom  nových technológií.

– Prinášať najnovšie technológie do siete vzdelávania, ktorú klub FC Barcelona buduje.

Fotogaléria:

O spoločnosti Intel

Spoločnosť Intel je svetový líder v oblasti počítačových inovácií.  Spoločnosť navrhuje a stavia hlavné technologické komponenty, ktoré slúžia ako základ pre výpočtové zariadenia. Viac informácií o spoločnosti Intel nájdete na newsroom.intel.com a blogs.intel.com.

O futbalovom klube FC Barcelona

Klub FC Barcelona bol založený 29. novembra 1899 z iniciatívy švajčiarskeho džentlmena, pána Hansa Maximiliana Gampera, zvaného Joan Gamper. On a malá skupina spolupracovníkov vytvorili klub, ktorý mal upútať povedomie verejnosti o príjemnom a starostlivom národe Kataláncov. Od svojho založenia mal klub 39 prezidentov. Od pána Waltera Wilda až po Sandro Roselliho, Barça sa stala sociálnym fenoménom, ďaleko presahujúcim hranice športu. Klub rastie so samotnou Barcelonou a stal sa jej symbolom, ako aj symbolom Katalánska.

Branislav Matliak
PR Consultants
Sumbalova 3, 841 04 Bratislava
Tel:+421-905-749-367
e-mail: branislav@matliak.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.