Telefónica Slovakia získala za 40 300 001 eur kľúčové frekvenčné spektrum v pásmach 800 a 1800 MHz pre 4G sieť

BRATISLAVA, 3. januára 2014 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Telefónica Slovakia získala frekvencie v pásmach 800 a 1800 MHz potrebné na vybudovanie siete LTE novej generácie. Táto kombinácia frekvenčného spektra umožní spoločnosti Telefónica vybudovať na Slovensku vysokorýchlostnú sieť vysokej kvality.

Spoločnosť Telefónica Slovakia začne budovať širokopásmovú mobilnú dátovú sieť LTE.  V aukcii Telekomunikačného úradu Slovenskej republiky (TÚSR) si spoločnosť Telefónica Slovakia zaistila frekvencie potrebné na prevádzku siete LTE.  V kombinácii s frekvenciami, ktoré už vlastní, má spoločnosť dostatočnú šírku pásma na prevádzkovanie vysokokvalitnej širokopásmovej mobilnej dátovej siete s vynikajúcou kapacitou a pokrytím.

„Získané frekvencie nám umožnia ďalej rozvíjať našu sieť štvrtej generácie (4G). Spoločnosť Telefónica Slovakia teraz vlastní aj pásmo 800 MHz, ktoré je hodnotnejšie ako ostatné frekvencie pre 4G sieť a umožňuje nám vybudovať novú celoštátnu sieť,“ povedal Ramiro Lafarga, generálny riaditeľ spoločnosti Telefónica Slovakia. „Budovanie 4G siete je našou dlhodobou prioritou, ako prvý operátor sme zákazníkom na Slovensku priniesli pokrytie LTE už v auguste 2012.“

Frekvenčné prídely vydražené spoločnosťou Telefónica Slovakia v pásmach 800 a 1800 MHz zjednodušia nasadenie 4G siete v celej krajine a zabezpečia, že vysokorýchlostný mobilný internet bude k dispozícii aj vo vzdialených oblastiach, kde je prístup k širokopásmovému internetu v súčasnosti obmedzený.

Spoločnosť Telefónica Slovakia spustila sieť LTE ako prvý operátor na Slovensku v auguste 2012, kedy sa obce Bernolákovo, Ivanka pri Dunaji a Zálesie stali prvými oblasťami pokrytými pomocou existujúceho frekvenčného spektra 1800 MHz.

Celková cena za frekvencie, ktoré spoločnosť Telefónica získala v aukcii, je 40 300 001 eur.

Martina Jamrichová
Spokesperson
m +421 949 020 903
e martina.jamrichova@telefonica.com
Telefónica Slovakia, s.r.o.
Einsteinova 24, 851 01 Bratislava
t +421 2 6202 0303

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.