*
článok
IT, Médiá & Internet, Telekom & Pošta, TLAČOVÉ SPRÁVY

Slovak Telekom spustil v piatich mestách 4G/LTE sieť s Ericssonom, pribudnú ďalšie lokality

BRATISLAVA, 16. decembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Slovak Telekom spustil 4G LTE sieť v piatich mestách na Slovensku, čoskoro pribudnú aj ďalšie lokality. Táto LTE sieť je najväčšia na Slovensku, čo pre Slovak Telekom znamená významný míľnik v oblasti budovania 4G sietí.

Ericsson

Ericsson

Jediným dodávateľom rádiovej siete LTE pre Slovak Telekom je spoločnosť Ericsson. Sieť je postavená na multi-standard platforme staníc RBS 6000 a pracuje v pásme 1800 MHz. Ponúka maximálnu teoretickú rýchlosť 73Mbps pre download a 23Mbps pre upload. Sieť je vybavená aj funkcionalitou „circuit-switched fallback“. Tá zabezpečuje, aby hlasové hovory a textové správy, ktoré prebiehajú v 2G/3G, mohli byť prijaté počas pripojenia do LTE siete.

Miroslav Majoroš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovak Telekomu hovorí: „Spustili sme prevádzku prvej celoslovenskej LTE siete a našou ambíciou je vybudovať najvyspelejšiu mobilnú sieť v krajine. Po štarte v piatich mestách plánujeme pokryť 20% populácie Slovenska počas prvých troch mesiacov prevádzky. Ďalšie lokality budú nasledovať v roku 2014. Toto je sieť novej generácie pre mobilné zariadenia, ktorá prináša ešte rýchlejšie sťahovanie dát, kratšiu odozvu siete a umožní zákazníkom lepšie využívať ich smartfóny, tablety a mobilné aplikácie. LTE je našou ôsmou technologickou premiérou počas 12 rokov a potvrdzuje našu pozíciu slovenského lídra v oblasti technológií a inovácií.“

Valter D’Avino, šéf Ericssonu pre región západnej a strednej Európy dodáva: „Sme hrdí na to, že môžeme podporiť Slovak Telekom pri spustení najväčšej slovenskej LTE siete a rozšíriť tak naše 16 rokov trvajúce partnerstvo. Po tom, čo sme sa stali jediným dodávateľom 2G, 3G, ako aj circuit core hardvéru a softvéru, sme aj výhradným dodávateľom rádiových technológií pre 4G.“

Projekt nasadenia LTE siete je významným míľnikom dlhotrvajúcej spolupráce medzi spoločnosťami Slovak Telekom a Ericsson. Zahŕňa systémovú integráciu, optimalizáciu siete, multi-vendor verifikáciu a súvisiace služby.

Ericsson je pre Slovak Telekom jediným dodávateľom 2G a 3G sietí, ako aj circuit core hardvéru a softvéru, vrátane IMS (IP Multimedia Subsystem). S IMS riešením od Ericssonu, môže Slovak Telekom svoj biznis s hlasovými službami rozvíjať tak, aby v budúcnosti boli pripravené na prechod na VoLTE (Voice over LTE). To umožní realizovať videohovory v HD kvalite v sieťach LTE, zároveň prinesie aj iné flexibilné komunikačné služby. Ericsson taktiež poskytuje Slovak Telekomu managed services v oblasti pevných sietí.

O Slovak Telekom

Slovak Telekom je najväčší multimediálny a druhý najväčší mobilný operátor na Slovensku. Z celkového počtu 6,416 miliónov aktívnych SIM kariet na slovenskom trhu, Slovak Telekom v septembri 2013 evidoval 2,175 miliónov SIM kariet.
Dnes je viac ako 80 percent populácie pokrytých 3G/HSPA+, ich doplnenie o 4G znamená, že Slovak Telekom je aj naďalej technologickým lídrom v budovaní širokopásmových mobilných sietí. Spoločnosť je členom nadnárodnej Deutsche Telekom Group.

O Ericssone a LTE

V súčasnosti prebieha 50 percent svetovej prevádzky smartfónov v rámci LTE v sieťach Ericssonu. To je viac ako dvojnásobok LTE prevádzky u najbližšej konkurencie. Viac ako 180 LTE RAN a Evolved Packet Core sietí bolo sprevádzkovaných po celom svete, z nich 110 bolo uvedených do komerčnej prevádzky. Ericsson je dnes prítomný vo všetkých regiónoch s vysokou LTE prevádzkou vrátane USA, Japonska, Južnej Kórei, Austrálie a Kanady a bol vybraný deviatimi TOP 10 operátormi, ktorí prevádzkujú LTE.
http://www.ericsson.com/thecompany/press/mediakits/lte

PRE VIAC INFORMÁCIÍ PROSÍM KONTAKTUJTE:

Ericsson Corporate Public & Media Relations
Phone: +46 10 719 69 92
E-mail: media.relations@ericsson.com
Ericsson Investor Relations
Telefon: +46 10 719 00 00
E-post: investor.relations@ericsson.com

PRAM Consulting s.r.o.
Viktor Škulec
Tel.: +421 2 5939 6200
Mobil: + 421 917 654 602
E-mail: viktor.skulec@pram.sk
http://www.pram.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: