Denník SME o výrube na bratislavskej Kolibe podľa Smer-SD klamal, keďže nelegálny je výrub lesa a nie jeho predchádzajúci prevod

BRATISLAVA, 17. decembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Denník SME vo svojom včerajšom vydaní uverejnil článok s titulkom “Les na bratislavskej Kolibe vyrúbali kvôli ľuďom Smeru a HZDS“.

Zo strany denníka však ide o hrubú lož a zavádzanie, pretože aj keď je pravdou, že pozemky na bratislavskej Kolibe boli zamenené za pozemky pri Handlovej počas vedenia podniku Lesy SR nominovaného stranou HZDS, tento prevod však neumožňoval výrub lesa, ktorý je podstatou problému, o ktorom denník píše.

Ako vyplýva zo stanoviska Slovenskej inšpekcie životného prostredia, výrub drevín na tejto parcele bol nelegálny, pretože na jeho vykonanie bol potrebný súhlas orgánu ochrany prírody, v tomto prípade Mestskej časti Bratislava – Nové mesto, tento súhlas však nebol vydaný. Slovenská inšpekcia inšpekcia životného prostredia už začala v tejto veci konať.

Teda nie zámena pozemkov, uskutočnená za bývalého vedenia podniku Lesy SR, ale nelegálne konanie súčasných vlastníkov je príčinou problému výrubu, o ktorom denník píše. Spojenie týchto dvoch udalosti je akoby denník o človeku, ktorý predal auto, s ktorým bola neskôr spáchaná dopravná nehoda, napísal, že je vinníkom tejto nehody.

Snaha denníka spojiť nelegálne konanie so stranou SMER-SD je zjavná, vzhľadom na uvedené však nemá reálny základ.

Končalová Ľubica
Tlačový odbor strany SMER – sociálna demokracia
tlacove@strana-smer.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.