*
článok
IT, Médiá & Internet, TLAČOVÉ SPRÁVY, Zábava & Voľný čas

Pinterest je od dnes dostupný aj v slovenčine! Pozrite si, ako vyzerá preklad názvoslovia

PRAHA, 19. decembra 2013 (tlacovasprava.sk) – Pinterest – server, kde desiatky miliónov ľudí na celom svete získavajú inšpiráciu a plánujú svoju budúcnosť – bol preložený do slovenského jazyka. Od dnešného dňa môžu ľudia na Slovensku používať lokalizovanú verziu webu Pinterest a jeho aplikáciu pre iOS a Android.

Pinterest je už dostupný aj v slovenčine

Pinterest je už dostupný aj v slovenčine

„Kúzlo Pinterestu spočíva predovšetkým v plánovaní budúcnosti prostredníctvom ukladania vizuálov odkazujúcich na ďalšie informácie, ako sú cestovné plány, dizajnové inšpirácie, alebo zaujímavé výrobky.

Slovenská republika ponúka veľmi bohatú kultúru gastronómie, turistiky a cestovania a čím ďalej tým viac aj dizajnu a módy, rovnako ako mnoho ďalších vizuálne príjemných tém, ktoré ľudia môžu ľahšie objaviť a preskúmať pomocou Pinterestu,“ hovorí Matt Crystal, riaditeľ medzinárodných operácií Pinterestu. „Slovenská verzia stránok Pinterest je prvým krokom k zlepšeniu prostredia pre miestnych pinnerov.“

Pinterest má dokonca svoje vlastné názvoslovie:

Objekty, ktoré sú uložené alebo pridané do obľúbených položiek, sa nazývajú piny.
Používatelia ukladajú piny na vlastnú virtuálnu nástenku.
Členom komunity združujúcej sa na Pintereste sa hovorí pinneri.

Pinneri môžu ukladať obsah nájdený na svojich obľúbených stránkach a blogoch a prechádzať obsah nahraný ostatnými na Pinterest. Aby bolo ukladanie z ostatných stránok jednoduchšie, môžu si pinneri pridať do vyhľadávača tlačidlo Pin it. Jednotlivé piny je možné zdieľať aj na Twitteri a Facebooku.

Firmy môžu z Pinterestu ťažiť pomocou vlastných účtov, kde zdieľajú obsah a podporujú tak návštevnosť svojich webových stránok.

Rastúca globálna komunita

V uplynulom roku bol Pinterest adaptovaný do viac než 20 jazykov a s ďalšou lokalizáciou bude pokračovať v roku 2014. „Globálny rast je pre nás najvyššou prioritou, pretože so vzrastajúcim počtom nových používateľov bude zastúpených viac záujmov, čo znamená lepšiu službu pre pinnerov,“ hovorí Crystal.

Ľudia využívajú Pinterest na vytváranie zoznamu prianí, výber zariadení pre domácnosť alebo napríklad na získanie nových tipov na výlety či recepty. Používatelia Pinterestu môžu sledovať iných pinnerov s podobnými záujmami a prísť tak na podnetné nápady na každodenné aktivity aj plány do budúcnosti.

Pretože ide o globálny nástroj na objavovanie nepoznaného, majú pinneri prístup k zdrojom vizuálneho obsahu z celého sveta, vybraného na základe kategórií, ktoré ich najviac zaujímajú. Pinterest môžete vyskúšať na http://www.pinterest.com alebo stiahnutím aplikácie pre iOS či Android.

O Pintereste
Pinterest je nástroj pre zhromažďovanie a organizáciu všetkého, čo vás inšpiruje. http://www.pinterest.com

Pre viac informácií kontaktujte, prosím:
Josef Bouška
East Side Consulting
Tel.: +420 724 748 651
Email: bouska@east-side-consulting.com

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: